reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Fundusze unijne: Pensje personelu nie będą ograniczone limitem

Aktualizacja: 17.01.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego po konsultacjach społecznych wycofało się z pomysłu ograniczenia kosztów zarządzania unijnymi projektami szkoleniowymi. »

Deutsche Bahn zacznie konkurować z PKP

Aktualizacja: 17.01.2010

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku DB uruchomi połączenia między Warszawą a Górnym Śląskiem, Trójmiastem, Krakowem i Poznaniem. »

Będą pożyczki na oczyszczalnie i elektrownie wiatrowe

Aktualizacja: 17.01.2010

NOWE PRAWO 2010 - Gminy oraz przedsiębiorcy nadal mogą korzystać z preferencyjnych pożyczek i dopłat do inwestycji ekologicznych. »

28 miejscowości chce mieć elektrownię atomową

Aktualizacja: 17.01.2010

Aż siedem województw zaproponowało lokalizację pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na swoim terenie. Łącznie wytypowano 28 potencjalnych lokalizacji. »

Kontrola skarbowa sprawdzi ceny

Aktualizacja: 17.01.2010

Badaniem stosowanych cen i marż handlowych zajmie się kontrola skarbowa, a za nieprawidłowości wymierzy dodatkowe opłaty. »

Już działa elektroniczny sąd

Aktualizacja: 17.01.2010

W poniedziałek (04.01) uroczyście otwarto pierwszy w Polsce elektroniczny sąd, który rozpatrywać będzie sprawy wszczynane za pomocą elektronicznych pozwów i toczące się w elektronicznym postępowaniu upominawczym. »

Obradowała Rada Ministrów

Aktualizacja: 17.01.2010

Na pierwszym w tym w roku posiedzeniu Rząd obradował nad założeniami polskiej polityki zagranicznej na rok 2010. Rada Ministrów przeanalizowała też m.in. założenia projektu ustawy o kredycie konsumenckim. »

Prostsze egzaminy w Służbie Cywilnej

Aktualizacja: 17.01.2010

Od nowego roku nastąpiły zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym na mianowanie w Służbie Cywilnej i w zasadach wynagradzania pracowników SC. »

Wstęp do porządkowania finansów publicznych?

Aktualizacja: 17.01.2010

1 stycznia 2010 r. weszła w życie nowa ustawa o finansach publicznych. Nowe przepisy likwidują m.in. gospodarstwa pomocnicze oraz wprowadzaja zmiany w sposobie budżetowania środków z funduszy unijnych.  »

NFZ oszczędza - mniej osób wyjedzie do uzdrowisk

Aktualizacja: 17.01.2010

Kwota jaką NFZ przeznaczył na leczenie uzdrowiskowe w 2010 r. jest o 100 mln mniejsza w zestawieniu z rokiem poprzednim. W konsekwencji, czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium znacznie się wydłuży. »

Zmiany w systemie wdrażania Funduszy Europejskich

Aktualizacja: 17.01.2010

W nowym systemie środki UE będą wyłączone z budżetu państwa. Utworzony zostanie budżet środków europejskich, przeznaczony do finansowania programów. Pieniądze z tego budżetu będą przekazywane bezpośrednio do beneficjenta w formie płatności, a nie dotacji rozwojowej. »

Szkolenia z UE nie pomagają wszystkim bezrobotnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Nikt nie bada efektywności szkoleń finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Samorządy wojewódzkie nie stworzyły własnych polityk szkoleniowych. Resort rozwoju regionalnego pracuje nad systemem oceny skuteczności unijnego kształcenia. »

2009 rok w infrastrukturze i transporcie

Aktualizacja: 17.01.2010

Blisko tysiąc kilometrów wyremontowanych dróg, ogłoszenie przetargów na najważniejsze autostrady, zamknięcie terminalu Etiuda na stołecznym Okęciu, wprowadzenie programu restrukturyzacyjnego w PLL LOT oraz nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym - to najważniejsze wydarzenia 2009 r. w infrastrukturze i transporcie. »

Sześć nowych miast w nowym roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Wraz z początkiem 2010 r. prawa miejskie uzyskało sześć miejscowości, pojawiła się również jedna nowa gmina. »

Dzierżawcy kupią lokale handlowe bez przetargu

Aktualizacja: 17.01.2010

Najemcy jednolokalowych budynków użytkowych będą mogli kupić je bez przetargu. Zgoda na udzielenie bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości komunalnych będzie mogła mieć charakter ogólny i dotyczyć jednorazowo wielu nieruchomości. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama