| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

MF deficyt sektora finansów publicznych w 2010 - 7,9 proc. PKB

Aktualizacja: 18.03.2011

Ministerstwo Finansów podtrzymuje, że deficyt sektora finansów publicznych za 2010 jest na poziomie 7,9 proc. PKB - poinformowała w czwartek wiceminister finansów Hanna Majszczyk. »

Samorządowcy chcą arbitrażu prezydenta w negocjacjach z MF

Aktualizacja: 18.03.2011

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich. Samorządowcy zaapelowali do niego o arbitraż w negocjacjach z rządem dotyczących m.in. rozporządzenia ministerstwa finansów z grudnia 2010 r. ws. zadłużenia samorządów. »

Rozpoczęła się debata nad pakietem ustaw zdrowotnych

Aktualizacja: 17.03.2011

Posłowie debatują w czwartek nad rządowym pakietem ustaw, który ma zreformować system ochrony zdrowia. Projekty dotyczą m.in. przekształceń szpitali, skrócenia czasu dochodzenia odszkodowań przez pacjentów, systemu kształcenia lekarzy oraz informatyzacji lecznic. »

Sejm: samorząd w 3 miesiące spłaci długi szpitala

Aktualizacja: 17.03.2011

Sejm zajmuje się obecnie ustawą o działalności leczniczej. Projekt zmusi samorządy do przekształceń lub likwidacji zadłużonych szpitali, jeśli w terminie 3 miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdań nie spłacą długu szpitala. »

"Metro": nasze drogie śmieci

Aktualizacja: 17.03.2011

Opłata za wywóz śmieci może w tym roku wzrosnąć co najmniej o 20 proc. - pisze "Metro". Droższe śmieci to więcej nielegalnych wysypisk - ostrzegają eksperci. »

Ostatni dzień obchodu przed narodowym spisem ludności 2011

Aktualizacja: 16.03.2011

Dziś rachmistrzowie powinni zakończyć zapoznawanie się z przydzielonymi im obwodami terytorialnymi – kończy się obchód poprzedzający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. »

UE: więcej zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego

Aktualizacja: 17.03.2011

Od 2016 r. w UE trzeba będzie zbierać rocznie 40-45 proc. zużytego sprzętu elektronicznego, a od 2020 r. - 65 proc. - postanowili w poniedziałek ministrowie środowiska UE w Brukseli. Polska i siedem innych krajów wywalczyło dłuższy okres przejściowy - do 2022 r. »

"Informatyzacja sądownictwa – systemy wspierające organizację wymiaru sprawiedliwości" - konferencja

Aktualizacja: 16.03.2011

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, której tematem będą możliwości nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych systemów wspierających działanie placówek wymiaru sprawiedliwości.  »

"Dziennik Polski": Gminy będą zamykać przedszkola?

Aktualizacja: 16.03.2011

Kilkaset przedszkoli, które powstały za unijne pieniądze może zostać zlikwidowanych - ostrzega "Dziennik Polski". »

Rząd krytycznie nt. zmian w ustawie o podpisie elektronicznym

Aktualizacja: 15.03.2011

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podpisie elektronicznym, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy Kodeks cywilny oraz ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (druk nr 3768), przedłożone przez ministra gospodarki. »

Sejm: rada gminy zawiesi w obowiązkach wójta któremu postawiono zarzuty

Aktualizacja: 16.03.2011

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, któremu prokuratura postawiła zarzuty w sprawie o umyślne przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności, zostanie zawieszony w pełnieniu obowiązków – przewiduje nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, którą obecnie zajmuje się Sejm. »

Energia odnawialna – dofinansowanie dla samorządów

Aktualizacja: 15.03.2011

Od 17 marca samorządy mogą składać do Ministerstwa Gospodarki wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 9.6 - Sieci ułatwiające odbiór energii ze źródeł odnawialnych. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Kłopoty z sześciolatkami

Aktualizacja: 15.03.2011

Tysiące szkół nie jest gotowych na przyjęcie najmłodszych uczniów - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nowy zespół opiniodawczo-doradczy przy MEN - Rada Rodziców

Aktualizacja: 15.03.2011

Powołany został nowy zespół opiniodawczo-doradczy - Rada Rodziców przy Ministrze Edukacji Narodowej. W poniedziałek na pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu zespołu minister Katarzyna Hall wręczyła członkom Rady akty powołania do niej. »

Nie można wynagradzać nauczycieli ze środków unijnych

Aktualizacja: 14.03.2011

Unijne pieniądze, które szkoła otrzymała na realizację dodatkowych zajęć, nie mogą sfinansować wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych do ich prowadzenia, jeśli podstawą zatrudnienia jest Karta nauczyciela – wyjaśnił Dziennik Gazeta Prawna. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »