reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Rzeczpospolita" - Ranking Samorządów 2010

Aktualizacja: 21.07.2010

Polskie samorządy dbające o rozwój oraz poprawę jakości życia społeczeństwa zostały już po raz 12. nagrodzone przez kapitułę Rankingu Samorządów organizowanego przez "Rzeczpospolitą". Laureatom wręczono we wtorek dyplomy. »

NIK: szpitale bezprawnie pobierają opłaty od rodzących

Aktualizacja: 20.07.2010

W szpitalach bezprawnie pobierane są opłaty za świadczenia medyczne od ubezpieczonych pacjentek - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat opieki szpitalnej nad matką i noworodkiem. »

Starosta pouczy właściciela pojazdu o możliwej utracie własności

Aktualizacja: 20.07.2010

Sejmowa komisja infrastruktury zaaprobowała siedem poprawek do nowelizacji prawa drogowego, które zaproponował Senat. Dotyczą one m.in. postoju aut wycofanych z ruchu i procedury odholowania oraz przepadku pojazdu. »

Można przenosić decyzje środowiskowe

Aktualizacja: 20.07.2010

Możliwość przenoszenia decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przywróciła nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. »

Zasady rachunkowości i plany kont dla sfery budżetowej – nowe regulacje

Aktualizacja: 20.07.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministra Finansów z 5 lipca 2010 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych, państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami RP. »

"Parkiet": szefowie ZOZ chcą prawa do premii

Aktualizacja: 20.07.2010

Związek Powiatów Polskich (ZPP) wystąpił do minister zdrowia Ewy Kopacz o zniesienie zakazu przyznawania dodatkowych nagród, np. jubileuszowych, dyrektorom szpitali, przychodni i innych publicznych placówek ochrony zdrowia - podaje "Parkiet". »

Będą kolejne pozwy zbiorowe poszkodowanych przez powódź

Aktualizacja: 20.07.2010

Zbiorowy pozew mieszkańców podwarszawskiego Piaseczna prawdopodobnie nie będzie jedynym złożonym przez poszkodowanych w tym roku przez powódź. Z podobnym zamiarem noszą się mieszkańcy osiedla Kozanów we Wrocławiu, powiatów sandomierskiego i tarnobrzeskiego oraz Opolszczyzny. »

NIK chwali ratowników, gani samorządy

Aktualizacja: 20.07.2010

Ratownicy wodni sprawnie wykonują swoje zadania, ale potrzebne są większe nakłady na ratownictwo oraz zintegrowane systemy łączności, usprawniające prowadzenie akcji - zwraca uwagę Najwyższa Izba Kontroli w najnowszym raporcie. »

Rząd proponuje 7-proc. podwyżkę płac dla nauczycieli w 2011 r.

Aktualizacja: 20.07.2010

Rząd proponuje jedną 7-proc. podwyżkę płac dla nauczycieli od września 2011 r. - poinformował minister w kancelarii premiera Michał Boni. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się dwóch 5-proc. podwyżek w styczniu i we wrześniu 2011 r. »

Ministrowie przygotują plany i rozliczą ich wykonanie

Aktualizacja: 20.07.2010

Poszczególni ministrowie będą musieli przygotowywać roczne plany swojej działalności, a potem rozliczać się z ich wykonania - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie planu działalności i sprawozdania z jego wykonania. »

Sawicki: wkrótce nowe nabory wniosków w ramach PROW

Aktualizacja: 19.07.2010

W połowie sierpnia młodzi rolnicy, którzy przejęli gospodarstwo rolne, będą mogli starać się o pieniądze na uruchomienie działalności rolniczej - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki. »

Miliony nadgodzin strażaków

Aktualizacja: 19.07.2010

Związki zawodowe szacują, że zawodowi strażacy przepracowali już około 10 milionów nadgodzin, za które Państwowa Straż Pożarna nie może wypłacić im rekompensat – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. »

"Gazeta Wyborcza": Mocne zaciskanie pasa w armii

Aktualizacja: 19.07.2010

Wojsko pozbywa się kucharzy, pralni i niepotrzebnych jednostek - ujawnia "Gazeta Wyborcza" »

Wadliwie wybrany inspektor pracy jest chroniony przed zwolnieniem

Aktualizacja: 16.07.2010

Wyrok Sądu Najwyższego zaakcentował szczególną ochronę stosunku pracy społecznego inspektora pracy. Ochrona przed zwolnieniem jest skuteczna nawet wtedy gdy funkcja społecznego inspektora pracy została powierzona niezgodnie z prawem. »

Można złożyć pozew zbiorowy przeciw gminie

Aktualizacja: 18.07.2010

Możliwość składania pozwów zbiorowych pozwalających osobom, które poniosły szkodę dochodzić roszczeń w jednym grupowym postępowaniu cywilnym przewiduje ustawa, która w poniedziałek wchodzi w życie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama