Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie już 10 stycznia 2018 r.
REKLAMA
REKLAMA
Egzamin składa się z dwóch części – testu pisemnego, który trwa 60 minut (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa) oraz testu praktycznego na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w sposób odpowiedni do zadania egzaminacyjnego (w czasie od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji).
REKLAMA
Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie:
- część pisemna – min. 50% punktów możliwych do uzyskania
- część praktyczna – min. 75% punktów możliwych do uzyskania
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z zakresu kwalifikacji zgodnie z klasyfikacją zawodów oraz podstawą programową kształcenia w zawodzie z 2017 r. jest przeprowadzany wyłącznie dla uczniów i słuchaczy szkół policealnych, którzy rozpoczęli kształcenie w klasie I semestrze I tej szkoły od 1 września 2017 r.
Zobacz: Reforma oświaty
Dla wszystkich zdających część pisemna odbędzie się 11 stycznia, a w dniach 12 stycznia-17 lutego 2018 r. będzie miała miejsce część praktyczna według harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Natomiast 10 stycznia odbędzie się część praktyczna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacjach o modelu „d”.
Do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 175 000 osób w 196 kwalifikacjach (z tego ponad 23 000 osób w 189 kwalifikacjach zdawanych z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu). Do części praktycznej przystąpi ponad 223 000 uczniów i absolwentów w 215 kwalifikacjach.
Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu zawodowego na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
REKLAMA
REKLAMA