| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Sejm przyjął nowelę ustawy o przejęciu przez gminy gospodarowania odpadami

Aktualizacja: 16.05.2011

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach, która przewiduje przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami na ich terenie. »

Od 9 czerwca Profil Zaufany ePUAP

Aktualizacja: 16.05.2011

W dniu 9 maja br. opublikowano rozporządzenia w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważniania Profilu Zaufanego. Rozporządzenia podpisane 27 kwietnia br. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jerzego Millera wchodzą w życie 30 dni od daty publikacji tj. 9 czerwca br. »

Kontrowersje wokół ustawy o Systemie Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 16.05.2011

Ustawa o Systemie Informacji Oświatowej, zakładająca m.in. gromadzenie danych wrażliwych o uczniach, budzi coraz większe kontrowersje. Poza krytyką opozycji negatywne stanowisko zajął Związek Nauczycielstwa Polskiego. Konsultacji w tej sprawie nie wyklucza prezydent. »

MPiPS: zapotrzebowanie na pomoc społeczną będzie coraz większe

Aktualizacja: 16.05.2011

Zapotrzebowanie na usługi z zakresu pomocy społecznej będzie coraz większe ze względu na starzenie się społeczeństwa. W Polsce jest blisko 800 domów pomocy społecznej, a ponad 8 tys. osób czeka w kolejkach do nich - wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. »

MSWiA: maleje wsparcie samorządów dla policji na inwestycje i remonty

Aktualizacja: 13.05.2011

25 mln zł otrzymała policja od samorządów na inwestycje i remonty komend oraz posterunków w 2010 r.; roku wcześniej było to 44 mln zł - wynika z informacji MSWiA przedstawionej w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. »

Zaświadczenia z ZUS przez internet

Aktualizacja: 12.05.2011

W przyszłym roku klienci ZUS będą mogli otrzymać przez internet zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami - poinformował w środę w Sejmie prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. »

Zwolnienia w administracji dopiero w 2012 r.

Aktualizacja: 14.06.2011

Jeśli ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w urzędach okaże się zgodna z konstytucją zwolnienia zostaną przesunięte na rok 2012 – zadeklarował rząd. »

Senat przyjął ustawę o Systemie Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 12.05.2011

Wnioski o odrzucenie ustawy o Systemie Informacji Oświatowej, zakładającej m.in. gromadzenie danych wrażliwych o uczniach, złożyli senatorowie PiS podczas środowego posiedzenia w Senacie. Ustawy broniło MEN, przekonując, że nowy system jest bezpieczny i pomoże uczniom. W ostatecznej decyzji Senat poparł ustawę i nie wprowadził do niej żadnych poprawek. »

W 2012 r. więcej pieniędzy dla samorządów

Aktualizacja: 11.05.2011

Według obliczeń rządu nadchodzący rok przyniesie większe wpływy w PIT i CIT, w efekcie zwiększą się dochody samorządów. »

Komorowski: decentralizacja kraju zapisana w konstytucji

Aktualizacja: 11.05.2011

Dyskusje o decentralizacji Polski i celowości samorządów są jałowe i szkodliwe, bo decentralizacja kraju jest faktem zapisanym w konstytucji - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas II Kongresu Regionów w Świdnicy (Dolnośląskie). »

TK odroczył rozprawę ws. redukcji zatrudnienia w administracji

Aktualizacja: 12.05.2011

Trybunał Konstytucyjny ponownie w środę odroczył rozprawę, na której od wtorku rozpatrywał ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej, zakładającą m.in. zwolnienie 10 proc. urzędników. Wyrok zapadnie prawdopodobnie na początku czerwca. »

Rząd: kontrola w administracji rządowej

Aktualizacja: 11.05.2011

Rząd przyjął projekt ustawy o kontroli w administracji rządowej, przedłożony przez Rządowe Centrum Legislacji. »

Współdziałanie kontroli skarbowej z organami administracji rządowej i samorządowej

Aktualizacja: 10.05.2011

Do niezwłocznego udzielania informacji oraz udzielania pomocy technicznej przy udostępnianiu budynków, środków transportu i sprzętu zobowiązane będą organy administracji rządowej i samorządowej współdziałające z organami kontroli skarbowej – nowe rozporządzenie w tej sprawie właśnie zostało opublikowane. »

Warunki korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP)

Aktualizacja: 10.05.2011

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP). »

"Dziennik Polski": Szansa na rewolucję w gimnazjach

Aktualizacja: 10.05.2011

Trwają zapisy chętnych do testowania programu edukacyjnego dla gimnazjów Interblok - informuje "Dziennik Polski". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »