REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ósmoklasiści: rekrutacja do liceów od 16 maja 2022 r.

rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
Media

REKLAMA

REKLAMA

W poniedziałek 16 maja 2022 r. rozpoczęła się rekrutacja ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.
rozwiń >

Jak obliczać punkty po ósmej klasie?

Maksymalnie jest to 200 punktów:

REKLAMA

 1. 100 punktów to maksymalne wyniki uzyskane na egzaminie (język polski, matematyka i dwa inne przedmioty powiązane z profilem klasy, do której nastolatek chce się dostać).

Punkty procentowe uzyskane za egzamin z matematyki i języka polskiego należy pomnożyć przez 0,35, a za egzamin z języka obcego pomnożyć przez 0,3. W sumie punktów za egzamin można zebrać 100.

 1. 100 punktów to potencjalna suma oceny końcowej, konkursów, wolontariatów (np. wolontariat to 3 punkty, a 18 punktów jest za wszystkie osiągnięcia artystyczne i sportowe, z konkursów wiedzy).

 Jak obliczać punkty z wyników w nauce ósmoklasisty?

 • ocena 6 - 18 punktów
 • ocena 5 - 17 punktów
 • ocena 4 - 14 punktów
 • ocena 3 - 8 punktów
 • ocena 2 - 2 punktów
 • świadectwo z wyróżnieniem - 7 punktów

Kraków – rekrutacja ósmoklasistów poprzez system OMIKRON

Etapy rekrutacji w Krakowie ósmoklasistów w 2022 r.

Od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022 r. do godz. 15:00 trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rejestracja wniosków do oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych,wstępnych, przygotowania wojskowego, sportowych oraz mistrzostwa sportowego trwa do 30 maja 2022 r. do godz. 15:00

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany w systemie, można osobiście złożyć w szkole pierwszego wyboru lub
można podpisać za pomocą Profilu Zaufanego.

Rejestracja do systemu rekrutacyjnego Omikron dla wszystkich kandydatów odbywa się z wykorzystaniem numeru PESEL.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany, ale niepotwierdzony w szkole pierwszego wyboru nie bierze udziału w elektronicznej rekrutacji.

 • Od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. należy uzupełnić wniosek w szkole pierwszego wyboru składając kopie lub oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Szkoła pierwszego wyboru na podstawie złożonych dokumentów potwierdza osiągnięcia kandydata w systemie rekrutacji.

Uwaga!
Nie złożenie wymaganych dokumentów w terminie jest równoznaczne z wykluczeniem kandydata z elektronicznej rekrutacji. Kandydat nie zostanie zakwalifikowany do żadnej placówki wskazanej na liście preferencji we wniosku.

 • Od 24 czerwca do 12 lipca 2022 r. możliwa będzie zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie do szkoły, w tym zamiana szkół do których kandyduje.

Aby dokonać zmiany rodzice lub prawni opiekunowie muszą w szkole pierwszego wyboru złożyć pisemną prośbę o cofnięcie potwierdzenia wniosku w systemie rekrutacyjnym. Po wprowadzeniu zmian kopię wniosku podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów kandydata należy ponownie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru (do 12 lipca ) celem potwierdzenia wniosku w systemie.

Termin złożenia wniosku upływa 20 czerwca 2018 r. o godz. 15:00.

 • 19 lipca 2022 r. o godz 10:00 w szkołach zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Po zalogowaniu się na konto kandydata, utworzone podczas rejestracji wniosku, będzie widoczna informacja o wynikach naboru.

Szczecin: ósmoklasiści składają dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie odbywać się droga elektroniczną. Wolnych jest blisko 5 tys. miejsc w szczecińskich szkołach.

REKLAMA

W publicznych liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i szkołach branżowych I stopnia przygotowanych zostało blisko 5 tys. miejsc. Każdy uczeń może wybrać maksymalnie trzy szkoły, a w ich obrębie dowolną liczbę oddziałów.

"Na pierwszym miejscu na liście preferencji kandydat powinien wpisać tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałby się uczyć. Jeśli zgromadzona przez ucznia liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdzie miejsce w kolejnych oddziałach lub placówkach wskazanych w podaniu" – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinie Dariusz Sadowski.

Rekrutacja ósmoklasistów jest elektroniczna

Rekrutacja jest elektroniczna. Kandydaci składają wnioski i wszystkie niezbędne załączniki wraz ze świadectwem i wynikami egzaminu ósmoklasisty na indywidualnym koncie w systemie Nabór. Nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w szkole.

"W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę następujące kryteria: wyniki egzaminu ósmoklasisty, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, szczególne osiągnięcia ucznia, ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej" – poinformował Sadowski.

W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (np. klasy sportowe, dwujęzyczne), ważne będą również wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

Do kiedy ósmoklasista musi złożyć dokumenty do liceów w 2022 r.?

Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich elektronicznie, kandydaci mają czas do 20 czerwca.

W przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - do 31 maja.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki naboru dla ósmoklasistów w 2022 r.?

Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 lipca. Następnie, rodzice lub opiekunowie prawni kandydata wstępnie zakwalifikowanego będą musieli potwierdzić przyjęcie w wybranych szkołach.

Ostateczne wyniki naboru zaplanowane są na 25 lipca.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Depresja nie wybiera. Ale na dobrostan psychiczny może wpłynąć dieta albo... pies

  23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 

  Wyższe stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Rozporządzenie już obowiązuje

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r.

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  REKLAMA

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  REKLAMA

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane i opublikowane. Wchodzi w życie 22 lutego ze skutkiem od 1 stycznia

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  REKLAMA