REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Deklaracja do matury do 7 lutego 2023 r. Ostatni termin

Deklaracja przystąpienia, matura 2023 r.
Media

REKLAMA

REKLAMA

Ostateczny termin do złożenia deklaracji do matury to 7 lutego 2023 r. 

ZASADY SKŁADANIA DEKLARACJI NA EGZAMIN MATURALNY przeprowadzany w maju 2023 roku

KTO?

do kogo składa?

do kiedy?

(deklaracja wstępna)

do kiedy? (deklaracja ostateczna)

wzór deklaracji (załącznik)

A. Uczeń liceum ogólnokształcącego, technikum, branżowej szkoły II stopnia lub szkoły artystycznej, który zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego bezpośrednio po ukończeniu szkoły w 2023 r.

do dyrektora szkoły macierzystej

do 30.09.2022

do 7.02.2023

  Deklaracja A

B. Absolwent, który ukończył LO, technikum, branżową szkołę II stopnia lub szkołę artystyczną do roku szkolnego 2021/2022.

do dyrektora szkoły macierzystej

do 30.09.2022 nieobowiązkowo

do 7.02.2023

  Deklaracja A

C. Absolwenci ubiegający się o możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończyli, wskazanej przez dyrektora OKE

·         Absolwent, który ukończył LO, technikum, branżową szkołę II stopnia lub szkołę artystyczną do roku szkolnego 2021/2022 włącznie.

do dyrektora szkoły macierzystej

---

do 7.02.2023

  Deklaracja A +Załącznik 2

 

D. Absolwent ponadpodstawowej szkoły średniej sprzed 2005 roku, który

·         posiada świadectwo dojrzałości

lub

·         nie posiada świadectwa dojrzałości.

Do dyrektora szkoły macierzystej (jeśli nadal istnieje)

---

do 7.02.2023

  Deklaracja A

E. Uczeń/absolwent – obywatel Ukrainy

do dyrektora szkoły macierzystej

do 30.09.2022 nieobowiązkowo

do 7.02.2023

Deklaracja C 
 

F. Absolwenci, których szkoła macierzysta została zlikwidowana lub przekształcona w zupełnie inną

·         Absolwent, który ukończył LO, technikum, branżową szkołę II stopnia lub szkołę artystyczną do roku szkolnego 2021/2022 włącznie.

do dyrektora OKE

---

do 7.02.2023

 Deklaracja B

G. Absolwenci nieistniejących już typów szkół

·         Absolwent uzupełniającego liceum ogólnokształcącego, który ukończył szkołę do roku szkolnego 2012/2013 włącznie.

·         Absolwent liceum profilowanego lub technikum uzupełniającego dla młodzieży, który ukończył szkołę do roku szkolnego 2013/2014 włącznie.

do dyrektora OKE

---

do 7.02.2023

  Deklaracja B

H. Osoba ze świadectwem z zagranicy / Ekstern

·         Osoba posiadająca świadectwo ukończenia szkoły uzyskane za granicą.

·         Osoba, która uzyskała/uzyska świadectwo ukończenia szkoły na podstawie egzaminów eksternistycznych.

do dyrektora OKE

---

do 7.02.2023

  Deklaracja B

Pełna informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2022/2023 dostępna jest na stronach www.cke.gov.pl i www.oke.waw.pl)

 

INFORMACJA O ZASADACH SKŁADANIA DEKLARACJI DO DYREKTORA OKRĘGOWEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ W WARSZAWIE na egzamin maturalny w roku 2023

dotyczy absolwentów:

  • wymienionych w punktach F, G, H powyższej tabeli
  • mieszkających w województwie mazowieckim

Każdy zdający może złożyć deklarację tylko w jednej postaci: papierowej ALBO elektronicznej.

Osoby składające deklaracje w wersji papierowej –

przesyłają pocztą na adres:

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, Plac Europejski 3, 00-844 Warszawa

lub składają osobiście w terminie do 7 lutego 2023 następujące dokumenty:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości – oryginał lub kserokopia potwierdzona notarialnie za zgodność z oryginałem (oryginał świadectwa zostanie odesłany wraz z informacją o szkole, do której absolwent został skierowany);
  • kserokopię dokumentu potwierdzającego ewentualną zmianę nazwiska;
  • wypełnioną Deklarację B ;
  • kopię dyplomu zawodowego uprawniającego do rezygnacji z przedmiotu dodatkowego, ewentualnie kopię opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzającej specyficzne trudności w nauce lub zaświadczenie lekarskie o chorobie przewlekłej.

Osoby składające deklarację w wersji elektronicznej (e-deklarację) –

  • wypełniają ją w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownik (ZIU) na stronie internetowej: www.wyniki.edu.pl; logowanie do ZIU jest możliwe za pomocą loginu i hasła otrzymanego od dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie lub przy użyciu profilu zaufanego;
  • aby otrzymać login i hasło do ZIU od dyrektora OKE, występują na Załączniku 5a – nie  później niż do 15 stycznia 2023 r. – z wnioskiem o ich wydanie. Po upływie 7 dni od daty złożenia wniosku login i hasło będą do odebrania w siedzibie OKE w Warszawie – po okazaniu dokumentu tożsamości;
  • po wypełnieniu e-deklaracji dołączają wyraźne skany dokumentów takich jak: świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości oraz, jeśli jest taka konieczność, dyplom zawodowy uprawniający do rezygnacji z przedmiotu dodatkowego, opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzającą specyficzne trudności w nauce lub zaświadczenie lekarskie o chorobie przewlekłej. Dołączając skany dokumentów, składają oświadczenie o ich zgodności  z papierowymi oryginałami.

Link: Instrukcja składania i przyjmowania e-deklaracji.

Uwaga: Każdy absolwent ma obowiązek upewnić się, czy nie dotyczy go obowiązek wniesienia opłaty za egzamin!

Obowiązek wniesienia opłaty za egzamin dotyczy osób, które:

przystępują do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu po raz trzeci lub kolejny

lub

  • deklarują po raz drugi egzamin z tego samego przedmiotu dodatkowego, do którego wcześniej nie przystąpili.

Opłatę należy wnieść w terminie od 1.01.2023 r. do 7.03.2023 r. 1 stycznia 2023 r. na stronie OKE w Warszawie w zakładce „opłaty za egzaminy” zostanie podany numer konta oraz zostanie uruchomiona aplikacja do sprawdzenia, czy dany zdający ma obowiązek opłaty.

źródło: OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

Taki jest stan budżetu państwa. Są najnowsze dane

Są nowe dane dotyczące stanu budżetu państwa. Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 69 mld 905,9 mln zł. Tak podało w opublikowanych szacunkowych danych Ministerstwo Finansów. Co jeszcze wiadomo o wykonaniu budżetu?

Mniejsze podwyżki dla pielęgniarek i położnych? Ile zarabiają w 2024 roku?

Jakie jest obecnie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych? Jakie podwyżki i zmiany zasad ustalania tych wynagrodzeń są przewidziane w obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, który jest obecnie procedowany w Sejmie RP.

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej" ruszy jesienią, w formie pilotażu

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej", czyli wspólna przestrzeń dla uczniów i seniorów, sprzyjająca wymianie informacji i integracji międzypokoleniowej, ruszy jesienią w formie pilotażu. Tak przekazała minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

REKLAMA

Minister finansów: płace w budżetówce wzrosną nieznacznie więcej niż 4,1% w 2025 roku. Realna wartość wynagrodzeń ma być utrzymana

Resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 r. - poinformował 15 lipca 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Nie wskazał jednak żadnego konkretnego wskaźnika podwyżek dla budżetówki w przyszłym roku.

Darmowa rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i innych pracujących głosem. Dla kogo 24 dni w sanatorium? Jak uzyskać skierowanie?

ZUS informuje, że osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy (np. nauczyciele) są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. Jeżeli chcą temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu. Rehabilitacja lecznicza w zakresie schorzenia narządu głosu, na którą kieruje ZUS, trwa 24 dni w ośrodku rehabilitacyjnym w takich miejscowościach jak: Ciechocinek, Jelenia Góra, Ostróda, Świeradów-Zdrój, Uniejów. Jak uzyskać skierowanie do sanatorium?

Wakacje 2024: dokąd najchętniej jeżdżą Polacy i jakie mają budżety?

Większość Polaków (84 proc.) planuje wyjechać na wakacje, i większość spędzi je w Polsce (64 proc.). Tak wynika z  raportu International Travel Confidence Index 2024 opracowanego na zlecenie Allianz Partners.

Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

REKLAMA

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

REKLAMA