reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Fundusze unijne

Fundusze unijne na poprawę bezpieczeństwa w gminie

Aktualizacja: 13.01.2010

Na budowę systemu monotoringu miejskiego, środków finansowych można szukać m.in. w programach wykorzystujących fundusze unijne przeznaczone na działania związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych. »

Jakie fundusze unijne wykorzystać przy robotach publicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Na jakie wsparcie mogą liczyć jednostki samorządu terytorialnego organizujące pracę interwencyjne? Który z unijnych programów daje największe możliwości wsparcia samorządów? »

Co Europejski Trybunał Sprawiedliwości sądzi o abolicji podatkowej

Aktualizacja: 13.01.2010

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał 17 lipca 2008 r. wyrok (C-132/06), w którym uznał za sprzeczne z prawem wspólnotowym przyjęte przez Republikę Włoską przepisy skutkujące zaniechaniem kontroli podatkowych oraz dochodzenia zaległości podatkowych w VAT za niektóre przeszłe okresy. Dlaczego? »

40 mld zł mniej dotacji z UE

Aktualizacja: 13.01.2010

Wzrost wartości złotego powoduje, że kurczy się pula unijnych dotacji na lata 2007-2013. Jeśli sprawdzą się prognozy analityków walutowych, do końca roku wyparuje kolejne 8 mld zł. Sytuację jeszcze pogorszy wzrost kosztów inwestycji budowlanych nawet o 30 proc. rocznie. »

Gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska

Aktualizacja: 13.01.2010

Gminy i powiaty, w których przychody funduszy ochrony środowiska są większe niż dziesięciokrotność średniej krajowej przychodów z roku poprzedniego przypadających na jednego mieszkańca, przekazują nadwyżkę z tytułu tych przychodów do właściwego funduszu wojewódzkiego. »

Na jaką pomoc mogą liczyć gminy z funduszy ochrony środowiska

Aktualizacja: 13.01.2010

W jakim zakresie NFOŚiGW oraz fundusze wojewódzkie są zaangażowane w pomoc finansową ze źródeł unijnych? Czy fundusz narodowy udziela pomocy w przygotowaniu się o aplikowanie o środki unijne? Czy wzorem lat ubiegłych jest realizowana akcja dopłat do kredytów bankowych na inwestycje proekologiczne w gminach? »

Procedury odwoławcze w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko

Aktualizacja: 29.01.2010

Gmina, która jest wnioskodawcą dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, powinna odwoływać się od decyzji komisji organizującej konkurs, tylko gdy jest pewna, że jej projekt jest dobry. Warto się odwoływać, szczególnie gdy środki są już na wyczerpaniu i z tego powodu można nie otrzymać dofinansowania w następnej rundzie. »

Jak z funduszy UE dofinansować budowę wioski tematycznej

Aktualizacja: 27.05.2010

W nowej perspektywie na lata 2007-2013 znaczna część środków, głównie z regionalnych programów operacyjnych, ale też z programu Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka przeznaczona zostanie na rozwój polskiej turystyki i kultury. Dofinansowane może być np. powstanie wioski tematycznej. Jak to zrobić? »

Odwołania w regionalnych programach operacyjnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Są dwie formy odwołania od decyzji instytucji oceniającej wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć ze środków z regionalnych programów operacyjnych. To protest i wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. »

Dlaczego polscy urzędnicy powinni stosować prawo i orzecznictwo europejskie

Aktualizacja: 13.01.2010

Polskie sądy coraz częściej nakazują organom podatkowym uwzględnianie prawa europejskiego oraz orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Dlaczego? »

Jak prawidłowo zamknąć i rozliczyć projekt współfinansowany ze ZPORR

Aktualizacja: 13.01.2010

Beneficjenci Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, zgodnie z podpisanymi umowami, ale nie później niż w ciągu 25 dni od końca czerwca 2008 r., muszą przedstawić Instytucji Zarządzającej wniosek o płatność końcową. Tylko w wyjątkowych przypadkach termin ten będzie dłuższy. Więcej czasu będą mieli też ci, którzy realizują projekty, w których występuje pomoc publiczna. »

Skutki koncentracji mogą być ocenione przez jedną instytucję

Aktualizacja: 13.01.2010

Przedsiębiorcy dokonujący koncentracji o wymiarze wspólnotowym mają możliwość - przed wniesieniem zgłoszenia do Komisji Europejskiej - zwrócić się do KE z tzw. uzasadnionym wnioskiem o przekazanie sprawy do krajowego organu ochrony konkurencji. »

Państwo musi przestrzegać prawa do zamieszkania

Aktualizacja: 13.01.2010

Każda decyzji o eksmisji musi być proporcjonalna do celu, jaki ma być przez nią osiągnięty. Procedura kontroli sądowej decyzji administracyjnych nie jest dobrze przystosowana do rozwiązywania takich kwestii faktycznych. »

Oferty nienormalnie niskie w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Ofert nienormalnie niskich nie można wykluczać automatycznie, bez przeprowadzenia kontradyktoryjnego postępowania, w którym zostaną one porównane z innymi ofertami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama