REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 – przerwa świąteczna, ferie, egzaminy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marta Zdanowska
Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 – przerwa świąteczna, ferie, egzaminy
Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 – przerwa świąteczna, ferie, egzaminy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy będą ferie zimowe w poszczególnych województwach w 2021 r. oraz jak zaplanowano egzamin ósmoklasisty oraz egzaminy maturalne? Przedstawiamy kalendarz roku szkolnego 2020/2021.

11 listopada - Święto Niepodległości

Pierwszy dzień wolny w tym roku szkolnym wypada w święto państwowe – 11 listopada, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Przypada ono w środę.

REKLAMA

Zimowa przerwa świąteczna

W tym roku szkolnym przerwa związana ze świętami Bożego Narodzenia oraz przywitaniem Nowego Roku rozpocznie się 23 grudnia (środa). Zakończy się zaś 31 grudnia. Jako, że Sylwester wypada w czwartek, do nauki wrócimy dopiero po noworocznym weekendzie, a więc 4 stycznia.

Polecamy: Jak przygotować się do zmian 2021

Ferie zimowe 2021 – kiedy?

Do tej pory ferie zimowe odbywały się w różnych terminach z podziałem na województwa. W tym roku szkolnym ze względu na pandemię koronawirusa ferie odbędą się w tym samym czasie w całym kraju - od 4 stycznia do 17 stycznia 2021.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wielkanocna przerwa świąteczna

Wielkanoc wypada 4 kwietnia 2021 r. W związku z tym wiosenna przerwa świąteczna potrwa w tym roku tydzień – od 1 do 6 kwietnia 2021 r.

Majówka 2021

Maj tradycyjnie zaczyna się od dni wolnych i majówki. 1 maja 2021 r. to sobota. Oznacza to, że w związku z majowym długim weekendem w przyszłym roku wolny będzie jedynie poniedziałek 3 maja.

Egzamin maturalny 2021

Jeśli pandemia koronawirusa pozwoli, aby wszystko odbyło się zgodnie z przewidzianym na stronie CKE harmonogramem to po majówce absolwenci szkół średnich – liceów oraz techników przystąpią do egzaminu dojrzałości. Matury rozpoczną się 4 maja 2021 r. egzaminem pisemnym z języka polskiego. Potrwają do 20 maja. Dni egzaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych (4-6 maja) mogą być dla pozostałych uczniów dniami wolnymi jeśli tak postanowi dyrektor szkoły.

Termin poprawkowy do którego będą mogli przystąpić maturzyści, którzy nie zdali jednego z przedmiotów wyznaczono na 23-24 sierpnia 2021 r.

Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin na koniec szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się później niż miało to miejsce do tej pory. Zamiast w kwietniu – dopiero pod koniec maja - 25-27 maja 2021 r.

Długi weekend czerwcowy (Boże Ciało)

W czwartek 3 czerwca 2021 r. wypada święto Bożego Ciała – dzień ustawowo wolny od pracy. Dyrektor w ramach przeznaczonych mu do dyspozycji dodatkowych dni wolnych może zwolnić uczniów z zajęć także w piątek 4 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego

Jeśli wszystko pójdzie z planem i bez większych przeszkód związanych z pandemią koronawirusa rok szkolny zakończy się 25 czerwca 2021 r.

Wakacje (ferie letnie)

Wakacyjny wypoczynek potrwa od 26 czerwca do 31 sierpnia 2021 r.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

REKLAMA

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA

Polacy mają problem z rozróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych

Z badania zrealizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że Polacy mylą piwa alkoholowe i bezalkoholowe oraz chcą całkowitego zakazu reklamowania piwa "zero procent".

4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

REKLAMA