| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Obecność pracowników ochrony w urzędach zwiększa poczucie bezpieczeństwa

Obecność pracowników ochrony w urzędach zwiększa poczucie bezpieczeństwa

Polacy czują się bezpiecznie w miejscach użyteczności publicznej. Tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Według niego aż 74% respondentów czuje się bezpieczniej w obiekcie ochranianym przez profesjonalistów.

Ustawodawca na rynku zamówień publicznych wraz z dużą liczbą instytucji zrzeszających polskich przedsiębiorców wielokrotnie zwracali uwagę, że zamawiający powinien tak konstruować swój budżet, by zapewnić certyfikowanym firmom - zatrudniającym wykwalifikowane kadry ochroniarskie - odpowiednie warunki. Zaniżając wycenę usługi powodowali, że przedsiębiorca nie mógł proponować swoim pracownikom pełnej umowy o pracę na poziomie minimum płacy minimalnej.

- Badania pokazują znaczenie zawodu pracownika ochrony, dlatego zamawiający na rynku publicznym muszą podejść do sprawy bardzo poważnie i jak najszybciej zmienić zasady swojego funkcjonowania. Muszą proponować racjonalne i sprawiedliwe warunki w przetargach, stosować klauzule społeczne i przede wszystkim dążyć do waloryzacji kontraktów będących w toku, bo będzie to klucz do utrzymania poziomu zatrudnienia w obliczu ozusowania wszystkich umów zleceń od 1 stycznia 2016 roku - dodaje Marek Kowalski.

Więcej informacji na blogu http://kowalski.blog.onet.pl/ oraz twitter.com/MarekKowalski

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Polecamy serwis: Klienci

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »