| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

W Sejmie o programie odbudowy dróg

Aktualizacja: 05.08.2010

Resort spraw wewnętrznych i administracji pracuje nad zmianą w wieloletnim programie budowy dróg, która umożliwi szybsze i sprawniejsze odbudowywanie dróg po powodzi - zapowiedział w czwartek w Sejmie wiceminister MSWiA Tomasz Siemoniak. »

Od poniedziałku obchód przedspisowy

Aktualizacja: 05.08.2010

W dniach 9 – 23 sierpnia trwać będzie obchód przedspisowy. Dzięki niemu rachmistrze poznają tereny, na których następnie przeprowadzą spis rolny. »

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na trzy miesiące

Aktualizacja: 04.08.2010

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie wydawana nie na dwa, ale na trzy miesiące - poinformował NFZ. Potwierdza ona uprawnienia do świadczeń medycznych w Unii Europejskiej, a także Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinie i Islandii. »

Komisje negatywnie o wydłużeniu czasu na uchwały ws. przedszkoli

Aktualizacja: 05.08.2010

Połączone komisje sejmowe: edukacji i samorządu terytorialnego negatywnie zaopiniowały w środę poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o systemie oświaty proponującą, by samorządy miały rok na podjęcie nowych uchwał w sprawie odpłatności za przedszkola. »

Spór o centralną bazę danych podatników

Aktualizacja: 05.08.2010

Sejm skierował w środę do komisji finansów projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, który przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

MON ws. programu profesjonalizacji armii

Aktualizacja: 05.08.2010

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła raport z realizacji "Programu profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP na lata 2008 - 2010" w wersji przygotowanej przez ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. »

Zadłużenie szpitali - podsumowanie

Aktualizacja: 04.08.2010

9 mld 849 mln zł wyniosły w pierwszym kwartale tego roku zobowiązania samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. W tym samym okresie ubiegłego roku było to niewiele mniej, bo 9 mld 828 mln zł - wynika z danych resortu zdrowia. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Uzdrowiska na sprzedaż

Aktualizacja: 06.08.2010

Skarb Państwa sprzedaje udziały w 14 uzdrowiskach - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Urzędnik wyrazi zgodę na pracę po godzinach

Aktualizacja: 05.08.2010

Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach urzędów państwowych przewiduje korzystne rozwiązania dla urzędników opiekujących się dziećmi do lat 8 lub chorymi osobami. Bez swej zgody nie będą oni mogli zostać skierowani do pracy po godzinach, w porze nocnej, w niedzielę czy też w święta. »

Senat o dowodach osobistych i komornikach

Aktualizacja: 04.08.2010

Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Senat zajmie się m.in. ustawą o dowodach osobistych, zakładającą, że od 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

Rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy Państwa

Aktualizacja: 04.08.2010

Rząd przyjął we wtorek Wieloletni Plan Finansowy Państwa przewidujący wzrost VAT o 1 pkt proc. Premier Donald Tusk zapewnił, że podwyżka nie będzie dotyczyć podstawowych produktów żywnościowych. Decyzję tę krytykują opozycja, związkowcy, pracodawcy i ekonomiści. »

Forum Legislacji: potrzebna reforma systemu tworzenia ustaw

Aktualizacja: 04.08.2010

Tylko gruntowna reforma procesu legislacyjnego może zabezpieczyć scenę polityczną przed "aferami" wybuchającymi w trakcie prac nad ustawami - oceniło Obywatelskie Forum Legislacji w związku z opublikowanym raportem ws. afery hazardowej pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją Julii Pitery. »

Sąd Najwyższy: wybór prezydenta ważny

Aktualizacja: 03.08.2010

Wybory prezydenckie, w których zwyciężył Bronisław Komorowski, są ważne - zdecydował we wtorek Sąd Najwyższy. To otwiera drogę do zaprzysiężenia Komorowskiego na prezydenta. Uroczystość zaprzysiężenia została zaplanowana na 6 sierpnia. »

PKP S.A. przekazały majątek Przewozom Regionalnym

Aktualizacja: 03.08.2010

PKP S.A. i Przewozy Regionalne podpisały umowy notarialne wnoszące aportem do samorządowej spółki dwadzieścia sześć nieruchomości o wartości 270 milionów złotych - poinformował we wtorek rzecznik PKP S.A. Michał Wrzosek. »

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych w 2011 r.

Aktualizacja: 20.05.2011

Na internetowej stronie Ministerstwa Finansów ukazało się obwieszczenie szefa resortu w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2011 r. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »