Szkolenie "eIDAS - Obowiązek dla administracji i szansa rozwoju usług elektronicznych"
REKLAMA
REKLAMA
Szkolenie "eIDAS - OBOWIAZEK DLA ADMINISTRACJI I SZANSA ROZWOJU USŁUG ELEKTRONICZNYCH Zapewnienie bezpieczeństwa transakcji, zapewnienie zgodności z wymaganiami PSD2"
REKLAMA
Warszawa, 28 kwietnia 2016 r.
Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/eidasf/formularz_pr10.php
Unia Europejska wprowadza równolegle różne rozwiązania prawne na potrzeby Jednolitego Rynku Cyfrowego, należą do nich instrumenty płatnicze jak i mechanizmy budowania zaufania w sieci.
Od 1 lipca 2016 roku wdrażane będzie rozporządzenie sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania. Do 13 stycznia 2018 Państwa Członkowskie wdrażają w prawie krajowym dyrektywę w sprawie usług płatniczych, która wymaga zastosowania elektronicznej identyfikacji oraz tworzy usługi zaufanej trzecie strony. Oba akty prawne tworzą nową przestrzeń do świadczenia usług elektronicznych i lepszego dostosowania do przepływu informacji i pieniędzy w transakcjach realizowanych w Internecie.
Zobacz również: Usługi zaufania od 1 lipca 2016 r.
REKLAMA
ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE.
Rozporządzenie eIDAS weszło w życie na jesieni 2014 roku, lecz jego powszechne stosowanie będzie wprowadzane etapami w latach 2016 -2018. W roku 2016 zastąpi ono całkowicie istniejącą dyrektywę na bazie której działa polska ustawa o podpisie elektronicznym. Rozporządzenie eIDAS stosowane jest bezpośrednio, tzn. nie wymaga szczegółowej implementacji w prawie polskim, ale wymaga dostosowania prawa krajowego.
Rozporządzenie eIDAS ma znacznie szersze zastosowanie niż podpis elektroniczny- określa mechanizmy powszechnego na terenie całej UE użycia usług identyfikacji oraz wprowadza usługi zaufania stanowiące mechanizm zabezpieczenia różnego rodzaju transakcji elektronicznych.
Podczas warsztatu zostaną szczegółowo omówione mechanizmy wprowadzane rozporządzeniem eIDAS a także możliwości ich zastosowania.
Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli sektora finansowego
W programie między innymi:
- Bezpieczeństwo transakcji i dokumentów elektronicznych.
- Dotychczasowe przepisy o podpisie elektronicznym.
- Cele i rozwiązania rozporządzenia eIDAS.
- eIDAS Elektroniczna Identyfikacja, usługi zaufania.
- Nowa jakość usług elektronicznych, różnice wobec ustawy o podpisie elektronicznym.
- Terminarz wprowadzania w życie eIDAS.
- Zastosowanie eIDAS do realizacji wymagań dyrektywy PSD2. Wykorzystanie usług zaufania i elektronicznej identyfikacji w usługach sektora finansowego.
- Omówienie ze słuchaczami przykładowego procesu biznesowego i możliwości jego zmiany w kontekście rozporządzenia eIDAS.
Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/eidasf/index.php
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl
Polecamy serwis: Organizacja
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.