Wielka Gala Finałowa Gmina Fair Play i Przyjazna Polska w Warszawie
REKLAMA
Programy „Gmina Fair Play” i „Przyjazna Polska” są formą wyróżnienia tych samorządów lokalnych, które w swojej działalności kierują się szeroko pojętymi zasadami uczciwości, rzetelności oraz wrażliwości na problemy otoczenia. Podczas uroczystej Gali - 17 października w Warszawie - uhonorowane zostaną najlepsze Gminy w Polsce, które otrzymają certyfikaty i statuetki „Gmina Fair Play” i „Przyjazna Polska” 2014.
REKLAMA
Gmina Fair Play
Głównym celem konkursu „Gmina Fair Play” jest wyróżnienie gmin przyjaznych dla inwestorów, zaangażowanych w promocję gospodarczą oraz udzielenie im wsparcia w wysiłkach mających na celu przyciąganie nowych inwestorów. Zgodnie z regulaminem weryfikacja gmin biorących udział w konkursie przebiega dwuetapowo. W I etapie zostały zweryfikowane ankiety konkursowe zawierające samoocenę działań gmin, prezentujące ich dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie odpowiednio przygotowani audytorzy, w celu weryfikacji danych zawartych w ankietach, przeprowadzili w gminach audyty. Dodatkowym i wyróżniającym konkurs elementem weryfikacji jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat „Gmina Fair Play” 2014. O przyznaniu gminie certyfikatu „Gmina Fair Play” 2014 decyduje suma punktów przyznanych w powyżej wspomnianych etapach. Ostateczne decyzje o przyznaniu certyfikatów oraz nagród głównych konkursu – statuetek „Gmina Fair Play”, a także wyróżnień podjęła Kapituła Konkursu. W tegorocznej edycji nagrodzone zostaną 24 Gminy z całej Polski
Przyjazna Polska
REKLAMA
„Przyjazna Polska” to przedsięwzięcie, które narodziło się w wyniku chęci wskazania i wykorzystania potencjału polskich gmin oraz ich atrakcyjności. Pod wieloma bowiem względami Polska doścignęła, a częstokroć prześcignęła ofertę krajów europejskich.
Podstawowym celem programu „Przyjazna Polska” jest zaprezentowanie społeczności krajowej i międzynarodowej wyróżniających się polskich samorządów, wypromowanie ich osiągnięć i możliwości oraz pokazanie, że spełniają wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania, mają umiejętność tworzenia korzyści rozwojowych, a także wyróżniają się przedsiębiorczością i inicjatywą. To co wyróżnia Program „Przyjazna Polska” to chęć zaprezentowania różnorodności naszego kraju, dlatego też uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w dziewięciu certyfikacjach tematycznych: „Certyfikowana Lokalizacja Biznesu”; „Dobre Miejsce Zamieszkania”; „Kraina Historii i Kultury”; „Kraina Turystyki i Przygody”; „Zielona Gmina”; „eGmina”; „Specjalistyczna Gmina Agro”; „Gmina z Tradycją”; „Kraina Zdrowia i Urody”.
Gminy biorące udział w programie mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia i przewagi uzupełniając ankietę podstawową oraz ankietę tematyczną programu, a także przedstawiając swoje mocne strony w trakcie audytu. O przyznaniu gminie certyfikatu „Przyjazna Polska” oraz certyfikatu wybranej certyfikacji tematycznej decyduje spełnianie przez gminę tzw. standardów, szczegółowo opisanych w dokumentach programu. W programie „Przyjazna Polska” najważniejsze decyzje dotyczące przyznania certyfikatów oraz nagród określonych regulaminem również podejmuje Kapituła Programu. W tegorocznej edycji nagrodzonych zostanie 28 Gmin z całej Polski.
Podczas gali Laureatom programów: „Gmina Fair Play” oraz „Przyjazna Polska” zostaną wręczone certyfikaty i nagrody główne – Statuetki. Galę poprowadzi dama polskiej sceny i znakomita aktorka Laura Łącz. Gościem Honorowym będzie Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.
Obydwa Programy są organizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym a afiliowane przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
Szczegółowe informacje na temat konkursu „Gmina Fair Play” uzyskają Państwo w biurze konkursu, osoba do kontaktu: Olga Baraniak, tel: (22) 630 96 99, e-mail: pr@fairplay.pl oraz na naszych stronach internetowych www.fairplay.pl
Polecamy serwis: Rozwój i promocja
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.