reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

NIK: W administracji pracuje zbyt mało osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.07.2010

W administracji publicznej pracuje zbyt mało osób niepełnosprawnych; spośród 118 skontrolowanych siedzib urzędów tylko dziewięć było całkowicie dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych - wynika z raportu NIK, którego kopię w czwartek otrzymała PAP. »

IV edycja konkursu Innowator

Aktualizacja: 12.07.2010

Z uwagi na jesienne wybory samorządowe, sylwetki samorządowców można zgłaszać do 9 lipca, propozycje najlepszych projektów samorządowych do połowy sierpnia, a finał konkursu wraz  z galą samorządową odbędzie się już 15 września. »

Samorządy, które globalnie chcą pokazać siłę swojej lokalności

Aktualizacja: 08.07.2010

Samorządy coraz częściej dostrzegają zalety posiadania konta w serwisie LOKALNI GLOBALNI. W ostatnim okresie w serwisie zalogowało się kilkanaście miast i gmin. »

"Puls Biznesu": Mamy 3 000 000 000 000 zł długu

Aktualizacja: 08.07.2010

Całkowite zadłużenie Polski przekracza 220 proc. Produktu Krajowego Brutto, uważa Janusz Jabłonowski z NBP, na którego powołuje się "Puls Biznesu". »

MEN: Będą podwyżki dla nauczycieli w 2011 r.

Aktualizacja: 07.07.2010

W planie budżetowym na 2011 r. przewidujemy podwyżki dla nauczycieli, jednak ich wysokość będzie jeszcze negocjowana ze związkami nauczycielskimi - poinformował rzecznik MEN Grzegorz Żurawski. »

Liczba stanowisk służbowych w korpusach kadry zawodowej Sił Zbrojnych

Aktualizacja: 07.07.2010

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie określenia liczby stanowisk służbowych w poszczególnych korpusach kadry zawodowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożone przez ministra obrony narodowej. »

NIK: Miasta nie radzą sobie z organizacją transportu

Aktualizacja: 07.07.2010

Polskie miasta coraz częściej są paraliżowane przez korki. Mieszkańcy niechętnie korzystają z komunikacji miejskiej, bo jest zatłoczona i w dużej części przestarzała - wynika z kontroli NIK prowadzonej w 8 miastach - m.in. w stolicy, we Wrocławiu i Gdańsku. »

Każde przedszkole zrealizuje całą podstawę programową

Aktualizacja: 07.07.2010

Nie tylko w przedszkolach tradycyjnych, lecz także w tzw. innych formach wychowania przedszkolnego musi być realizowana cała podstawa programowa wychowania - taką poprawkę zaproponowali posłowie PO i Lewica do projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Nowe i oryginalne kierunki studiów na polskich uczelniach

Aktualizacja: 08.07.2010

Zarządzanie komunikacją i infrastrukturą lotniczą, agrochemia i mediteranistyka poświęcona kulturze krajów Morza Śródziemnego - takie m.in. kierunki studiów po raz pierwszy od października 2010 r. pojawią się na polskich uczelniach. »

Średnie płace nauczycieli problemem dla gmin

Aktualizacja: 07.07.2010

Gminy nie radzą sobie z obliczaniem średnich płac nauczycieli – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": Dobrze opłacani urzędnicy

Aktualizacja: 07.07.2010

Przeciętne wynagrodzenia w ministerstwach zwiększyły się dwa razy szybciej niż w całej gospodarce - oznajmia "Rzeczpospolita". »

Nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej podpisana

Aktualizacja: 07.07.2010

Podczas kontroli nie będzie można stosować środków przymusu wobec kobiet w ciąży, osób kalekich i tych, których wygląd wskazuje na wiek poniżej 13 lat - zakłada podpisana przez p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej. »

Deficyt budżetowy po czerwcu około 37 mld zł

Aktualizacja: 07.07.2010

Deficyt budżetowy po czerwcu 2010 r. wyniósł ok. 37 mld zł - powiedziała we wtorek dziennikarzom wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Zastrzegła, że są to "bardzo wstępne szacunki". »

Komisja Trójstronna bez porozumienia ws. płacy minimalnej

Aktualizacja: 07.07.2010

Z powodu braku założeń do przyszłorocznego budżetu oraz właściwej reprezentacji resortów pracy i finansów, KT nie porozumiała się ws. płacy minimalnej na 2011 r. Rząd proponuje, by wynosiła ona 1386 zł brutto; związki zawodowe, by było to 1500 zł. »

Rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Senatu

Aktualizacja: 06.07.2010

Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Senat zajmie się m.in. nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym. Izba wysłucha też informacji o ubiegłorocznej działalności Sądu Najwyższego i Rzecznika Praw Dziecka. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama