REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ósmoklasiści: rekrutacja do liceów od 16 maja 2022 r.

rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
rekrutacja ósmoklasisty 2022 r./2023 r.
Media

REKLAMA

REKLAMA

W poniedziałek 16 maja 2022 r. rozpoczęła się rekrutacja ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.
rozwiń >

Jak obliczać punkty po ósmej klasie?

Maksymalnie jest to 200 punktów:

REKLAMA

 1. 100 punktów to maksymalne wyniki uzyskane na egzaminie (język polski, matematyka i dwa inne przedmioty powiązane z profilem klasy, do której nastolatek chce się dostać).

Punkty procentowe uzyskane za egzamin z matematyki i języka polskiego należy pomnożyć przez 0,35, a za egzamin z języka obcego pomnożyć przez 0,3. W sumie punktów za egzamin można zebrać 100.

 1. 100 punktów to potencjalna suma oceny końcowej, konkursów, wolontariatów (np. wolontariat to 3 punkty, a 18 punktów jest za wszystkie osiągnięcia artystyczne i sportowe, z konkursów wiedzy).

 Jak obliczać punkty z wyników w nauce ósmoklasisty?

 • ocena 6 - 18 punktów
 • ocena 5 - 17 punktów
 • ocena 4 - 14 punktów
 • ocena 3 - 8 punktów
 • ocena 2 - 2 punktów
 • świadectwo z wyróżnieniem - 7 punktów

Kraków – rekrutacja ósmoklasistów poprzez system OMIKRON

Etapy rekrutacji w Krakowie ósmoklasistów w 2022 r.

Od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022 r. do godz. 15:00 trwa rejestracja wniosków w elektronicznym systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rejestracja wniosków do oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych,wstępnych, przygotowania wojskowego, sportowych oraz mistrzostwa sportowego trwa do 30 maja 2022 r. do godz. 15:00

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany w systemie, można osobiście złożyć w szkole pierwszego wyboru lub
można podpisać za pomocą Profilu Zaufanego.

Rejestracja do systemu rekrutacyjnego Omikron dla wszystkich kandydatów odbywa się z wykorzystaniem numeru PESEL.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uwaga!
Wniosek zarejestrowany, ale niepotwierdzony w szkole pierwszego wyboru nie bierze udziału w elektronicznej rekrutacji.

 • Od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. należy uzupełnić wniosek w szkole pierwszego wyboru składając kopie lub oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Szkoła pierwszego wyboru na podstawie złożonych dokumentów potwierdza osiągnięcia kandydata w systemie rekrutacji.

Uwaga!
Nie złożenie wymaganych dokumentów w terminie jest równoznaczne z wykluczeniem kandydata z elektronicznej rekrutacji. Kandydat nie zostanie zakwalifikowany do żadnej placówki wskazanej na liście preferencji we wniosku.

 • Od 24 czerwca do 12 lipca 2022 r. możliwa będzie zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie do szkoły, w tym zamiana szkół do których kandyduje.

Aby dokonać zmiany rodzice lub prawni opiekunowie muszą w szkole pierwszego wyboru złożyć pisemną prośbę o cofnięcie potwierdzenia wniosku w systemie rekrutacyjnym. Po wprowadzeniu zmian kopię wniosku podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów kandydata należy ponownie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru (do 12 lipca ) celem potwierdzenia wniosku w systemie.

Termin złożenia wniosku upływa 20 czerwca 2018 r. o godz. 15:00.

 • 19 lipca 2022 r. o godz 10:00 w szkołach zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Po zalogowaniu się na konto kandydata, utworzone podczas rejestracji wniosku, będzie widoczna informacja o wynikach naboru.

Szczecin: ósmoklasiści składają dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie odbywać się droga elektroniczną. Wolnych jest blisko 5 tys. miejsc w szczecińskich szkołach.

REKLAMA

W publicznych liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i szkołach branżowych I stopnia przygotowanych zostało blisko 5 tys. miejsc. Każdy uczeń może wybrać maksymalnie trzy szkoły, a w ich obrębie dowolną liczbę oddziałów.

"Na pierwszym miejscu na liście preferencji kandydat powinien wpisać tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałby się uczyć. Jeśli zgromadzona przez ucznia liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdzie miejsce w kolejnych oddziałach lub placówkach wskazanych w podaniu" – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinie Dariusz Sadowski.

Rekrutacja ósmoklasistów jest elektroniczna

Rekrutacja jest elektroniczna. Kandydaci składają wnioski i wszystkie niezbędne załączniki wraz ze świadectwem i wynikami egzaminu ósmoklasisty na indywidualnym koncie w systemie Nabór. Nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w szkole.

"W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę następujące kryteria: wyniki egzaminu ósmoklasisty, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, szczególne osiągnięcia ucznia, ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej" – poinformował Sadowski.

W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (np. klasy sportowe, dwujęzyczne), ważne będą również wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

Do kiedy ósmoklasista musi złożyć dokumenty do liceów w 2022 r.?

Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich elektronicznie, kandydaci mają czas do 20 czerwca.

W przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - do 31 maja.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki naboru dla ósmoklasistów w 2022 r.?

Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 lipca. Następnie, rodzice lub opiekunowie prawni kandydata wstępnie zakwalifikowanego będą musieli potwierdzić przyjęcie w wybranych szkołach.

Ostateczne wyniki naboru zaplanowane są na 25 lipca.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Od 1 lutego 2024 r wojsko wezwie 230 000 osób. W tym kobiety 19-27 lat. [Wykaz wzywanych osób]

  Czas trwania kwalifikacji wojskowej w 2024 r. to: 1 lutego 2024 r. – 30 kwietnia 2024 r.

  W 2024 r wojsko wezwie kobiety 19-27 lat na komisje. Jakich kwalifikacji szuka wojsko [Wykaz]

  Czas trwania kwalifikacji wojskowej w 2024 r. to – 1 lutego 2024 r. – 30 kwietnia 2024 r. Liczba wezwanych do stawienia się 230 000 osób. Wojsko wezwie także kobiety, o ile mają odpowiednie kwalifikacje. Chodzi głównie o zawody medyczne.

  A. Holland: PO naciskała, bym nie puszczała "Zielonej granicy" przed wyborami. Trzaskowski odpowiada ...

  Agnieszka Holland podczas spotkania z widzami w niedzielę 24 września 2023 r. miała powiedzieć - wg. relacji "Gazety Żoliborza", że Platforma Obywatelska wywierała na nią naciski, aby nie puszczała filmu "Zielona granica" przed wyborami. "Nigdy nie rozmawiałem z Agnieszką Holland na ten temat - zastrzegł, w poniedziałek w Polsat News wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski.

  „Laptop dla czwartoklasisty”. Uczeń oddaje stary darmowy laptop i otrzymuje nowy. Też darmowy [Wyjaśnienia Ministra Cyfryzacji]

  Czwartoklasista oddaje komputer, by otrzymać drugi z programu „Laptop dla czwartoklasisty”. 

  REKLAMA

  180 zł za dzień służby żołnierza przy granicy. 112,5 zł za dzień służby spoza sfery przygranicznej [zmiany od 24 sierpnia 2023 r.]

  Dietę 250% otrzymają żołnierze Wojsk Obrony Przeciwlotniczej i Wojsk Radiotechnicznych zabezpieczający lub pełniący dyżurną zmianę bojową (DZB) na rzecz wschodniej granicy. Muszą zostać skierowani w podróż służbową w celu ochrony granicy państwowej. Wypłata diety nie wymaga służby bezpośrednio w strefie przygranicznej (o co trudno w przypadku formacji przeciwlotniczych, przeciwrakietowych i radiolokacyjnych).

  2024 r.: 2 wzory dla umów o pracę: rozwiązanie umowy za porozumieniem, wypowiedzenie umowy na czas określony [Aktualne okresy wypowiedzenia]

  Wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Wzór wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony. [Aktualne okresy wypowiedzenia]

  Premier Saksonii o migracji: sytuacja jest dramatyczna, kontrole na granicy z Polską i Czechami są konieczne

  W debacie na temat polityki migracyjnej premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) opowiedział się za szybkimi i zdecydowanymi środkami. Podkreślił, że „sytuacja jest dramatyczna", a stacjonarne kontrole na granicach z Polską i Czechami są koniecznie, by opanować sytuację – informuje portal Tagesschau.

  Bon 2500 zł na laptop od rządu. Czy nauczyciel ma obowiązek przynosić laptop do szkoły?

  Nauczyciele zgłaszają wątpliwości, czy korzystając z bonu 2500 zł na zakup laptopa, będą musieli ten komputer przynosić do szkoły i raportować dyrekcji szkoły, czy wykorzystują go na lekcjach.

  REKLAMA

  Dwa nowe przywileje zwolnionych pracowników kłopotem dla pracodawców [Nowelizacja przepisów]

  Przywileje ma tylko pracownik, który zaskarżył zwolnienie z pracy do sądu pracy. Polegają na przywróceniu do pracy bez czekania na prawomocny wyrok sądu. Inaczej mówiąc na czas procesu z pracodawcą pracownik dalej pracuje. Jak to zrobić?

  Jakie są prognozy na pierwszy tydzień jesieni?

  Jesień już w kalendarzu, ale czy w prognozach pogody też? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdzają, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. 

  REKLAMA