reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd chce poprawić ściąganie należności państwa i samorządów

Aktualizacja: 03.11.2010

Likwidacja barier w sprawnym dochodzeniu należności państwa i samorządów oraz zwiększenie ściągalności pieniędzy do budżetu, to cele przyjętych we wtorek przez rząd założeń do projektu nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. »

Sejm uchwalił ustawę okołobudżetową

Aktualizacja: 02.11.2010

Sejm uchwalił w piątek ustawę okołobudżetową. Zmienia ona kilkanaście ustaw i wprowadza m.in. wyższe stawki VAT, obniża zasiłek pogrzebowy, wprowadza ulgi w przejazdach dla studentów. »

Druga edycja Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA

Aktualizacja: 02.11.2010

W tym roku 23-26 listopada 2010 w Poznaniu odbędą się Targi pod hasłem Inwestycje-Rozwój-Integracja. »

PKP SA przekaże samorządom dworce kolejowe

Aktualizacja: 02.11.2010

PKP SA będzie mogła przekazać jednostkom samorządu terytorialnego dworce kolejowe wraz z należącymi do nich gruntami. Warunkiem przejęcia budynku będzie zachowanie w nim obsługi podróżnych. Sejm w piątek uchwalił nowelizację ustawy o komercjalizacji PKP. »

Wytyczne dla terytorialnych komisji wyborczych

Aktualizacja: 02.11.2010

W Monitorze Polskim ukazała się kolejna uchwała Państwowej Komisji Wyborczej związana ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Tym razem ustalono wytyczne dla terytorialnych komisji wyborczych. »

Brak waloryzacji płac policjantów do TK

Aktualizacja: 28.10.2010

Na tle innych grup zawodowych ze sfery budżetowej policjanci są dyskryminowani, jeśli chodzi o waloryzację płac - uważa NSZZ Policjantów. Związkowcy zapowiadają, że wkrótce skierują do Trybunału Konstytucyjnego skargę w tej sprawie. »

NIK pozytywnie o kształceniu pielęgniarek, położnych i ratowników

Aktualizacja: 29.10.2010

NIK pozytywnie, choć z uwagami, oceniła system kształcenia pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Zastrzeżenia Izby dotyczą m.in. przekraczania limitów przyjęć na uczelniach, braku pełnej wiedzy ministerstw nt. potrzeb kadrowych w skali kraju. »

MF: W funkcjonowaniu Lasów Państwowych nic się nie zmieni

Aktualizacja: 29.10.2010

Nic się nie zmieni w funkcjonowaniu Lasów Państwowych po projektowanym włączeniu ich do systemu finansów publicznych - zapewniał podczas posiedzenia senackiej komisji środowiska wiceminister finansów Wiesław Szczuka. »

Ograniczenie prawa do zasiłku pogrzebowego niekonstytucyjne

Aktualizacja: 29.10.2010

Ograniczenie prawa do zasiłku pogrzebowego do 12 miesięcy od dnia zgonu bliskiej osoby jest niezgodne z konstytucją - uznał w czwartek Trybunał Konstytucyjny, który badał przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z 1998 roku. »

Lokalni Globalni: Będziemy inwestować w turystykę

Aktualizacja: 29.10.2010

Z Andrzejem Przygodą, wójtem gminy Brody (woj. świętokrzyskie) rozmawiamy o turystyce i problemach związanych z efektywnym wykorzystaniem walorów turystycznych. Nie omieszkaliśmy również zapytać o najważniejsze inwestycje i zadłużenie samorządu. »

Sejm: od 2011 r. pieniądze za nadgodziny dla strażaków

Aktualizacja: 29.10.2010

Od przyszłego roku zawodowi strażacy mają dostawać finansowe rekompensaty za nadliczbowy czas pracy - wynika z nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, którą w piątek przyjął Sejm. »

WSA: Opłaty za kartę pojazdu uiszczone przed 2006 r. – do zwrotu z tytułu nadpłaty

Aktualizacja: 28.10.2010

Uznane za niekonstytucyjne przepisy o wysokości opłaty za kartę pojazdu są nieważne od momentu ich wydania. Można więc domagać się zwrotu uiszczonych opłat – w trybie właściwym dla zwrotu nadpłaty – orzekł WSA w Gliwicach. »

KRS: Ustawa traktuje rodziny i dzieci przedmiotowo

Aktualizacja: 28.10.2010

Krajowa Rada Sądownictwa krytycznie oceniła rządowy projekt ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. "Rodzina i dziecko traktowane są w tej ustawie przedmiotowo" - napisała KRS w swej opinii. »

Prezydent podpisał ustawę kompetencyjną

Aktualizacja: 28.10.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o współpracy rządu z parlamentem w sprawach związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. »

MSWiA: 80 proc. wynagrodzenia dla funkcjonariusza na chorobowym

Aktualizacja: 28.10.2010

MSWiA chce, by funkcjonariusze służb mundurowych, którzy chorują, otrzymywali 80 proc. - a nie jak do tej pory - 100 proc. wynagrodzenia. Wyjątkiem mają być ci, którzy ulegli wypadkowi na służbie, w drodze do lub z pracy, a także kobiety w ciąży. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

People

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama