Białogard organizuje miejskie korepetycje
REKLAMA
Pierwsza edycja tego programu odbyła się w 2014 roku. Miasto zdecydowało się przedłużyć program na 2015 rok, przekazując Stowarzyszeniu Białogardzkich Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych (BIES) kwotę 60 tys. zł. Poza innowacyjną formą wsparcia dla uczniów warto podkreślić, że całe to przedsięwzięcie jest realizowane w ścisłej współpracy ze szkołami i koordynowane przez organizację pozarządową.
REKLAMA
Program „Korepetycje Miejskie”
Po raz pierwszy zlecenie realizacji zadania odbyło się w ramach projektu „Od partnerstwa do kooperacji”. Miasto Białogard było uczestnikiem tego projektu i zdecydowało się na testowanie innowacyjnej formy zlecania zadań pod nazwą „Zlecanie usług”. Jest to część Modelu Kontraktowania Usług Społecznych (www.zlecaniezadan.pl), którego istotą jest zwiększenie liczby zadań zlecanych przez samorządy organizacjom pozarządowym. W ramach projektu Miasto Białogard wspierał doradca, a urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych mogli wziąć udział w szkoleniach przybliżających nowe podejście do zlecania zadań proponowane przez Model.
Zobacz również: Ochrona danych osobowych uczniów w związku z procesem rekrutacji
W ramach „Korepetycji Miejskich” zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych:
- humanistycznym (edukacja wczesnoszkolna, język polski, historia, WOS),
- matematyczno-przyrodniczym (edukacja wczesnoszkolna, matematyka, przyroda, biologia, geografia, fizyka, chemia),
- językowym (język angielski, język niemiecki).
REKLAMA
– Program „Korepetycje Miejskie” ma wspomóc działania szkoły i służyć podnoszeniu wyników w nauce dzieci i młodzieży. Zajęcia będą sprzyjały wyrównywaniu szans edukacyjnych, nadrabianiu zaległości w wiadomościach i umiejętnościach, umacnianiu wiary we własne możliwości i rozwijaniu zdolności uczniów. Stawiamy na współpracę i współdziałanie uczniów, edukatorów i rodziców – opowiada Teresa Diakowicz, prezes stowarzyszenia BIES.
W zeszłym roku planowano, że z takiej formy wsparcia skorzysta około 50 uczniów, jednak projekt przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów i ostatecznie w 2014 roku uczestniczyło w nim ponadtrzykrotnie więcej dzieci i młodzieży.
– Program „Korepetycje Miejskie” w Białogardzie pokazuje, że samorząd wspólnie z organizacjami może opracować zupełnie nowe podejście do rozwiązywania ważnych społecznie problemów – mówi Marcin Dadel, ekspert ds. wypracowania Modelu w projekcie „Od partnerstwa do kooperacji”. – Mamy nadzieję, że ten projekt będzie inspiracją dla innych samorządów do podejmowania takich prób.
Polecamy serwis: Oświata
REKLAMA
REKLAMA