reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Temat dnia > Zmiany w planie rozwoju nauczyciela-stażysty

Zmiany w planie rozwoju nauczyciela-stażysty

Czy nauczyciel może samowolnie dokonać zmian w realizowanym planie rozwoju zawodowego? Chodzi o nauczyciela-stażystę, który otrzymał wcześniej pisemną dyspozycję od dyrektora, dotyczącą zmian w planie rozwoju. Po jakimś czasie nauczyciel sam wprowadził kolejne zmiany. Czy może mieć to wpływ na ocenę całego dorobku zawodowego tego nauczyciela?

Czytaj także: Kto może kierować szkołą >>

ZAPAMIĘTAJ!

Pozytywna ocena przeprowadzonego planu rozwoju oraz jego zatwierdzenie przez dyrektora jest niezbędne do złożenia wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego.

W terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel zobowiązany jest złożyć dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego. Jednocześnie opiekun stażu przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie 14 dni od dnia zakończenia stażu nadzorowanego nauczyciela.

Dyrektor szkoły ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania – z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela. W przypadku nauczyciela-stażysty i nauczyciela kontraktowego ocenę taką wystawia się dopiero po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu i po zasięgnięciu opinii rady rodziców (art. 9c ust. 6 KN).

Czytaj także: Regulamin wynagradzania pracowników administracyjnych szkoły >>

PODSTAWY PRAWNE

● Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (j.t. Dz.U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 219, poz. 1706)

● Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. Nr 260, poz. 2593; ost.zm. Dz.U. z 2007 r. Nr 214, poz. 1580)

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa
INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama