REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szczepienia opiekunów w żłobkach na COVID-19 - informacje, zapisy

Szczepienia opiekunów w żłobkach na COVID-19 - informacje, zapisy
Szczepienia opiekunów w żłobkach na COVID-19 - informacje, zapisy

REKLAMA

REKLAMA

Jak długo potrwa druga tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków i klubów dziecięcych, jakie formalności trzeba dopełnić, żeby zgłosić się na szczepienie, co musi zrobić pracownik, a jakie obowiązki ma dyrektor placówki? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące procesu zapisu na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Jak długo potrwa druga tura zapisów na szczepienia chętnych pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Zapisy – w ramach drugiej – potrwają od 15 do 18 lutego br. (poniedziałek-czwartek). Formularz dostępny jest bezpośrednio pod adresem https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl/. Formularz wypełnia dyrektor placówki.

REKLAMA

Jakie informacje podaje się w formularzu?

REKLAMA

W formularze podaje się podstawowe dane instytucji opieki: rodzaj podmiotu (żłobek, klub dziecięcy, opiekun dzienny, placówka opiekuńczo-wychowawcza, itp.), dla żłobka, klubu dziecięcego i dziennego opiekuna podaje się numer pozycji rejestru (czyli numer, pod którym dana instytucja opieki została wpisana do rejestru żłobków i klubów dziecięcych lub wykazu dziennych opiekunów), dane adresowe instytucji opieki, NIP podmiotu prowadzącego, a także numer REGON tego podmiotu (numer REGON nie jest obowiązkowy).

Osoba wprowadzająca dane pracowników (dyrektor żłobka, osoba kierująca pracą klubu dziecięcego, podmiot zatrudniający dziennego opiekuna) podaje również swoje dane (imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail).

Po wprowadzeniu liczby pracowników podaje się dane każdego z nich – imię i nazwisko, numer PESEL, a w przypadku, gdy dany pracownik nie ma numeru PESEL – datę urodzenia oraz serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowodu osobistego, paszportu), a także numer telefonu komórkowego pracownika (nie jest wymagany, jednak znacznie przyspiesza kontakt z nim).

Autopromocja

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna

Kup książkę:

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna - Poradnik Gazety Prawnej

Czy pracownik musi sam się gdzieś zarejestrować?

REKLAMA

Nie, pracownik musi jedynie poinformować o chęci zaszczepienia się dyrektora placówki, w której jest zatrudniony. Nie musi wypełniać żadnych dodatkowych formularzy, dzwonić na infolinię czy wysyłać wiadomości SMS – formalności z rejestracją dopełni dyrektor placówki. Pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia i wszystkie szczegóły przekazuje pracownikowi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dniu wyznaczonego terminu pracownik musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

Czy szczepienie jest obowiązkowe?

Nie, szczepienie jest tylko dla chętnych pracowników.

Czy są limity wieku pracowników, których można obecnie zgłaszać na szczepienie?

Formularz dostępny w dniach 15-18 lutego br. dotyczy zgłoszeń pracowników do 65 roku życia.

Czy w formularzu można zgłosić wszystkich pracowników żłobka/klubu dziecięcego?

W formularzu można zgłosić wszystkie osoby pracujące z dziećmi w żłobku lub klubie dziecięcym – także osoby zatrudnione na innych stanowiskach niż opiekun, jeśli mają kontakt z dziećmi objętymi opieką tej instytucji. W formularzu nie wskazuje się stanowiska danego pracownika, zatem to osoba wypełniająca decyduje, których pracowników, którzy zgłosili chęć udziału w szczepieniach, powinna zgłosić.

Autopromocja

Jakimi preparatem będą szczepieni pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów i pracowników placówek pieczy zastępczej?

Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom i pracownikom instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Szczepionka jest bezpieczna.

Podstawą dopuszczenia do obrotu są badania kliniczne. Reżim rejestracji leków w UE jest bardzo wysoki. Do oceny skuteczności szczepionki AstraZeneca włączono dwa badania kliniczne, mimo że producent przedstawił ich więcej. W Charakterystyce Produktu Leczniczego skuteczność tej szczepionki jest ustalona na poziomie blisko 60 proc

Szczepionka AstraZeneca chroni 100 proc. osób przed ciężkim przebiegiem choroby, powikłaniami i hospitalizacją z powodu COVID-19 i 60 proc. osób przed zachorowaniem.

Szczepionką firmy AstraZeneca mogą być szczepione wszystkie osoby urodzone w roku 1956 oraz młodsze. To oznacza że szczepionką AstraZeneca będą szczepione  osoby od 18. do 65. roku życia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Zimno? W tym miasteczku temperatura spadła do minus 58 stopni Celsjusza!

    Minus 58 stopni Celsjusza - taką temperaturę odnotowano w miejscowości Ojmiakon na Syberii, w republice Jakucji. Szacuje się, że z powodu wiatru i wilgoci odczuwalna temperatura może wynosić nawet minus 63 stopnie! Informacje podała agencja Reutera.

    Od 6 grudnia będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. Jak się zapisać? Kto jest w grupie ryzyka?

    Od 6 grudnia 2023 r. wszystkie osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. Skierowanie na szczepienie będzie wystawione automatycznie przez system w nocy z 5 na 6 grudnia. 

    Ratusz zatwierdził. Feministki zamiast świętych w nazwach ulic w Barcelonie

    Ratusz Barcelony zatwierdził zmianę nazw ulic w stolicy Katalonii, usuwając z nich imiona świętych: Rafała, Magdaleny, Agaty oraz Róży. Ich miejsce zajmą nazwiska działaczek feministycznych, podały władze hiszpańskiego miasta.

    Większe bezpieczeństwo na drogach i przyjazna przestrzeń. Nowoczesne oświetlenie ulic z programem „Rozświetlamy Polskę”

    Ponad miliard złotych w rządowym programie „Rozświetlamy Polskę” trafi do samorządów na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne. 

    REKLAMA

    Zima to najtrudniejszy czas dla osób w kryzysie bezdomności. A w Polsce jest ich około 30 tys.

    Bezdomność najbardziej doskwiera zimą. To wtedy  wtedy odnotowuje się wśród osób w kryzysie bezdomności największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. 

    Kontrowersyjna ustawa "wiatrakowa". O co chodzi? Marszałek Hołownia: intencje były dobre

    Wielkie kontrowersje oraz emocje budzi tzw. ustawa wiatrakowa. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi. Posłowie PiS stawiają szereg zarzutów proponowanym przez posłów Polski 2050-Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej przepisom. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie odległości elektrowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych oraz o stworzenie możliwości wywłaszczeń czy szybszego odrolnienia gruntów pod budowę tych elektrowni. Intencje były dobre, popełniono błędy w komunikacji, w wytłumaczeniu, o co dokładnie chodzi - powiedział 4 grudnia 2023 r. w Polsat News marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Ludzie nie mogą mieć wątpliwości, że nie będzie wiatraków w parkach narodowych, że nikt nie chce stawiać im wiatraków 300 metrów od domu" - dodał.

    Maluch plus. Nabór wniosków dla gmin trwa do 31 grudnia 2023 r. Do podziału jest 5,5 mld zł

    Do końca 2023 r. gminy mogą składać wnioski w ramach drugiego naboru do programu „Maluch plus”. W 2023 r. ministerstwo rodziny i polityki społecznej zwiększyło budżet programu do 5,5 mld zł, co ma pozwolić na utworzenie ponad 102 tys. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

    Niepełnosprawny z Łańcuta nie da rady dotrzeć do Rzeszowa na komisję po punkty. Jakie ma opcje? [świadczenie wspierające]

    To częste pytanie czytelników "Mam kłopoty z poruszaniem się. Jestem przykuty do łóżka. Nie opuszczam mieszkania. W jaki sposób spotkam się z wojewódzkim zespołem ds orzekania o niepełnosprawności.?"

    REKLAMA

    Szczepienia na koronawirusa (podwariant XBB.1.5. "Kraken") w Polsce - zapisy od 6 grudnia 2023 r.

    Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 6 grudnia osoby powyżej 12 roku życia będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5 ("Kraken"). W nocy z 5 na 6 grudnia 2023 r. skierowanie na szczepienie zostanie wystawiane automatycznie przez system - informuje MZ.

    Biały Dom do Kongresu USA: skończyły nam się pieniądze dla Ukrainy

    Skończyły nam się pieniądze dla Ukrainy i prawie skończył się czas - napisała 4 grudnia 2023 r. w liście do spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona szefowa Biura Budżetu i Zarządzania (OMB) w Białym Domu Shalanda Young. Ostrzegła, że jeśli do końca grudnia Kongres nie przegłosuje nowego pakietu środków dla Ukrainy, administracja nie będzie mogła dostarczać Ukrainie pomocy.

    REKLAMA