REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Badania na obecność koronawirusa dla nauczycieli

Badania na obecność koronawirusa dla nauczycieli
Badania na obecność koronawirusa dla nauczycieli

REKLAMA

REKLAMA

Badania dla nauczycieli na COVID-19 mogą odbyć się przed powrotem uczniów do szkół. Ministerstwo Edukacji przygotowało 6 wariantów dotyczących powrotu do szkół po feriach.

Przemysław Czarnek w trakcie rozmowy w programie "Jedziemy" na antenie TVP Info został zapytany o aktualną sytuację w szkolnictwie. Ocenił ją źle i dobrze.

REKLAMA

REKLAMA

"Źle, bo nigdy nauka zdalna nie zastąpi nauki stacjonarnej. Doinwestowaliśmy szkoły na kwotę ponad miliarda złotych na informatyzację szkół właśnie w związku z nauką zdalną. Ale nigdy nauka zdalna nawet w połowie nie zastąpi nauczania stacjonarnego" – powiedział minister. "A dobrze, ponieważ jest to konieczność w tej sytuacji pandemicznej. I jedyny bezpieczny sposób prowadzenia nauki wymagający ogromu wysiłku ze strony nauczycieli, za co nauczycielom i dyrektorom szkół ogromnie dziękuję. Ale też wysiłku uczniów i rodziców, za co też dziękuję" – zaznaczył.

Wskazał również, że ministerstwo podejmuje działania, żeby umożliwić dzieciom powrót do szkół, chociaż stopniowo do nauczania stacjonarnego po feriach zimowych, po 17 stycznia. "Mamy opracowanych pięć, a nawet sześć wariantów. Przystosowane są wytyczne dotyczące reżimów sanitarnych, wytyczne opracowane wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia" – wyjawił.

Powrót do szkół po feriach?

"Czekamy na pierwszy tydzień stycznia i zobaczymy, jak epidemiolodzy i wirusolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii koronawirusa i sytuację, w jakiej się znajdujemy. Jeśli to się nie zmieni na niekorzyść jakoś radykalnie, to rzeczywiście wariant dotyczący powrotu do szkół klas I-III jest absolutnie możliwy" – ocenił.

Autopromocja

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna

Kup książkę:

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna - Poradnik Gazety Prawnej

Poinformował również, że ministerstwo zebrało informacje i dane na temat liczby nauczycieli, którzy wrazili chęć przebadania się na obecność koronawirusa przed powrotem do szkół klas I-III. Dane te we wtorek przekazano do Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Wyraziło chęć 120 tys. nauczycieli w skali całego kraju. Mówimy o nauczycielach, którzy wracaliby w ramach klas I-III po 17 stycznia do nauki stacjonarnej" – wyjaśnił minister.

Podkreślił także, że jeśli pozwoli na to rozwój pandemii, to jeden z wariantów zakłada powrót do szkół w systemie hybrydowym wszystkich innych klas.

"Ale ten wcześniejszy wariant, poza I-III, to wariant dotyczący klas 8 i klas maturalnych, które też potrzebują jak najszybszego powrotu do nauczania stacjonarnego w związku z egzaminami" – powiedział.

"Apelujemy, aby wszyscy nauczyciele się zaszczepili, bo to jest ogromna szansa, żeby opanować pandemię. Wpisaliśmy nauczycieli do pierwszej grupy na wniosek samych środowisk nauczycielskich, więc wydaje się, że zainteresowanie wśród nauczycieli będzie bardzo duże" – dodał. 

Autopromocja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Od 6 grudnia będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. Jak się zapisać? Kto jest w grupie ryzyka?

    Od 6 grudnia 2023 r. wszystkie osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. Skierowanie na szczepienie będzie wystawione automatycznie przez system w nocy z 5 na 6 grudnia. 

    Ratusz zatwierdził. Feministki zamiast świętych w nazwach ulic w Barcelonie

    Ratusz Barcelony zatwierdził zmianę nazw ulic w stolicy Katalonii, usuwając z nich imiona świętych: Rafała, Magdaleny, Agaty oraz Róży. Ich miejsce zajmą nazwiska działaczek feministycznych, podały władze hiszpańskiego miasta.

    Większe bezpieczeństwo na drogach i przyjazna przestrzeń. Nowoczesne oświetlenie ulic z programem „Rozświetlamy Polskę”

    Ponad miliard złotych w rządowym programie „Rozświetlamy Polskę” trafi do samorządów na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne. 

    Zima to najtrudniejszy czas dla osób w kryzysie bezdomności. A w Polsce jest ich około 30 tys.

    Bezdomność najbardziej doskwiera zimą. To wtedy  wtedy odnotowuje się wśród osób w kryzysie bezdomności największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. 

    REKLAMA

    Kontrowersyjna ustawa "wiatrakowa". O co chodzi? Marszałek Hołownia: intencje były dobre

    Wielkie kontrowersje oraz emocje budzi tzw. ustawa wiatrakowa. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi. Posłowie PiS stawiają szereg zarzutów proponowanym przez posłów Polski 2050-Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej przepisom. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie odległości elektrowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych oraz o stworzenie możliwości wywłaszczeń czy szybszego odrolnienia gruntów pod budowę tych elektrowni. Intencje były dobre, popełniono błędy w komunikacji, w wytłumaczeniu, o co dokładnie chodzi - powiedział 4 grudnia 2023 r. w Polsat News marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Ludzie nie mogą mieć wątpliwości, że nie będzie wiatraków w parkach narodowych, że nikt nie chce stawiać im wiatraków 300 metrów od domu" - dodał.

    Maluch plus. Nabór wniosków dla gmin trwa do 31 grudnia 2023 r. Do podziału jest 5,5 mld zł

    Do końca 2023 r. gminy mogą składać wnioski w ramach drugiego naboru do programu „Maluch plus”. W 2023 r. ministerstwo rodziny i polityki społecznej zwiększyło budżet programu do 5,5 mld zł, co ma pozwolić na utworzenie ponad 102 tys. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

    Niepełnosprawny z Łańcuta nie da rady dotrzeć do Rzeszowa na komisję po punkty. Jakie ma opcje? [świadczenie wspierające]

    To częste pytanie czytelników "Mam kłopoty z poruszaniem się. Jestem przykuty do łóżka. Nie opuszczam mieszkania. W jaki sposób spotkam się z wojewódzkim zespołem ds orzekania o niepełnosprawności.?"

    Szczepienia na koronawirusa (podwariant XBB.1.5. "Kraken") w Polsce - zapisy od 6 grudnia 2023 r.

    Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 6 grudnia osoby powyżej 12 roku życia będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5 ("Kraken"). W nocy z 5 na 6 grudnia 2023 r. skierowanie na szczepienie zostanie wystawiane automatycznie przez system - informuje MZ.

    REKLAMA

    Biały Dom do Kongresu USA: skończyły nam się pieniądze dla Ukrainy

    Skończyły nam się pieniądze dla Ukrainy i prawie skończył się czas - napisała 4 grudnia 2023 r. w liście do spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona szefowa Biura Budżetu i Zarządzania (OMB) w Białym Domu Shalanda Young. Ostrzegła, że jeśli do końca grudnia Kongres nie przegłosuje nowego pakietu środków dla Ukrainy, administracja nie będzie mogła dostarczać Ukrainie pomocy.

    Od początku roku w polskich kopalniach zginęło 15 osób

    4 grudnia, w Barbórkę czyli Dzień Górnika prezydent Andrzej Duda spotkał się ratownikami górniczymi. Przypomniał, że od początku roku w polskich kopalniach zginęło 15 osób. 

    REKLAMA