reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Gminy: Bez zwolnień ale i bez podwyżek

Aktualizacja: 17.01.2010

Spadek wpływów do budżetów gmin zablokuje przyszłoroczne podwyżki. Jednostki nie planują jednak zwolnień, co więcej niektóre z nich zapowiadają nabór pracowników. »

O karierze w wojsku zdecyduje wygląd zewnętrzny

Aktualizacja: 17.01.2010

Bezpośredni przełożony będzie wydawał opinię służbową o żołnierzu służby stałej i kontraktowej. Ten ostatni, jeśli uzyska bardzo dobrą ocenę, może starać się o pozostanie na stałe w wojsku. »

Pierwsza próbna e-matura z matematyki

Aktualizacja: 17.01.2010

Pięć tysięcy maturzystów z całej Polski przystąpi w czwartek do pierwszego w Polsce próbnego, internetowego egzaminu z matematyki. Projekt "E-matura z matematyki" przygotowała Politechnika Łódzka. »

Rząd zrewolucjonizuje szkolnictwo wyższe

Aktualizacja: 17.01.2010

Pobudzanie rywalizacji między uczelniami, przywileje dla instytucji przodujących w rankingach, blokowanie wieloetatowości pracowników oraz ograniczenie możliwości bezpłatnego studiowania na dwóch kierunkach - to filary projektu, który trafił właśnie pod obrady rządu. »

NFZ zapłaci za domowy poród

Aktualizacja: 17.01.2010

Narodowy Fundusz Zdrowia ma pokrywać koszty porodów domowych. Resort zdrowia musi jednak określić warunki, w jakich może się on odbywać, oraz wpisać go do wykazu świadczeń gwarantowanych. »

Na Okęcie pociągiem - za dwa lata

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzisiejsze podpisanie umowy na budowę torów kolejowych łączących port lotniczy Warszawa Okęcie z linią Warszawa - Radom oznacza kolejną szansę na połączenie lotniska z siecią kolejową, które miało zostać uruchomione już cztery lata temu. »

Nowelizacja Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm zmienił w piątek przepisy regulujące zasady wyłączenia sędziego od orzekania w sądach administracyjnych. »

Sejm zmienił prawo zamówień publicznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Nie będzie można podpisać umowy o zamówienie publiczne w sytuacji, gdy od decyzji zamawiającego złożono odwołanie - przewiduje znowelizowane w piątek przez Sejm prawo zamówień publicznych. »

Za 1 listopada nie przysługuje dzień wolny

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownikom nie przysługuje dzień wolny w zamian za 1 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę. Firmy muszą zapłacić im jednak za nadgodziny, jeśli pracowali w trakcie zmiany czasu na zimowy. »

Rekordowe "janosikowe" może uderzyć w Mazowsze

Aktualizacja: 17.01.2010

O ile nie zmienią się zasady ustalania poziomu subwencji wyrównawczej na rzecz biedniejszych województw, Mazowszu może grozić oddanie z jej tytułu kwoty 940 mln zł, czyli około połowy swoich przewidywanych dochodów. »

Polska europejskim liderem

Aktualizacja: 17.01.2010

Z opublikowanych przez Komisję Europejską danych wynika, że Polska odnotowała najlepsze wyniki w pozyskiwaniu środków z funduszy strukturalnych UE »

Wojsko do końca roku przyjmie jeszcze kilkuset ochotników

Aktualizacja: 17.01.2010

Od stycznia w wojsku będą służyć tylko żołnierze zawodowi. Jednostki wojskowe wciąż mają wolne miejsca i przyjmują ochotników do armii. »

Wielkie koncerny blokują dostęp do tanich leków

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzięki tańszym zamiennikom leków pacjenci i budżet oszczędzają rocznie około 7 mld zł. Oszczędności byłyby wyższe, gdyby duże firmy farmaceutyczne nie broniły rynku za wszelką cenę. »

Fundusz Rozwoju Inwestycji Komunalnych - nowe możliwości

Aktualizacja: 17.01.2010

Kolejny szczebel samorządu terytorialnego może zostać objęty dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych. W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego trwają prace nad nowelizacją obowiązujących przepisów. »

Senat o audycie w NIK oraz wybieraniu wiceprezesów

Aktualizacja: 17.01.2010

Wprowadzenie audytu zewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli oraz wybór wiceprezesa NIK przez Sejm w sytuacji, gdy nie zostanie przez marszałka powołany kandydat zgłoszony przez prezesa Izby budziły duże kontrowersje podczas wtorkowej debaty w Senacie nad nowelizacją ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Prezes NIK Jacek Jezierski jest przeciwny tym zapisom. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama