reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kwalifikacje opiekuna dzieci w żłobku i klubie dziecięcym

Aktualizacja: 26.05.2011

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki społecznej określa szczegółowo program szkoleń przewidzianych dla opiekunów dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych, wolontariuszy współpracujących z placówkami oraz opiekunów dziennych zatrudnianych przez gminy do opieki nad dziećmi. »

Wymagania lokalowe i sanitarne dotyczące żłobka i klubu dziecięcego

Aktualizacja: 26.05.2011

Wraz z wejściem w życie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 obowiązywać zaczęło rozporządzenie w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych. »

Sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów

Aktualizacja: 05.04.2011

Blisko 400 tys. uczniów klas szóstych w tysiącach szkół przystąpiło dziś do pisemnego sprawdzianu kompetencyjnego. »

Finał akcji MSWiA „Przejrzysta strona BIP” - nagrody dla samorządów

Aktualizacja: 04.04.2011

5 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której Tomasz Siemoniak, sekretarz stanu w MSWiA, wręczy 25 najlepszym samorządom dyplomy potwierdzające spełnienie standardu „Przejrzystej strony BIP”. »

XIII edycja Konferencji ODGiK – Zapraszamy już w kwietniu!

Aktualizacja: 04.04.2011

Już w kwietniu odbędzie się trzynasta edycja Konferencji poświęconej ODGiK pt. „Modelowania geodezji ciąg dalszy”. 28 kwietnia do Elbląga zawitają przedstawiciele środowiska polskiej geodezji, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, geodeci marszałkowscy, inspektorzy wojewódzcy, szefowie ODGiK z terenu całej Polski oraz przedstawiciele świata nauki, po to, by poznać plany i zamierzenia na najbliższy okres, a w szczególności na najbliższy rok. »

Kwalifikacja wojskowa 2011 rozpoczęta

Aktualizacja: 05.04.2011

W poniedziałek (4 kwietnia) rusza kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 30 czerwca br., czyli łącznie 61 dni i obejmie około 300 tysięcy osób. Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast). »

Nowelizacja KPA – grzywna za bezczynność organu

Aktualizacja: 05.04.2011

Senat nie wprowadził poprawek do ustawy zmieniającej KPA oraz Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Tym samym ustawa przyspieszająca postępowania w administracji publicznej trafi do podpisu prezydenta. »

Coroczna Konferencja Geodetów i Kartografów w Elblągu

Aktualizacja: 03.04.2011

Prezydent Elbląga oraz Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich, działające przy OPEGIEKA zapraszają na XIII Konferencję poświeconą Ośrodkom Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. »

Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju okiem absolwentów

Aktualizacja: 03.04.2011

Ostatnie dni rekrutacji na Akademię Letnią WZR 2011 »

1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Aktualizacja: 01.04.2011

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Rachmistrze spisowi zaczną pukać do drzwi ankietowanych dopiero od 8 kwietnia ale już od jutra możliwe będzie dokonanie tzw. samospisu przez internet. »

Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Aktualizacja: 31.03.2011

Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla chcąc wyróżnić osoby i instytucje działające  na rzecz dobra ogólnego w Małopolsce oraz promując postawy patriotyczne wręczyła Nagrodę im. Józefa Dielta. »

Filmy Fundacji Sendzimira – wdrażanie zrównoważonego rozwoju krok po kroku

Aktualizacja: 31.03.2011

Fundacja Sendzimira wydała cykl reportaży filmowych, ukazujących praktyczne wdrażanie zrównoważonego rozwoju w społecznościach lokalnych. »

Wybory parlamentarne - diety dla członków komisji wyborczych

Aktualizacja: 06.10.2015

Zryczałtowane diety otrzymają członkowie PKW, okręgowych, rejonowych oraz obwodowych komisji wyborczych za czas wykonywania zadań, przeprowadzania głosowania oraz ustalania jego wyników. »

Ostatni dzień na opłatę za użytkowanie wieczyste

Aktualizacja: 30.03.2011

Użytkownicy wieczyści, którzy nie uiścili jeszcze stosownej opłaty za użytkowanie powinno to zrobić niezwłocznie – termin na uiszczenie opłat minie bowiem wraz z końcem marca. »

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego o cudzoziemcach i nr PESEL

Aktualizacja: 30.03.2011

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego zaopiniowała projekty zmian w prawie dotyczące m.in. cudzoziemców, w tym propozycje wydłużenia o rok pobytu czasowego i szybszego wydawania zezwoleń na pobyt w Polsce. Podczas środowego spotkania (30 marca br.) przyjęto także propozycję zmian wzoru wniosku o nadanie numeru PESEL. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama