| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Częstochowa: radni chcą komisarza

Aktualizacja: 17.01.2010

Nie będzie przedterminowych wyborów prezydenta Częstochowy - zdecydowali w poniedziałek (23.10) niemal jednogłośnie miejscy radni. Do przyszłorocznych wyborów samorządowych miastem ma rządzić powołany przez premiera komisarz. Radni PO chcą, by został nim obecny szef rady miasta, Piotr Kurpios (PO). »

Łódź: powstanie nowe centrum filmowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Na początku 2010 r. roku ruszyć ma w Łodzi budowa centrum filmowego Davida Lyncha. Warta ponad 150 mln dolarów inwestycja ma być zakończona w 2012 roku - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski. Środki na inwestycję mają pochodzić m.in. z funduszy europejskich. »

Lekarze zmuszają kobiety w ciąży do korzystania z urlopu macierzyńskiego

Aktualizacja: 17.01.2010

W przypadku gdy pogorszy się stan zdrowia kobiety w ciąży, ma ona prawo do zwolnienia lekarskiego. Nie można jej zmuszać do korzystania z urlopu macierzyńskiego, zanim urodzi dziecko. »

Sejm: nie będzie mniej radnych w Warszawie

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas ostatniego posiedzenia Sejm odrzucił projekt ustawy zmniejszającej z 407 do 203 ogólną liczbę radnych w Warszawie. Głównym powodem było negatywne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej, według której przyjęcie ustawy uniemożliwiłoby dokonanie podziału na okręgi wyborcze dzielnic o liczbie poniżej 50 tys. »

Mazowsze: pilotaż konkursu "Zdrowa Gmina"

Aktualizacja: 17.01.2010

Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii. Jego ideą jest propagowanie badań profilaktycznych chorób nowotworowych. »

Urzędnicy będą zatrudniani na jednolitych zasadach

Aktualizacja: 17.01.2010

Niektóre urzędy, m.in. kancelarie Prezydenta i Sejmu, nie informują o wolnych stanowiskach. Eksperci domagają się utworzenia jednolitych zasad zatrudniania wszystkich urzędników. Senatorowie przygotowali popierany przez rząd projekt ustawy wprowadzający przejrzysty nabór. »

Pełnomocnik w wyborach - ostateczna decyzja Sejmu

Aktualizacja: 17.01.2010

W ubiegłym tygodniu Sejm opowiedział się ostatecznie za większością redakcyjnych i legislacyjnych poprawek Senatu w kwestii nowelizacji ustaw, dotyczących prawa wyborczego. »

Dodatkowe diety dla sołtysów?

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm skierował poselski projekt zmian w ustawie o samorządzie gminnym, zawarty w druku nr 2074, do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w celu dalszych prac nad nim. Projekt przewiduje wypłacanie diet sołtysom, które rekompensowałyby koszty poniesione przez nich w związku z pełnioną funkcją. »

Senat za pełnomocnikiem w wyborach

Aktualizacja: 17.01.2010

Osoby niepełnosprawne oraz powyżej 75-go roku życia będą mogły już w przyszłorocznych wyborach prezydenckich oraz samorządowych głosować przez pełnomocnika. Takie rozwiązanie przewiduje poparta w czwartek przez Senat nowelizacja ordynacji wyborczych. »

NFZ: nie będzie konkursów na świadczenia zdrowotne w 2010 r.

Aktualizacja: 17.01.2010

NFZ nie przewiduje konkursu na świadczenia zdrowotne w 2010 r. Mają być one zakontraktowane na podstawie aneksów do tegorocznych umów ze świadczeniodawcami - poinformowali w środę przedstawiciele NFZ i Ministerstwa Zdrowia na konferencji „ZOZ 2009”. »

Samorządom brakuje pieniędzy na wypłatę unijnych dotacji

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządowcy będą mieli problem ze znalezieniem środków na wypłaty dla beneficjentów dotacji w ramach regionalnych programów operacyjnych. Nie dostali pieniędzy od Ministerstwa Finansów, które przeznaczyło je na składki do unijnego budżetu. »

Gminy mają problemy z wypłatą becikowego

Aktualizacja: 17.01.2010

Nowy obowiązek przedstawiania w gminie zaświadczenia lekarskiego sprawia, że niektórzy rodzice mają kłopoty z uzyskaniem becikowego. »

Pierwsze projekty przyszłorocznych budżetów: Warszawa

Aktualizacja: 17.01.2010

Dochody w wysokości 10,2 mld zł; wydatki na poziomie 12,5 mld zł, w tym 2,7 mld zł na inwestycje oraz niższy niż w br. deficyt, sięgający 2,3 mld zł - takie są główne założenia projektu budżetu Warszawy na 2010 r. »

Częstochowa: komisarz najwcześniej w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 17.01.2010

Najwcześniej w przyszłym tygodniu powołany zostanie komisarz, który będzie zarządzał Częstochową po odwołaniu w niedzielnym referendum dotychczasowego prezydenta, Tadeusza Wrony. Również w przyszłym tygodniu powinno wyjaśnić się, czy w mieście odbędą się przedterminowe wybory prezydenta. »

Opóźnienia samorządów w aktualizowaniu ksiąg wieczystych

Aktualizacja: 17.01.2010

Inwentaryzacja nieruchomości państwowych i samorządowych oraz ujawnianie ich rzeczywistego stanu prawnego w księgach wieczystych napotkała spore opóźnienia i nie zostanie zakończona w terminie – wynika z informacji przekazanych w bieżącym tygodniu do wiadomości Rady Ministrów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Tamara Pokrzywka-Bensalem

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »