reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Założenia do budżetu 2011 prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 01.07.2010

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu znane będą założenia do przyszłorocznego budżetu - zapowiedział w TOK FM Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera. »

Dowgielewicz o prezydencji belgijskiej i przygotowaniach do polskiej

Aktualizacja: 01.07.2010

Polsce najbardziej zależy na tym, żeby rozpoczynającej się właśnie prezydencji Belgii udało się doprowadzić do uzgodnienia takich zasad zarządzania gospodarczego, które nie zagrożą jedności Unii Europejskiej - powiedział w czwartek minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. »

Gminy wciąż mogą ubiegać się o pieniądze na remont zalanych szkół

Aktualizacja: 01.07.2010

Gminy w dalszym ciągu mogą składać wnioski do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pieniądze na remont szkół zniszczonych przez powódź. »

Kudrycka: zbliżyć przedsiębiorców do środowiska akademickiego

Aktualizacja: 30.06.2010

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka powiedziała w środę w Rzeszowie, że przygotowywane są zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym, które przybliżą przemysł i biznes środowisku akademickiemu. »

Gawłowski: prawo pozwala na interwencję na obszarach chronionych

Aktualizacja: 30.06.2010

Prawo europejskie i polskie pozwalają na interwencję na obszarach chronionych, jeżeli ta interwencja podyktowana jest ochroną człowieka - powiedział w środę w Kielcach wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. »

MRR: dobre wykorzystanie pieniędzy z Funduszu Spójności

Aktualizacja: 30.06.2010

Prawie połowa ze 130 projektów finansowanych z Funduszu Spójności została już zrealizowana, a pozostałe są już na ukończeniu. Polska pod względem wykorzystania środków znajduje się na 9. miejscu - poinformował w środę wiceminister rozwoju regionalnego Adam Ździebło. »

Debata nad propozycjami zmian w organizacji studiów doktoranckich

Aktualizacja: 30.06.2010

Propozycje zmian w organizacji studiów doktoranckich, m.in. projekt stworzenia systemu stypendiów przyznawanych najzdolniejszym młodym uczonym na cały okres takich studiów, przedstawiono podczas środowej debaty w Warszawie pt. "Reforma: co z doktorantami?". »

Powiaty dopłacają do mieszkańców DPS-ów

Aktualizacja: 30.06.2010

Ani dotacje od wojewodów ani też opłaty pobierane od mieszkańców Domów Pomocy Społecznej nie pokrywają całkowitych kosztów ich pobytu w placówkach. Brakującą kwotę dopłacają ze swych budżetów powiaty, które teraz domagają się zmian – informuje Dziennik Gazeta Prawna. »

"Gazeta Wyborcza": Strategia rozwoju regionalnego gotowa

Aktualizacja: 30.06.2010

Niebawem nowa "Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego" - dokument, który zadecyduje o tym, jak Polska podzieli unijne fundusze strukturalne w latach 2010-20 - ma zostać przyjęta przez rząd - informuje "Gazeta Wyborcza". »

List premiera ws. emerytur rozsyłany do służb mundurowych

Aktualizacja: 29.06.2010

Do 100 tys. żołnierzy, 150 tys. funkcjonariuszy podległych MSWiA - policjantów, BOR i PSP - oraz całej Służby Więziennej jest rozsyłany list premiera Donalda Tuska, w którym dementuje on spekulacje dotyczące szybkich zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych. »

TK: Prawo do sądu - w ramach każdego postępowania dyscyplinarnego

Aktualizacja: 29.06.2010

Każdej osobie, przeciw której toczy się postępowanie dyscyplinarne przed sądem zawodowym, powinno przysługiwać prawo odwołania do sądu powszechnego - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. »

KE poinformuje pasażerów o ich prawach

Aktualizacja: 29.06.2010

Od wtorku na lotniskach i dworcach kolejowych pojawią się plakaty informujące pasażerów o ich prawach. Tę samą funkcję będą pełnić ulotki i specjalna strona internetowa. To część ogólnoeuropejskiej kampanii zorganizowanej przez Komisję Europejską. »

"Rzeczpospolita": Urzędnicy od funduszy zarabiają niewiele

Aktualizacja: 29.06.2010

Pracownicy urzędów marszałkowskich decydujący o podziale miliardów euro unijnych dotacji zarabiają średnio 3200 zł brutto – informuje „Rzeczpospolita”. »

Jak głosować za granicą

Aktualizacja: 28.06.2010

Osoby przebywające za granicą, będą mogły zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich jeśli dopiszą się do lokalnego spisu wyborców lub będą posiadały zaświadczenie o prawie do głosowania. »

PKP: bez opłaty dworcowej trzeba będzie zamknąć kilkaset dworców

Aktualizacja: 29.06.2010

Jeżeli opłata dworcowa nie zostanie wprowadzona, to trzeba będzie zamknąć nawet kilkaset dworców - uważa członek zarządu i dyrektor rewitalizacji dworców w PKP SA Jacek Prześluga. Według niego, opłata rozłożona na liczbę pasażerów wyniesie ok. 23-73 groszy na osobę. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama