REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wyniki matur 2021
Wyniki matur 2021
Forum

REKLAMA

REKLAMA

Wyniki matur 2021 CKE opublikowała 5 lipca 2021 roku. Ilu tegorocznych maturzystów zdało egzamin? Jakie są średnie wyniki matur? Kiedy matura poprawkowa 2021?

Matura 2021

Matura 2021 odbyła się w dniach 4-21 maja. Według informacji podanych przez CKE przystąpiło do niej w terminie głównym 273 419 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników) a także osoby, które poprawiały maturę z lat ubiegłych.

REKLAMA

W tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - nie był przeprowadzany egzamin ustny z przedmiotów obowiązkowych (języka polskiego oraz języka obcego) oraz przedmiotów dodatkowych. Tegoroczni maturzyści nie mieli również obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Matura 2021 - wyniki

5 lipca 2021 r. od godziny 8.30 maturzyści mogą sprawdzać swoje indywidualne wyniki w systemie ZIU. Ilu maturzystów zdało egzamin?

Przypomnijmy, że aby zdać maturę trzeba uzyskać minimum 30% punktów możliwych do zdobycia z każdego egzaminu pisemnego z przedmiotów obowiązkowych, a więc z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. 

W tym roku maturę zdało 74,5% maturzystów. Oznacza to, że matury nie zdało 25,5% przystępujących do egzaminu. Osoby, które nie zdały tylko jednego z przedmiotów obowiązkowych mają prawo do poprawki (17,7%). Zaś 7,8 % zdających, definitywnie oblało tegoroczny egzamin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Są to liczby porównywalne do zeszłorocznych, wtedy egzamin zdało 74% osób.  

Matura 2021 wyniki

Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81 proc., a prawo do poprawki ma 13,2 proc. Jeśli chodzi zaś o absolwentów techników - zdało 64 proc., prawo do poprawki ma 24,9 procent zdających.

Rozkład zdanych egzaminów w poszczególnych województwach wygląda następująco: 

Matura 2021 wyniki kraj

Matura 2021 - średnie wyniki, statystyki

Średni wynik z języka polskiego uzyskany na maturze podstawowej w 2021 roku to 55%. Średni wynik z matematyki wyniósł 56% zaś z języka angielskiego 76%.

Matura 2021 średnie wyniki

Matura 2021 centyle, staniny

Na świadectwie dojrzałości maturzyści otrzymują swój wynik w skali procentowej oraz wynik na skali centylowej - odsetek zdających, którzy uzyskali wynik taki sam lub niższy. Pozwala to porównać się z innymi zdającymi w całym kraju i oszacować swoje szanse w rekrutacji na studia. 

Centyle z najpopularniejszego w tym roku egzaminu na poziomie rozszerzonym rozkładają się następująco:

Matura 2021 centyle

Centyle ze wszystkich przedmiotów maturalnych możesz pobrać tu » Centyle matura 2021

Staniny z matury 2021 można z kolei sprawdzić tu » Staniny matura 2021

Szczegółowe sprawozdanie o wynikach egzaminu maturalnego z każdego przedmiotu zostanie przedstawione przez CKE 17 września 2021 r.

Matura poprawkowa 2021

Uczeń, który nie zdał egzaminu z jednego przedmiotu ma prawo do poprawki w terminie sierpniowym. Matura poprawkowa 2021 odbędzie się 24 sierpnia. Jej wyniki zostaną ogłoszone 10 września 2021 roku.

Matura 2021 arkusze 

Warto jeszcze raz spojrzeć na arkusze z tego roku żeby sprawdzić odpowiedzi a także, aby przygotować się do matury poprawkowej. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: CKE

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakończenie roku szkolnego 2024 r.

Kiedy kończy się rok szkolny 2023/2024? Do kiedy potrwają wakacje? Czy wszyscy uczniowie rok szkolny kończą w tym samym czasie? 

Producenci owoców i warzyw twardo o Zielonym Ładzie. Oberwą rolnicy, ale też inne grupy społeczne

Producenci owoców i warzyw mówią, że Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea. Dotknie nie tylko rolników, ale też inne grupy społeczne. Nie sprzeciwiają się idei produkcji żywności wyróżniającej się wyższą jakością, zwracają jednak uwagę na szereg problemów, które przy okazji mogą poważnie uderzyć w ich działalność. Wśród nich znalazła się biurokracja.

Płace nauczycieli. Jest nowy tekst jednolity

Ile wynoszą minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli obowiązujące od 1 stycznia 2024 r.? 

Gdzie Polacy spędzą czerwcówkę? Sprawdź, zanim wybierzesz kierunek

Po długiej i ciepłej majówce przyszedł czas na kolejny przedłużony weekend. Gdzie Polacy najchętniej wyjadą na wypoczynek?

REKLAMA

Od 600 zł do 2400 zł z kilku bonów energetycznych na jeden adres. Czy będą kłopoty jak przy dodatku osłonowym i węglowym?

Trzeba złożyć osobne wnioski do gminy o bon energetyczny przez każdą z rodzin zamieszkujących wspólnie. Najczęściej będą to dwie rodziny (gospodarstwa domowe). W tym wariancie zamiast od 300 zł do 1200 zł z bonów energetycznych można na jeden adres otrzymać płatność od 600 zł do 2400 zł. Ta najwyższa jest tylko hipotetyczna - w jednym domu musiałyby mieszkać dwie 6-osobowe rodziny ogrzewające dom prądem.

Min. edukacji Barbara Nowacka: Nowe zajęcia w czasie godzin wychowawczych od 1 września 2024 r. Samorządy pytają: Kto za to zapłaci?

Nowość: Zajęcia z pierwszej pomocy na godzinach wychowawczych. Nauczyciele mają wątpliwości - gminy nie mają środków na opłacenie tych zajęć. Nierealne jest, aby w całej Polsce dali radę poprowadzić społecznie kursy pierwszej pomocy wolontariusze (np. z WOŚP).

Zmiany w nauczaniu od 1 września 2024 r. MEN podpisało rozporządzenie

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych, nie będą mieli dostępu do HiT-u. Ponadto, obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy będą odbywać się na godzinach wychowawczych.

Od 4788 zł do 5915 zł wynosi minimalne wynagrodzenie nauczycieli. W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst rozporządzenia

W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli a także dodatków do wynagrodzenia i zapłaty za pracę w dniu wolnym. Jak przedstawiają się stawki? 

REKLAMA

Opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych 2025 r. KRRiT ustaliła stawki opłat RTV, a także wysokość zniżek za uiszczenie opłat z góry

Opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2025 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ustaliła stawki opłat RTV, a także wysokość zniżek za uiszczenie opłat z góry.

Nowe podstawy programowe i kanon lektur szkolnych już od 1 września 2024 r.

Ostateczna wersja podstaw programowych obowiązujących od nowego roku szkolnego ma być gotowa do końca tygodnia. W najbliższych dniach ma być również podpisane rozporządzenie o likwidacji HiT.

REKLAMA