Szkolenie "eIDAS - obowiązek dla administracji oraz szansa dla gospodarki elektronicznej"
REKLAMA
REKLAMA
Szkolenie "eIDAS - OBOWIĄZEK DLA ADMINISTRACJI ORAZ SZANSA DLA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ, uproszczenie procedur obsługi klienta usług on-line, zapewnienie bezpieczeństwa transakcji elektronicznych"
REKLAMA
Warszawa, 4 sierpnia 2016 r.
Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/eidaso2/formularz_pr10.php
REKLAMA
Już od 1 lipca 2016 roku wszystkie podmioty publiczne muszą dostosować swoją infrastrukturę do akceptacji podpisów i pieczęci elektronicznych pochodzących z całej Unii Europejskiej. Przygotowanie to wymaga dostosowania infrastruktury urzędowej zarówno do przyjmowania dokumentów jak i do doręczania dokumentów wytworzonych wewnątrz podmiotów realizujących zadania publiczne. Ze względu na fakt, że rozporządzenie unijne ma zastosowanie bezpośrednie, nie ma możliwości opóźnienia wejścia w życie obowiązku na bazie przepisu krajowego.
Rozporządzenie ma wpływ na uznawanie przez sądy dowodów z transakcji elektronicznych, umożliwia zastępowanie podpisu elektronicznego innymi usługami zaufania – tj. zabezpieczenie dowodów z transakcji pieczęcią elektroniczną, elektroniczne rejestrowane doręczanie itp. ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE.
Rozporządzenie eIDAS weszło w życie na jesieni 2014 roku, lecz jego powszechne stosowanie będzie wprowadzane etapami w latach 2016 -2018. W roku 2016 zastąpi ono całkowicie istniejącą dyrektywę na bazie której działa polska ustawa o podpisie elektronicznym. Rozporządzenie eIDAS stosowane jest bezpośrednio, tzn. nie wymaga szczegółowej implementacji w prawie polskim, ale wymaga dostosowania prawa krajowego.
Rozporządzenie eIDAS ma znacznie szersze zastosowanie niż podpis elektroniczny- określa mechanizmy powszechnego na terenie całej UE użycia usług identyfikacji oraz wprowadza usługi zaufania stanowiące mechanizm zabezpieczenia różnego rodzaju transakcji elektronicznych.
Podczas warsztatu zostaną szczegółowo omówione mechanizmy wprowadzane rozporządzeniem eIDAS a także możliwości ich zastosowania.
Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli rynku usług on-line
Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/eidaso2/index.php
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl
Polecamy serwis: Organizacja
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.