reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Zdrowie > Podróż do Włoch - koronawirus i inne zagrożenia

Podróż do Włoch - koronawirus i inne zagrożenia

Główny Inspektorat Sanitarny z powodu koronawirusa (SARS-CoV-2) nie zaleca podróżowania do Włoch. MSZ informuje, że obecnie niemożliwe jest podróżowanie do 11 gmin objętych kwarantanną. Są to gminy w regionie Lombardi (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano) oraz w regionie Wenecji Euganejskiej Vo’ Euganeo czyli Padwa.

Włochy - bezpieczeństwo

We Włoszech odnotowuje się stały wzrost liczby zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a włoska Obrona Cywilna podkreśla, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa SARS-CoV-2 przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Włoch. Komunikaty są na bieżąco zamieszczane na stronie placówek we Włoszech www.gov.pl/wlochy oraz na stronie włoskiego Ministerstwa Zdrowia http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/homeNuovoCoronavirus.jsp

Szczegółowe informacje epidemiologiczne można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/

Najpoważniejsza sytuacja, jeśli chodzi o liczbę zachorowań jest w północnych Włoszech, zwłaszcza w regionach Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii Romanii.

Polecamy: Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

W miejscach, w których stwierdzono przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń miejscowych władz. 

Należy również liczyć się z możliwymi utrudnieniami wynikającymi z podejmowanych ad hoc przez władze włoskie działaniami prewencyjnymi, w tym kontrolami na lotniskach.

Na chwilę obecną nie jest planowane zamknięcie granic Republiki Włoskiej i ruch zarówno wjazdowy, jak i wyjazdowy odbywa się swobodnie.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Włoch.

11 gmin objętych kwarantanną (Lombardia i Wenecja Euganejska)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż nie są możliwe podróże do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2:

  • w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

Włoskie władze podjęły szereg działań o charakterze prewencyjnym mających na celu skuteczną ochronę zdrowia publicznego oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe, w tym sportowe w Lombardii oraz w Wenecji Euganejskiej. Zawieszono zajęcia na uczelniach wyższych w Lombardii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej, Friuli Wenecji Julijskiej oraz Emilii Romanii. Zamknięte pozostaną również szkoły w Lombardii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej, Wenecji Julijskiej oraz Emilii Romanii oraz zawieszone wszystkie wyjazdy szkolne na terenie całych Włoch. Region Emilia-Romania, podobnie jak wcześniej Lombardia, i Wenecja Euganejska, zdecydował o czasowym zamknięciu muzeów i innych instytutów kultury. Region Lacjum zawiesił, do odwołania, konkursy publiczne, natomiast szkoły zawiesiły wszystkie zajęcia pozaszkolne.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama