reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Łódzkie: Unijne wsparcie m.in. dla policji i straży pożarnej na informatyzację

Łódzkie: Unijne wsparcie m.in. dla policji i straży pożarnej na informatyzację

Ponad 11,5 mln zł kosztować będzie realizacja dziewięciu projektów z zakresu e-usług publicznych zakwalifikowanych przez władze województwa łódzkiego do dofinansowania ze środków unijnych. Wsparcie na zakup sprzętu komputerowego otrzyma m.in. policja i straż pożarna.

W sumie projekty otrzymają prawie 9,5 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. We wtorek marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień podpisał trzy umowy na dofinansowanie projektów realizowanych przez straż pożarną, policję i Urząd Wojewódzki w Łodzi.

Projekt budowy systemu e-administracji w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim polegać ma na wdrożeniu zintegrowanego z platformą ePUAP systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD). Będzie on częścią projektu administracji rządowej obejmującego urzędy wojewódzkie oraz administrację zespoloną, a z efektów jego wdrożenia mają także korzystać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w województwie i interesanci urzędu.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie. Założeniem EZD jest przejście z przetwarzania dokumentów w postaci papierowej do postaci cyfrowej, a wpływające do urzędu dokumenty na wstępie będą znakowane kodem kreskowym wygenerowanym z systemu.

"Każda sprawa, która przychodzi do Urzędu Wojewódzkiego będzie zarejestrowana, będzie możliwość jej monitorowania, śledzenia, nie będzie spraw zapomnianych i długich terminów" - uważa wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. W jej ocenie sprawniej będzie przebiegało załatwianie spraw w strukturach urzędu.

"Obecnie jesteśmy w trakcie szkolenia. System powinien zacząć funkcjonować w pełni w marcu 2015 roku, modułowo będzie on wdrażany od przyszłego roku" - zaznaczyła Chełmińska. Przypomniała, że z systemu korzysta już UW w Białymstoku.

Całkowita wartość projektu to ponad 3,5 mln zł, z czego niespełna 3 mln pochodzić będą ze środków unijnych.

Ponad 2,4 mln zł unijnego dofinansowania ma otrzymać też Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej m.in. na stworzenie systemu centralnego gromadzenia i przetwarzania danych teleinformatycznych oraz zakup nowoczesnych, cyfrowych środków łączności. Za te pieniądze strażacy zakupią m.in. telefony VoIP oraz radiotelefony dla specjalistycznych jednostek ratowniczych (ratownictwo wodne, chemiczne, techniczne).

Projekt zakłada także usprawnienie funkcjonowanie części administracyjnej PSP w Łódzkiem, a także wprowadzenie usługi e-bezpieczeństwo. Ma ona polegać na udostępnieniu mieszkańcom regionu dostępu do danych opracowywanych przez strażaków oraz e-edukację poprzez udostępnienie informacji na temat zagrożeń i procedur postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. Projekt kosztować ma w sumie ponad 2,8 mln zł, a jego wdrażanie ma się zakończyć niemal z końcem 2014 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Brysiewicz

Krzysztof Brysiewicz, radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama