REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Białogard organizuje miejskie korepetycje

REKLAMA

Edukacyjne wyrównywanie szans dzieci i młodzieży może mieć różny wymiar. W Białogardzie postawiono na nowatorski sposób wspierania tych uczniów, którzy wymagają pomocy w nauce, ale ze względów finansowych nie mogą korzystać z płatnych korepetycji. To program „Korepetycje Miejskie”.

Pierwsza edycja tego programu odbyła się w 2014 roku. Miasto zdecydowało się przedłużyć program na 2015 rok, przekazując Stowarzyszeniu Białogardzkich Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych (BIES) kwotę 60 tys. zł. Poza innowacyjną formą wsparcia dla uczniów warto podkreślić, że całe to przedsięwzięcie jest realizowane w ścisłej współpracy ze szkołami i koordynowane przez organizację pozarządową.

REKLAMA

Program „Korepetycje Miejskie”

Po raz pierwszy zlecenie realizacji zadania odbyło się w ramach projektu „Od partnerstwa do kooperacji”. Miasto Białogard było uczestnikiem tego projektu i zdecydowało się na testowanie innowacyjnej formy zlecania zadań pod nazwą „Zlecanie usług”. Jest to część Modelu Kontraktowania Usług Społecznych (www.zlecaniezadan.pl), którego istotą jest zwiększenie liczby zadań zlecanych przez samorządy organizacjom pozarządowym. W ramach projektu Miasto Białogard wspierał doradca, a urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych mogli wziąć udział w szkoleniach przybliżających nowe podejście do zlecania zadań proponowane przez Model.

Zobacz również: Ochrona danych osobowych uczniów w związku z procesem rekrutacji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach „Korepetycji Miejskich” zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych:

  • humanistycznym (edukacja wczesnoszkolna, język polski, historia, WOS),
  • matematyczno-przyrodniczym (edukacja wczesnoszkolna, matematyka, przyroda, biologia, geografia, fizyka, chemia),
  • językowym (język angielski, język niemiecki).

REKLAMA

 – Program „Korepetycje Miejskie” ma wspomóc działania szkoły i służyć podnoszeniu wyników w nauce dzieci i młodzieży. Zajęcia będą sprzyjały wyrównywaniu szans edukacyjnych, nadrabianiu zaległości w wiadomościach i umiejętnościach, umacnianiu wiary we własne możliwości i rozwijaniu zdolności uczniów. Stawiamy na współpracę i współdziałanie uczniów, edukatorów i rodziców –  opowiada Teresa Diakowicz, prezes stowarzyszenia BIES.

W zeszłym roku planowano, że z takiej formy wsparcia skorzysta około 50 uczniów, jednak projekt przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów i ostatecznie w 2014 roku uczestniczyło w nim ponadtrzykrotnie więcej dzieci i młodzieży.

– Program „Korepetycje Miejskie” w Białogardzie pokazuje, że samorząd wspólnie z organizacjami może opracować zupełnie nowe podejście do rozwiązywania ważnych społecznie problemów – mówi Marcin Dadel, ekspert ds. wypracowania Modelu w projekcie „Od partnerstwa do kooperacji”. – Mamy nadzieję, że ten projekt będzie inspiracją dla innych samorządów do podejmowania takich prób.

Polecamy serwis: Oświata

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak długo gotować surową białą kiełbasę? A może upiec? Żurek, czy biały barszcz na Wielkanoc?

    Biała kiełbasa, to konieczny dodatek do żurku, czy białego barszczu - tradycyjnych wielkanocnych zup. Wiele osób ma wątpliwości jak długo gotować (parzyć) surową białą kiełbasę przed dodaniem do tych wielkanocnych zup. A może lepiej ją upiec? W jakiej temperaturze i jak długo? A czy wiesz jak odróżnić białą kiełbasę surową od gotowanej (parzonej)?

    Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Co z ogólnodostępną farmakoterapią dla najmłodszych pacjentów?

    Z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) mierzy się nawet około 2 proc. dzieci i młodzieży. Bezpieczna farmakoterapia to najskuteczniejszy sposób leczenia. W Polsce wciąż czekamy na refundację jedynego preparatu rekomendowanego najmłodszym pacjentom w przebiegu ChaAD.

    Choroba w święta? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

    Co zrobić w sytuacji nagłej choroby w święta? Gdzie szukać pomocy medycznej? NFZ przypomina. 

    Refundowane leczenie dla ciężarnych kobiet chorych na SMA już od 1 kwietnia

    Bardzo dobra wiadomość dla dorosłych kobiet chorych na SMA. Od 1 kwietnia refundowane będzie leczenie nusinersenem dla kobiet chorych na rdzeniowy zanik mięśni będących w ciąży – zdecydowało Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu pacjentki nie będą musiały przerywać tej terapii. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów, które będą leczyły kobiety w ciąży chore na SMA.

    REKLAMA

    W dniach 29-31 marca utrudnienia w stolicy w związku z wielkanocnymi procesjami. Gdzie?

    Już od piątku i przez cały świąteczny weekend w Warszawie, w związku z procesjami i drogami krzyżowymi ruch na drogach będzie utrudniony albo chwilowo wstrzymany.  

    Tutaj lepiej nie jechać na Wielkanoc. Zatrzęsienie turystów

    Planujesz Wielkanoc we Włoszech? Spodziewaj się tłumów. Od Wielkiej Soboty do poświątecznego wtorku turyści zarezerwowali we Włoszech ponad 7 milionów noclegów. To więcej niż w poprzednich latach. 

    Wybory samorządowe 2024. 29 marca upływa ważny termin dla niepełnosprawnych i starszych wyborców

    Piątek to ostatni dzień, w którym wyborcy z niepełnosprawnością i osoby starsze mogą złożyć wniosek o głosowanie przez pełnomocnika w wyborach samorządowych.

    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    REKLAMA

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    REKLAMA