| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Urząd poprawi wniosek

Aktualizacja: 30.06.2010

Według najnowszych wytycznych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego urzędnicy sprawdzający wnioski przedsiębiorców o unijne dotacje powinni korygować drobne i oczywiste pomyłki w dokumentach – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Od 1 lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych

Aktualizacja: 24.06.2010

Od pierwszego lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych; do końca tego roku przyjętych zostanie 10 tys. ochotników, a kolejne 10 tys. w 2011 roku - poinformowano w czwartek na konferencji w MON. »

Sejm przyjął ustawę ułatwiającą wykup gruntu na cele przeciwpowodziowe

Aktualizacja: 24.06.2010

Sejm przyjął w czwartek ustawę pozwalająca na prosty i szybki wykup gruntów pod inwestycje przeciwpowodziowe: wały, poldery czy zbiorniki retencyjne. Projekt ustawy złożył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonujący obowiązki prezydenta. »

Protokoły elektroniczne - w praktyce od jesieni

Aktualizacja: 24.06.2010

Projekt protokołów elektronicznych w sądach nie wystartuje na początku lipca, choć ustawa to umożliwia; w praktyce realizację projektu rozpoczniemy od jesieni bieżącego roku - poinformował w czwartek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. »

Powiaty i województwa będą tworzyć Centra Integracji Społecznej

Aktualizacja: 24.06.2010

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w środę za nowelizacją ustawy o zatrudnieniu socjalnym, m.in. rozszerzającej o powiaty i samorządy województw grupę podmiotów mogących tworzyć Centra Integracji Społecznej. »

Reorganizacja Straży Granicznej na południu kraju

Aktualizacja: 24.06.2010

W Komendzie Głównej Straży Granicznej od 1 czerwca działa specjalny zespół, który ma przygotować opinię w sprawie reorganizacji oraz funkcjonowania oddziałów SG na południu kraju - poinformował w środę wiceszef MSWiA Adam Rapacki. »

Urzędniku pozywaj urząd, a nie prezydenta

Aktualizacja: 23.06.2010

Dla pracownika samorządowego pracodawcą jest urząd i to przeciw niemu należy kierować pozwy ze stosunku pracy – stwierdził Sąd Najwyższy. »

Sejmowa komisja edukacji o bezpłatnych zajęciach w przedszkolach

Aktualizacja: 23.06.2010

Przedszkolem publicznym jest przedszkole, które zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez gminę, ale nie krótszym niż pięć godzin dziennie - taki zapis znalazł się w komisyjnym projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Ustawa o pracownikach samorządowych pod lupą Unii Metropolii Polskich

Aktualizacja: 23.06.2010

Półtora roku wystarczy aby móc ocenić skutki obowiązywania ustawy – uznała Unia Metropolii Polskich i dokonała krytycznej analizy uregulowań zawartych w ustawie o pracownikach samorządowych. »

Komisja za specustawą przeciwpowodziową

Aktualizacja: 23.06.2010

Uproszczenie i przyspieszenie wykupu gruntów pod inwestycje przeciwpowodziowe - wały, poldery czy zbiorniki retencyjne zakłada projekt ustawy przeciwpowodziowej, którą przyjęła sejmowa komisja nadzwyczajna ds. projektów związanych z likwidacją skutków powodzi. »

Rozpoczęły się kontrole bacówek na Podhalu

Aktualizacja: 23.06.2010

O konieczności zdobycia certyfikatów Unii Europejskiej będą przekonywać baców inspektorzy, sanepid, lekarze weterynarii i samorządowcy. We wtorek rozpoczęła się wizytacja bacówek na terenie powiatu tatrzańskiego. »

NIK o wykonaniu budżetu w zakresie subwencji samorządowych

Aktualizacja: 22.06.2010

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa za 2009 r. w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego. »

Trzy dni na wydanie cenzurki przedszkolaka

Aktualizacja: 22.06.2010

Do końca tego tygodnia przedszkola powinny przekazać rodzicom pięcio i sześciolatków informacje o ich przygotowaniu do nauki w szkole. »

Lokalny polityk skazany za zniesławienie wygrał w Strasburgu

Aktualizacja: 22.06.2010

Przewodniczący Rady Miasta Knyszyn, skazany w Polsce na grzywnę za zniesławienie dyrektora szkoły w tym mieście, wygrał w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu sprawę o wolność słowa. Trybunał uznał, że Polska ją naruszyła i zasądził mu 3 tys. euro. »

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – lista laureatów

Aktualizacja: 22.06.2010

Przedsiębiorcy nagrodzili 78 urzędów skarbowych – wyróżniających się pod względem jakości obsługi podatników, łatwości komunikacji oraz kompetencji pracowników. Laureaci otrzymali tytuły "Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »