reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Pomoc społeczna > Uchwała o karcie dużej rodziny a data wejścia w życie

Uchwała o karcie dużej rodziny a data wejścia w życie

Uchwała rady gminy dotycząca programu Karta Dużej Rodziny wchodzi w życie z dniem podjęcia. Taka uchwała nie jest aktem prawa miejscowego, więc nie można ustalać terminu jej wejścia w życie po 14 dniach od ogłoszenia – uznał w rozstrzygnięciu nadzorczym wojewoda wielkopolski.

Także z analizy postanowień programu wynika, że określa on konkretne cele do wykonania, wskazując przy tym jedynie ogólnie sposób ich realizacji. Ponadto z programu wynika, że informacja na jego temat, w tym dotycząca realizowanych działań, będzie dla zainteresowanych udostępniana za pośrednictwem strony internetowej oraz w gablotach sołectw. Jednoznacznie przesądza to o tym, że nie są to przepisy o charakterze normatywnym.

Na tej podstawie wojewoda unieważnił paragraf uchwały stanowiący, że wchodzi ona w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Jednocześnie wojewoda uznał, że uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia (rozstrzygnięcie nadzorcze nr KN.I. 4131.1.134.2015.16 Wojewody Wielkopolskiego z 24 kwietnia 2015 r., opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z 30 kwietnia 2015 r. poz. 2966).

KRZYSZTOF TOMASZEWSKI

Autor jest dziennikarzem specjalizującym się w tematyce samorządowej i podatkowej

Zobacz również: „Złotówka za złotówkę” – zmiany w świadczeniach rodzinnych

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama