| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Postępowanie administracyjne ws. decyzji dla PGE

Aktualizacja: 12.04.2012

Wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie decyzji wojewody zachodniopomorskiego, zezwalającej PGE na badania potrzebne do sporządzenia raportu lokalizacyjnego elektrowni jądrowej w Gąskach - poinformował sekretarz gminy Mielno. »

Posłowie czekają na ekspertyzy w sprawie tzw. janosikowego

Aktualizacja: 12.04.2012

Specjalna podkomisja zajmująca się projektami - obywatelskim i poselskim - mającymi ograniczyć tzw. janosikowe, zanim przystąpi do merytorycznych prac nad nimi, chce zapoznać się z opiniami ekspertów na ten temat. Problemem okazał się termin ich przygotowania. »

Poprawki do nowelizacji ustawy o ochronie środowiska

Aktualizacja: 12.04.2012

Komisje środowiska i samorządowa zaproponowały w środę Senatowi przyjęcie trzech redakcyjnych poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie środowiska, dotyczącej ochrony powietrza. Bogdan Pęk (PiS) zgłosił wniosek o odrzucenie ustawy w całości. »

Debata na temat nowelizacji ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 12.04.2012

Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej to kompromis - nie odstępujemy od zaproponowanych w niej rozwiązań, ale przesuwamy je w czasie - przekonywał senator Mieczysław Augustyn (PO). W środę w Senacie odbyła się debata dotycząca noweli. »

Kryzys w kuźni urzędniczych elit

Aktualizacja: 12.04.2012

Urzędy centralne mają coraz mniej ofert pracy dla absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, rządowej uczelni kształcącej elitarne kadry urzędnicze - informuje "Rzeczpospolita". »

Śląskie: milion złotych na rozwój lokalnych lotnisk

Aktualizacja: 11.04.2012

Samorządy z woj. śląskiego, na których terenie znajdują się lokalne lotniska, mogą starać się o środki na rozwój związanej z nimi infrastruktury. Do podziału jest milion złotych. Zarząd województwa ogłosił konkurs dla zainteresowanych gmin. »

Terminal w Olszynie ma stać się centrum usługowym

Aktualizacja: 11.04.2012

Samorząd powiatu żarskiego (Lubuskie) na początku kwietnia br. został właścicielem dawnego terminala odpraw celnych w Olszynie. Z czasem ma tam powstać nowoczesne centrum usługowe dla m.in. podróżnych i kierowców. »

Nowe firmy w sieci dziedzictwa kulinarnego

Aktualizacja: 11.04.2012

Kolejne dwa podmioty gospodarcze z branży gastronomicznej i turystycznej dołączyły do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Regionalna sieć liczy 121 członków i jest największym tego typu zrzeszeniem w kraju. »

Rząd poszerza kompetencje ministra rozwoju regionalnego

Aktualizacja: 11.04.2012

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, który poszerza kompetencje ministra rozwoju regionalnego. Celem projektu jest skuteczne przygotowanie decyzji strategicznych, dotyczących polityk: przestrzennej i miejskiej. »

Samorząd warmińsko-mazurski chce uregulować budowę farm wiatrowych

Aktualizacja: 10.04.2012

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego chce uregulować zasady budowy w regionie farm wiatrowych. Proponuje wprowadzenie stref ochronnych na terenach cennych przyrodniczo; chce też zakazać budowy farm w odległości mniejszej niż dwa kilometry od domów. »

ŁSSE chce pośredniczyć w sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych

Aktualizacja: 10.04.2012

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła portal obrotu nieruchomościami znajdującymi się poza terenami Strefy. Chce w ten sposób pośredniczyć w sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych znajdujących się w dyspozycji samorządów, ale i osób prywatnych. »

Nieliczne samorządy mają programy ochrony zabytków

Aktualizacja: 10.04.2012

Na Podkarpaciu spośród 160 gmin programy opieki nad zabytkami posiada dotychczas zaledwie 39. Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków samorządowcy muszą opracować takie programy do 30 listopada br. »

Urzędy powinny szukać niepełnosprawnych pracowników

Aktualizacja: 10.04.2012

Urzędy powinny aktywnie poszukiwać niepełnosprawnych pracowników, np. współpracując z organizacjami pozarządowymi i instytucjami pośredniczącymi w szukaniu pracy - powiedziała pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. »

Brakuje 8 tys. policjantów

Aktualizacja: 10.04.2012

Eksperci alarmują, że niespełna 2 miesiące przed Euro 2012, 7,9 tys. wolnych etatów w policji stawia pod znakiem zapytania nie tylko bezpieczeństwo ME, ale też prawidłowe funkcjonowanie państwa przed i po piłkarskiej imprezie. »

Prawie 40 mln zł na remonty dróg w okolicach Płocka

Aktualizacja: 06.04.2012

W okolicach Płocka (Mazowieckie) za prawie 40 mln zł zostanie wyremontowanych i zmodernizowanych ponad 71 km dróg, głównie gminnych. Dofinansowanie unijne wyniesie w sumie prawie 29 mln zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »