reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Konferencja „Samorządy lokalne a Unia Europejska - w przeddzień 10-lecia akcesji” w Warszawie

Konferencja „Samorządy lokalne a Unia Europejska - w przeddzień 10-lecia akcesji” w Warszawie

Celem projektu i jednym z założeń konferencji jest prezentacja bilansu członkostwa Polski w Unii Europejskiej z perspektywy samorządów lokalnych, a także stworzenie płaszczyzny do wspólnej dyskusji środowiska samorządowego, rządowego i ekspertów.

Szanowni Państwo
Prezydenci i Burmistrzowie, Wójtowie, Starostowie
miast, gmin i powiatów
członkowie ZMP, ZGW RP i ZPP

W imieniu Związku Miast Polskich, Instytutu Spraw Publicznych, Związku Powiatów Polskich i Związku Gmin Wiejskich RP zapraszamy Państwa lub pracowników urzędów zajmujących się tematyką europejską, do udziału w ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się w ramach projektu „Samorządy lokalne a Unia Europejska w przeddzień 10-lecia akcesji”, realizowanego ze wsparciem środków MSZ RP. W załączeniu wstępny program konferencji.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Mercure Centrum, ul. Złota 48/54, 14 listopada 2013 r. Celem projektu i jednym z założeń konferencji jest prezentacja bilansu członkostwa Polski w Unii Europejskiej z perspektywy samorządów lokalnych, a także stworzenie płaszczyzny do wspólnej dyskusji środowiska samorządowego, rządowego i ekspertów. Mamy nadzieję, że ogólnopolski zasięg konferencji i liczna reprezentacja samorządów, będą okazją do upowszechniania dobrych praktyk i pozytywnych efektów akcesji oraz umożliwią wymianę doświadczeń dotyczących pokonywania barier i podejmowania nowych wyzwań.

Tematyka konferencji obejmie m.in. prezentację wyników badania ankietowego przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych, ukazanie członkostwa Polski w Unii Europejskiej z perspektywy samorządów, z uwzględnieniem głosów przedstawicieli instytucji rządowych i europejskich oraz prezentację projektów zrealizowanych przez samorządy z wykorzystaniem funduszy UE.

Wśród zaproszonych gości są reprezentanci Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, eksperci Instytutu Spraw Publicznych, posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Liczymy także na aktywny udział uczestników konferencji, reprezentantów środowiska samorządowego. Wnioski zebrane podczas debaty oraz prezentacji dobrych praktyk i następujących po nich dyskusji, upowszechnione zostaną poprzez strony internetowe partnerów oraz przekazane do MSZ oraz MRR.

Koszty ewentualnych noclegów oraz podróży uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W kwestiach organizacyjnych prosimy o kontakt z Biurem Związku Miast Polskich, zespół ds. współpracy z zagranicą, Katarzyna Paczyńska, Alicja Stachowiak, tel: 61 633 50 56, e-mail: alicja.stachowiak@zmp.poznan.pl.

Więcej informacji >>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama