Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - RAPORT
REKLAMA
Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie>>
Posłowie uchwalili w czwartek wieczorem ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie nacisk na profilaktykę.
REKLAMA
Większe wsparcie dla ofiar przemocy w rodzinie>>
Po kilku latach funkcjonowania ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie konieczne były jej zmiany, aby skutecznej walczyć z tym zjawiskiem. Obecna nowelizacja wprowadza m.in. zakaz stosowania kar cielesnych, wzmacnia ochronę ofiar przemocy oraz kładzie szczególny nacisk na profilaktykę, a także zmianę świadomości społeczeństwa. Część z tych obowiązków należy do zadań gminy.
Infolinia dla ofiar przemocy w rodzinie>>
0 801 12 00 02 - to numer telefonu interwencyjno-informacyjnego, na który już od dzisiaj mogą dzwonić oczekujące pomocy osoby pokrzywdzone przestępstwem w rodzinie.
Nadzór wojewody nad przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie>>
Inspektorzy wojewódzcy skontrolują samorządowe jednostki realizujące zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Pracownicy ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy muszą uzupełnić kwalifikacje>>
Nowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej precyzuje wymagania kierowane do osób zatrudnionych w specjalistycznych ośrodkach wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Osoby obecnie zatrudnione w ośrodkach, niespełniające wymagań nowej regulacji, mogą pozostać na stanowiskach jedynie do końca 2015 r.
Jest zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie>>
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powołało zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - poinformował PAP wiceminister Jarosław Duda. Wymaga tego znowelizowana ustawa "antyprzemocowa", która weszła w życie w sierpniu ub. roku.
REKLAMA
REKLAMA