reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Udział gmin w PIT i średnia kwota bazowa w 2011 r.

Aktualizacja: 30.08.2010

Ministerstwo Finansów umieściło na swej stronie internetowej komunikaty dotyczące udziału gmin we wpływach z podatku PIT w 2011 r. oraz wysokości średniej kwoty bazowej w kraju na 2011 r. »

"Dziennik Gazeta Prawna": rząd obiecał, zapłaci samorząd

Aktualizacja: 31.08.2010

Początek roku oznacza dla nauczycieli 7-procentową podwyżkę pensji, dla samorządowców kłopoty, bo gminy kolejny raz będą musiały dołożyć do obietnic rządu. W ubiegłym roku kosztowało to 250 mln zł - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Gazeta Wyborcza": administracja do cięcia?

Aktualizacja: 31.08.2010

Rząd wraca do pomysłu ograniczenia zatrudnienia w administracji publicznej - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Ma to być jedna z kilkudziesięciu ustaw, którymi jesienią zajmie się Sejm. »

Nowe zasady prowadzenia dokumentacji w szkołach i przedszkolach

Aktualizacja: 31.08.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowano zmiany w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji. »

Europejska Stolica Kultury 2016 - mija termin składania wniosków

Aktualizacja: 30.08.2010

Termin składania wniosków na konkurs Europejska Stolica Kultury 2016 mija w poniedziałek. Udział w nim zadeklarowało 11 polskich miast. W piątek swoją kandydaturę zgłosiła Warszawa. »

Oświadczenia majątkowe samorządowców - 10 lub 13 września

Aktualizacja: 31.08.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozwiało wątpliwości związane z terminem składania w bieżącym roku oświadczeń majątkowych przez radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. »

Od 1 września ARiMR przyjmuje wnioski na renty strukturalne

Aktualizacja: 30.08.2010

Od 1 do 10 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników ubiegających się o renty strukturalne. Otrzyma je ok. 6 tys. rolników. Będzie to ostatni nabór w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Koniec prohibicji na stadionach

Aktualizacja: 30.08.2010

Do Sejmu ma trafić ustawa znosząca zakaz sprzedaży niskoprocentowego alkoholu podczas meczów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Gazeta Wyborcza": Polskie koleje czasu nie liczą

Aktualizacja: 30.08.2010

Łączne spóźnienie pociągów w Polsce w pierwszej połowie tego roku wyniosły pięć lat i miesiąc - wylicza "Gazeta Wyborcza". Z ponad 715 tys. uruchomionych pociągów pasażerskich niemal co trzeci był spóźniony. »

W roku szkolnym 2011/2012 nowa forma egzaminu gimnazjalnego

Aktualizacja: 30.08.2010

W roku szkolnym 2011/2012 egzamin gimnazjalny będzie miał trochę inną formę niż obecnie, inaczej też będą oceniane prace uczniów; brana będzie pod uwagę nie tylko ich wiedza i umiejętności, ale też sposób rozumowania. »

Zamiast elektronicznego podpisu "zaufany profil"

Aktualizacja: 27.08.2010

Za kilka miesięcy osoby pragnące załatwiać sprawy urzędowe przez internet nie będą musiały kupować elektronicznego podpisu. Zastąpi go "zaufany profil", czyli konto w specjalnie utworzonej bazie, za które nie trzeba będzie płacić. Projekt przygotowuje MSWiA. »

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym - podpisana

Aktualizacja: 27.08.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o transporcie drogowym - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowela zakłada, że Inspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagi służące do ważenia tirów. »

Ustawa o nowych dowodach osobistych - podpisana

Aktualizacja: 27.08.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o dowodach osobistych, która zakłada, że od połowy 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

Ostatnie 3 dni na wniosek o "szklankę mleka"

Aktualizacja: 27.08.2010

Mleczarnie i placówki oświatowe chcące uczestniczyć w programie "szklanka mleka" mają tylko 3 dni na dostarczenie wniosku do Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłaty - poinformowała rzecznik Agencji Iwona Ciechan. »

"Życie Warszawy": igrzyska z kłopotami

Aktualizacja: 27.08.2010

Za trzy tygodnie w Warszawie rozpoczną się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. To największa tegoroczna sportowa impreza w stolicy. Tymczasem marszałek województwa wycofał obiecane na ich organizację 1,4 mln zł, a miasta Mazowsza nie chcą gościć u siebie sportowców - alarmuje "Życie Warszawy". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama