REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ósmoklasiści: rekrutacja do liceów od 16 maja 2022 r.

Subskrybuj nas na Youtube
rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
Media

REKLAMA

REKLAMA

W poniedziałek 16 maja 2022 r. rozpoczęła się rekrutacja ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.
rozwiń >

Jak obliczać punkty po ósmej klasie?

Maksymalnie jest to 200 punktów:

REKLAMA

  1. 100 punktów to maksymalne wyniki uzyskane na egzaminie (język polski, matematyka i dwa inne przedmioty powiązane z profilem klasy, do której nastolatek chce się dostać).

Punkty procentowe uzyskane za egzamin z matematyki i języka polskiego należy pomnożyć przez 0,35, a za egzamin z języka obcego pomnożyć przez 0,3. W sumie punktów za egzamin można zebrać 100.

  1. 100 punktów to potencjalna suma oceny końcowej, konkursów, wolontariatów (np. wolontariat to 3 punkty, a 18 punktów jest za wszystkie osiągnięcia artystyczne i sportowe, z konkursów wiedzy).

 Jak obliczać punkty z wyników w nauce ósmoklasisty?

  • ocena 6 - 18 punktów
  • ocena 5 - 17 punktów
  • ocena 4 - 14 punktów
  • ocena 3 - 8 punktów
  • ocena 2 - 2 punktów
  • świadectwo z wyróżnieniem - 7 punktów

Kraków – rekrutacja ósmoklasistów poprzez system OMIKRON

Etapy rekrutacji w Krakowie ósmoklasistów w 2022 r.

Od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022 r. do godz. 15:00 trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rejestracja wniosków do oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych,wstępnych, przygotowania wojskowego, sportowych oraz mistrzostwa sportowego trwa do 30 maja 2022 r. do godz. 15:00

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany w systemie, można osobiście złożyć w szkole pierwszego wyboru lub
można podpisać za pomocą Profilu Zaufanego.

Rejestracja do systemu rekrutacyjnego Omikron dla wszystkich kandydatów odbywa się z wykorzystaniem numeru PESEL.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany, ale niepotwierdzony w szkole pierwszego wyboru nie bierze udziału w elektronicznej rekrutacji.

  • Od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. należy uzupełnić wniosek w szkole pierwszego wyboru składając kopie lub oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Szkoła pierwszego wyboru na podstawie złożonych dokumentów potwierdza osiągnięcia kandydata w systemie rekrutacji.

Uwaga!
Nie złożenie wymaganych dokumentów w terminie jest równoznaczne z wykluczeniem kandydata z elektronicznej rekrutacji. Kandydat nie zostanie zakwalifikowany do żadnej placówki wskazanej na liście preferencji we wniosku.

  • Od 24 czerwca do 12 lipca 2022 r. możliwa będzie zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie do szkoły, w tym zamiana szkół do których kandyduje.

Aby dokonać zmiany rodzice lub prawni opiekunowie muszą w szkole pierwszego wyboru złożyć pisemną prośbę o cofnięcie potwierdzenia wniosku w systemie rekrutacyjnym. Po wprowadzeniu zmian kopię wniosku podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów kandydata należy ponownie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru (do 12 lipca ) celem potwierdzenia wniosku w systemie.

Termin złożenia wniosku upływa 20 czerwca 2018 r. o godz. 15:00.

  • 19 lipca 2022 r. o godz 10:00 w szkołach zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Po zalogowaniu się na konto kandydata, utworzone podczas rejestracji wniosku, będzie widoczna informacja o wynikach naboru.

Szczecin: ósmoklasiści składają dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie odbywać się droga elektroniczną. Wolnych jest blisko 5 tys. miejsc w szczecińskich szkołach.

REKLAMA

W publicznych liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i szkołach branżowych I stopnia przygotowanych zostało blisko 5 tys. miejsc. Każdy uczeń może wybrać maksymalnie trzy szkoły, a w ich obrębie dowolną liczbę oddziałów.

"Na pierwszym miejscu na liście preferencji kandydat powinien wpisać tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałby się uczyć. Jeśli zgromadzona przez ucznia liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdzie miejsce w kolejnych oddziałach lub placówkach wskazanych w podaniu" – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinie Dariusz Sadowski.

Rekrutacja ósmoklasistów jest elektroniczna

Rekrutacja jest elektroniczna. Kandydaci składają wnioski i wszystkie niezbędne załączniki wraz ze świadectwem i wynikami egzaminu ósmoklasisty na indywidualnym koncie w systemie Nabór. Nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w szkole.

"W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę następujące kryteria: wyniki egzaminu ósmoklasisty, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, szczególne osiągnięcia ucznia, ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej" – poinformował Sadowski.

W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (np. klasy sportowe, dwujęzyczne), ważne będą również wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

Do kiedy ósmoklasista musi złożyć dokumenty do liceów w 2022 r.?

Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich elektronicznie, kandydaci mają czas do 20 czerwca.

W przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - do 31 maja.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki naboru dla ósmoklasistów w 2022 r.?

Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 lipca. Następnie, rodzice lub opiekunowie prawni kandydata wstępnie zakwalifikowanego będą musieli potwierdzić przyjęcie w wybranych szkołach.

Ostateczne wyniki naboru zaplanowane są na 25 lipca.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy wariant Covid-19 o nazwie Nimbus. Jakie objawy?

Nowy wariant koronawirusa Covid-19, nazwany Nimbus, zaczyna się rozprzestrzeniać – podaje amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC). Zakażenia tym szczepem odnotowano już w Azji, Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Nimbus objawia się przede wszystkim silnym bólem gardła, jednak nie jest groźniejszy niż wcześniejsze warianty Omikrona.

Zwolnienia lekarskie pod lupą. ZUS i pracodawcy skontrolowali tysiące pracowników

W pierwszym kwartale 2025 roku pracownicy ZUS z Pomorza przeprowadzili ponad 2,5 tysiąca kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. Co dziesiąta kontrola zakończyła się odebraniem prawa do zasiłku. Okazuje się jednak, że nie tylko ZUS miał prawo do takich działań – również pracodawcy weryfikowali, czy zwolnienia były wykorzystywane zgodnie z przepisami.

Odpowiedzialność trenera personalnego za kontuzje

Branża fitness dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób uzyskuje kwalifikacje trenera personalnego lub instruktora fitness i podejmuje się trenowania podopiecznych w ramach współpracy z siłownią, czy klubem fitness, albo działając na własną rękę. W toku takich treningów zdarzają się jednak kontuzje.

Strefa czystego transportu (STC) w Krakowie od 1 stycznia 2026 r.

W głosowaniu przeprowadzonym w nocy ze środy (11.06.) na czwartek (12.06.), Rada Miasta Krakowa większością głosów zdecydowała, że SCT zacznie obowiązywać od stycznia 2026 r. i obejmie obszar do granic IV obwodnicy. Oznacza to, że nowymi przepisami objęta zostanie niemal cała powierzchnia miasta – z wyłączeniem jego obrzeży, w tym m.in. Wzgórz Krzesławickich i Swoszowic.

REKLAMA

Konkurs MEN: Bezpłatne studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela w kształceniu zawodowym /zgłoszenia do 10 lipca 2025/

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela w kształceniu zawodowym dla obecnych i przyszłych nauczycieli. Na realizację projektów przeznaczono niemal 50 mln zł.

Patologie publicznej służby zdrowia. OZPSP: Pieniądze ze składki zdrowotnej nie idą na leczenie, ale na zyski dla prywatnych firm; lekarz na kontrakcie to prywatna działalność prowadzona na szpitalnym sprzęcie

W ochronie zdrowia państwo nie istnieje; publiczny system to maszynka do zarabiania pieniędzy - powiedział w wywiadzie dla PAP Mariusz Trojanowski z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych (OZPSP). Pieniądze ze składki zdrowotnej nie idą na leczenie, ale na zyski dla prywatnych podmiotów - podkreślił.

Wysokość opłat za krew i jej składniki w 2026 r. [PROJEKT RESORTU ZDROWIA z 3 czerwca 2025 r.]

6 czerwca 2025 r. do uzgodnień i konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2026 r. Resort zdrowia ma czas na określenie tych opłat do 30 czerwca 2025 r.

Tańsze leki dzięki importowi równoległemu? Konieczne są zmiany legislacyjne w obszarze importu równoległego. Apel do resortu zdrowia

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw. Stowarzyszenie reprezentujące importerów równoległych leków apeluje o uproszczenie procedur i likwidację barier administracyjnych, które dziś blokują ten segment rynku.

REKLAMA

Ponad 500 pociągów PKP Intercity na dobę w nowym rozkładzie jazdy na lato

15 czerwca wchodzi w życie letni rozkład jazdy PKP Intercity. Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak zapowiedział, że planowanych jest ponad 500 pociągów na dobę.

Prof. Jerzy Stępień: Potrzebujemy holistycznego spojrzenia na samorząd

Po raz pierwszy w historii niepubliczna uczelnia została współorganizatorem Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Konstytucyjnego. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz akademicki, w tym roku odbywa się na Uczelni Łazarskiego. O znaczeniu tej zmiany, stanie polskiego samorządu terytorialnego oraz wyzwaniach dla prawa konstytucyjnego rozmawiamy z prof. Jerzym Stępniem – byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, współtwórcą reformy samorządowej i wykładowcą Uczelni Łazarskiego.

REKLAMA