reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Intercity likwiduje ekspresy i pospieszne

Aktualizacja: 17.01.2010

Już w poniedziałek pierwszych 10 ekspresów zmieni kategorię – na tańsze lub droższe. To początek przekształceń. W grudniu nawet 300 pociągów pospiesznych i ekspresowych zacznie jeździć na nowych warunkach. »

TK: Gmina nie musi bronić się w sądzie

Aktualizacja: 17.01.2010

Gmina nie musi mieć prawa do obrony przed sądem swoich decyzji w sprawie podatku od nieruchomości. Celem jej działania nie jest bowiem maksymalizacja własnego zysku, ale przestrzeganie prawa i dbanie o interesy lokalnej wspólnoty - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Minister nie powołał komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów

Aktualizacja: 17.01.2010

Ministerstwo Finansów nie powołało komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, bo Krajowa Izba Biegłych Rewidentów przedstawiła siedem rekomendacji na siedem stanowisk. »

Certyfikaty energetyczne też na rynku wtórnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Trzy pytania do PIOTRA PAWLAKA, dyrektora zarządzającego BuildDesk Polska - Również w przypadku wynajmu budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku (stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową) wynajmujący będzie miał obowiązek udostępnić najemcy świadectwo charakterystyki energetycznej. »

Nie dla wszystkich wyższy zasiłek

Aktualizacja: 17.01.2010

Bezrobotni, którzy w tym roku rozpoczną pobieranie zasiłku, nie otrzymają go w wyższej kwocie od stycznia. »

Nowa pozycja samorządów w postępowaniu administracyjnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Przyznanie jednostkom samorządu terytorialnego praw strony w postępowaniu administracyjnym w sytuacji, gdy organem orzekającym w postępowaniu był organ danej jednostki przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. »

Gminy: Bez zwolnień ale i bez podwyżek

Aktualizacja: 17.01.2010

Spadek wpływów do budżetów gmin zablokuje przyszłoroczne podwyżki. Jednostki nie planują jednak zwolnień, co więcej niektóre z nich zapowiadają nabór pracowników. »

O karierze w wojsku zdecyduje wygląd zewnętrzny

Aktualizacja: 17.01.2010

Bezpośredni przełożony będzie wydawał opinię służbową o żołnierzu służby stałej i kontraktowej. Ten ostatni, jeśli uzyska bardzo dobrą ocenę, może starać się o pozostanie na stałe w wojsku. »

Pierwsza próbna e-matura z matematyki

Aktualizacja: 17.01.2010

Pięć tysięcy maturzystów z całej Polski przystąpi w czwartek do pierwszego w Polsce próbnego, internetowego egzaminu z matematyki. Projekt "E-matura z matematyki" przygotowała Politechnika Łódzka. »

Rząd zrewolucjonizuje szkolnictwo wyższe

Aktualizacja: 17.01.2010

Pobudzanie rywalizacji między uczelniami, przywileje dla instytucji przodujących w rankingach, blokowanie wieloetatowości pracowników oraz ograniczenie możliwości bezpłatnego studiowania na dwóch kierunkach - to filary projektu, który trafił właśnie pod obrady rządu. »

Na Okęcie pociągiem - za dwa lata

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzisiejsze podpisanie umowy na budowę torów kolejowych łączących port lotniczy Warszawa Okęcie z linią Warszawa - Radom oznacza kolejną szansę na połączenie lotniska z siecią kolejową, które miało zostać uruchomione już cztery lata temu. »

NFZ zapłaci za domowy poród

Aktualizacja: 17.01.2010

Narodowy Fundusz Zdrowia ma pokrywać koszty porodów domowych. Resort zdrowia musi jednak określić warunki, w jakich może się on odbywać, oraz wpisać go do wykazu świadczeń gwarantowanych. »

Za 1 listopada nie przysługuje dzień wolny

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownikom nie przysługuje dzień wolny w zamian za 1 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę. Firmy muszą zapłacić im jednak za nadgodziny, jeśli pracowali w trakcie zmiany czasu na zimowy. »

Sejm zmienił prawo zamówień publicznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Nie będzie można podpisać umowy o zamówienie publiczne w sytuacji, gdy od decyzji zamawiającego złożono odwołanie - przewiduje znowelizowane w piątek przez Sejm prawo zamówień publicznych. »

Rekordowe "janosikowe" może uderzyć w Mazowsze

Aktualizacja: 17.01.2010

O ile nie zmienią się zasady ustalania poziomu subwencji wyrównawczej na rzecz biedniejszych województw, Mazowszu może grozić oddanie z jej tytułu kwoty 940 mln zł, czyli około połowy swoich przewidywanych dochodów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama