REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki matur 2021

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marta Zdanowska
Wyniki matur 2021
Wyniki matur 2021
Forum

REKLAMA

REKLAMA

Wyniki matur 2021 CKE opublikowała 5 lipca 2021 roku. Ilu tegorocznych maturzystów zdało egzamin? Jakie są średnie wyniki matur? Kiedy matura poprawkowa 2021?

Matura 2021

Matura 2021 odbyła się w dniach 4-21 maja. Według informacji podanych przez CKE przystąpiło do niej w terminie głównym 273 419 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników) a także osoby, które poprawiały maturę z lat ubiegłych.

REKLAMA

W tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - nie był przeprowadzany egzamin ustny z przedmiotów obowiązkowych (języka polskiego oraz języka obcego) oraz przedmiotów dodatkowych. Tegoroczni maturzyści nie mieli również obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Matura 2021 - wyniki

5 lipca 2021 r. od godziny 8.30 maturzyści mogą sprawdzać swoje indywidualne wyniki w systemie ZIU. Ilu maturzystów zdało egzamin?

Przypomnijmy, że aby zdać maturę trzeba uzyskać minimum 30% punktów możliwych do zdobycia z każdego egzaminu pisemnego z przedmiotów obowiązkowych, a więc z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. 

W tym roku maturę zdało 74,5% maturzystów. Oznacza to, że matury nie zdało 25,5% przystępujących do egzaminu. Osoby, które nie zdały tylko jednego z przedmiotów obowiązkowych mają prawo do poprawki (17,7%). Zaś 7,8 % zdających, definitywnie oblało tegoroczny egzamin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Są to liczby porównywalne do zeszłorocznych, wtedy egzamin zdało 74% osób.  

Matura 2021 wyniki

Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81 proc., a prawo do poprawki ma 13,2 proc. Jeśli chodzi zaś o absolwentów techników - zdało 64 proc., prawo do poprawki ma 24,9 procent zdających.

Rozkład zdanych egzaminów w poszczególnych województwach wygląda następująco: 

Matura 2021 wyniki kraj

Matura 2021 - średnie wyniki, statystyki

Średni wynik z języka polskiego uzyskany na maturze podstawowej w 2021 roku to 55%. Średni wynik z matematyki wyniósł 56% zaś z języka angielskiego 76%.

Matura 2021 średnie wyniki

Matura 2021 centyle, staniny

Na świadectwie dojrzałości maturzyści otrzymują swój wynik w skali procentowej oraz wynik na skali centylowej - odsetek zdających, którzy uzyskali wynik taki sam lub niższy. Pozwala to porównać się z innymi zdającymi w całym kraju i oszacować swoje szanse w rekrutacji na studia. 

Centyle z najpopularniejszego w tym roku egzaminu na poziomie rozszerzonym rozkładają się następująco:

Matura 2021 centyle

Centyle ze wszystkich przedmiotów maturalnych możesz pobrać tu » Centyle matura 2021

Staniny z matury 2021 można z kolei sprawdzić tu » Staniny matura 2021

Szczegółowe sprawozdanie o wynikach egzaminu maturalnego z każdego przedmiotu zostanie przedstawione przez CKE 17 września 2021 r.

Matura poprawkowa 2021

Uczeń, który nie zdał egzaminu z jednego przedmiotu ma prawo do poprawki w terminie sierpniowym. Matura poprawkowa 2021 odbędzie się 24 sierpnia. Jej wyniki zostaną ogłoszone 10 września 2021 roku.

Matura 2021 arkusze 

Warto jeszcze raz spojrzeć na arkusze z tego roku żeby sprawdzić odpowiedzi a także, aby przygotować się do matury poprawkowej. 

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: CKE

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

Cytomegalia wrodzona. Przełomowe badanie z honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia

Wirus cytomegalii u kobiet w ciąży może stanowić zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka. W Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie realizowany jest projekt POL PRENATAL CMV. To pierwsze badanie w Polsce i drugie na świecie dotyczące zakażenia wewnątrzmacicznego u ciężarnych z pierwotną infekcją wirusem cytomegalii. Jest to przełomowe badanie niekomercyjne, finansowane przez Agencję Badań Medycznych, nad którym honorowy patronat objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Liczba ludności w Polsce [dane GUS]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec I kwartału 2025 r.

Minimalne warunki utrzymania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie minimalnych warunków utrzymywania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt trafił do konsultacji i opiniowania. Co zawiera? Co się zmieni?

REKLAMA

Nowe świadczenie "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej": większa dostępność do skierowań na badania. Jakie badania będzie można zrobić? Kto będzie mógł wystawić skierowanie na badanie? [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami mającymi zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych o charakterze diagnostyczno-profilaktycznym. Położne i pielęgniarki będą mogły wystawiać skierowania na badania w ramach nowego świadczenia "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej". Jakie badania będzie można zrobić?

W czwartek nawet blisko 30 st. C. Gdzie takie temperatury?

Jest szansa, że w tym roku na Wielkanoc nie będzie śniegu. Od kilku dni pogoda jest wiosenna, w czwartek temperatura wyniesie od 21 do 26 st. C, a w centrum możliwe jest nawet 27 st. C!

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS. Co zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (RD172)?

Nowa taryfa za prąd później! Rząd przesuwa termin, czeka na niższe ceny energii

Rząd planuje przesunąć start nowych taryf energii z lipca na październik 2025 roku. Powód? Lepsze warunki na rynku hurtowym dają szansę na niższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. To może oznaczać realne oszczędności – ale trzeba będzie poczekać.

REKLAMA

Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

REKLAMA