reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Postanowienie ws. wyborów uzupełniających do Senatu

Postanowienie ws. wyborów uzupełniających do Senatu

Oto pełna treść postanowienia ws. zarządzenia wyborów uzupełniających do Senatu w dwóch okręgach, opublikowanego na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej w brzmieniu przekazanym do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Postanowienie wydał pełniący obowiązki Prezydenta RP Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

- do dnia 3 maja 2010 r. - powołanie okręgowych komisji wyborczych.

- do dnia 11 maja 2010 r. do godz. 24.00 - zgłaszanie kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania.

- do dnia 21 maja 2010 r. - podanie do publicznej wiadomości informacji o granicach i numerach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych; - zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników wyborczych.

- do dnia 30 maja 2010 r. - powołanie przez wójtów lub burmistrzów (prezydentów miast) obwodowych komisji wyborczych.

- od dnia 30 maja 2010 r. do dnia 6 czerwca 2010 r. - składanie przez żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także ratowników odbywających zasadniczą służbę wojskową w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania oraz policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej pełniących służbę w systemie skoszarowanym, wniosków o dopisanie do spisu wyborców sporządzanego dla miejscowości, w której odbywają służbę.

- od dnia 5 czerwca 2010 r. do dnia 18 czerwca 2010 r. do godz. 24.00 - nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze w regionalnych programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych.

- do dnia 6 czerwca 2010 r. - sporządzenie spisów wyborców przez gminy.

- do dnia 10 czerwca 2010 r. - składanie wniosków przez wyborców przebywających czasowo na obszarze gminy lub wyborców nigdzie niezamieszkałych o dopisanie do spisu wyborców; - składanie wniosków przez wyborców niepełnosprawnych o dopisanie ich do spisu w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania; - podanie przez okręgowe komisje wyborcze, w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych kandydatach na senatorów.

- w dniu 18 czerwca 2010 r. o godz. 24.00 - zakończenie kampanii wyborczej.

- w dniu 20 czerwca 2010 r. godz. 6.00-20.00 - głosowanie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama