reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Raport: samorządy słabo współpracują z organizacjami pozarządowymi

Aktualizacja: 29.09.2010

Samorządy przeznaczają zbyt mało pieniędzy na dotacje dla organizacji pozarządowych i za słabo z nimi współpracują - wynika z raportu nt. partycypacji społecznej w działaniach samorządu terytorialnego, który przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. »

Kto zbada prawidłowość mianowania celnika

Aktualizacja: 28.09.2010

Na gruncie obowiązujących przepisów, w sprawie dotyczącej mianowania funkcjonariusza celnego droga sądowa jest niedopuszczalna – orzekł Sąd Najwyższy. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich. »

Rząd przyjął projekt budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 29.09.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy budżetowej na 2011 r. Dokument przygotowany przez resort finansów zakłada, że przyszłoroczny deficyt nie przekroczy 40,2 mld zł - poinformowało wieczorem Centrum Informacyjne Rządu. »

Limit mianowań urzędników

Aktualizacja: 29.09.2010

Rada Ministrów przyjęła dokument: Trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2011-2013, przedłożony przez szefa Służby Cywilnej. »

Do 30 września wpłata na fundusz świadczeń socjalnych

Aktualizacja: 28.09.2010

Pracodawca, który obowiązkowo tworzy Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych musi do 30 września wpłacić drugą ratę środków na ten cel. »

Licznik długu publicznego w centrum Warszawy

Aktualizacja: 29.09.2010

W Warszawie, przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej, wielki ekran pełni rolę licznika długu publicznego. Pokazuje, że co minutę dług powiększa się o 100 tys. złotych, co godzinę - o 6 milionów złotych, a o ponad 150 milionów złotych na dobę. »

Nie będzie opóźnień w kontraktowaniu świadczeń na 2011 r.

Aktualizacja: 29.09.2010

Nie będzie opóźnień w kontraktowaniu na 2011 r., nowe rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia ws. świadczeń gwarantowanych wejdą w życie w styczniu. NFZ może podpisywać umowy na dotychczasowych zasadach - poinformował we wtorek rzecznik resortu Piotr Olechno. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Ciche przygotowania do wprowadzenia euro

Aktualizacja: 28.09.2010

Powstaje plan wprowadzenia wspólnej waluty - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Od 1 października podwyżka cen biletów Przewozów Regionalnych

Aktualizacja: 28.09.2010

Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Przybędzie za to tańszych połączeń na trasach regionalnych. »

W 2010 r. deficyt finansów publicznych wyniesie 6,3 proc. PKB

Aktualizacja: 28.09.2010

W 2010 r. deficyt sektora finansów publicznych zwiększy się do poziomu 89,3 mld zł i wyniesie 6,3 proc. PKB. Oznacza to wzrost o 2,5 pkt proc. PKB w stosunku do 2009 r. - wynika z opublikowanego przez MF w poniedziałek uzasadnienia do projektu ustawy budżetowej. »

Fotoradary tylko w obszarze zabudowanym

Aktualizacja: 27.09.2010

Fotoradary będą mogły zostać ustawione przez straż miejską jedynie w obszarze zabudowanym - po uzyskaniu aprobaty policji, a o ich umieszczeniu kierowców informować będzie dodatkowe oznakowanie – przewiduje projekt nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. »

Szersze uprawnienia GIODO

Aktualizacja: 27.09.2010

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o ochronie danych osobowych, poszerzającą kompetencje GIODO. To prezydencki projekt ustawy, złożony w Sejmie przed trzema laty, zmieniony w trakcie prac sejmowych. »

"Metro": Zakopane obiecuje Polsce olimpiadę

Aktualizacja: 27.09.2010

Słowacy zaproponowali nam, byśmy wspólnie zorganizowali zimowe igrzyska. Pomysł podchwycili konkurujący ze sobą w kampanii samorządowej zakopiańscy politycy. Wszyscy chcą olimpiady i przekonują, że tym razem będzie to możliwe - pisze "Metro". »

"Gazeta Wyborcza": po co szpitalowi ksiądz na etacie, z pensją

Aktualizacja: 27.09.2010

Kapelani, podobnie jak lekarze czy pielęgniarki, są etatowymi pracownikami szpitali - pisze "Gazeta Wyborcza". Są potrzebni, ale czy na pewno za publiczne pieniądze? - pytają pielęgniarki ze szpitala w Bielsku-Białej. »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Aktualizacja: 24.09.2010

6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama