reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Rzeczpospolita": fotoradary na granicy prawa

Aktualizacja: 17.12.2010

Władze gmin traktują fotoradary jak maszynki do zarabiania pieniędzy - wynika z raportu pokontrolnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, do którego dotarła "Rzeczpospolita". »

Sejm uchwalił ustawę o odpowiedzialności urzędniczej

Aktualizacja: 17.12.2010

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę o odpowiedzialności urzędniczej za rażące naruszenie prawa. »

Jednostki z certyfikatem ISO będą musiały zmniejszyć zatrudnienie

Aktualizacja: 16.12.2010

Państwowe jednostki budżetowe posiadające certyfikat ISO nie unikną konieczności zmniejszenia zatrudnienia - wynika ze zgłoszonej w czwartek przez Senat poprawki do ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych. »

W Sejmie głosowanie budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 16.12.2010

Głosowanie ustawy budżetowej na 2011 r. odbędzie się w piątek w Sejmie po godzinie 15 - zdecydował w czwartek Konwent Seniorów. Projekt przewiduje, że maksymalny deficyt wyniesie w przyszłym roku 40,2 mld zł, o 12 mld zł mniej, niż zaplanowano w budżecie na 2010 r. »

Wykaz organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 16.12.2010

Na stronie resortu pracy można już znaleźć aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego. »

Senat poparł ustawę zwiększającą udział kobiet w wyborach

Aktualizacja: 16.12.2010

Senat poparł w czwartek ustawę zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach przez wprowadzenie 35-procentowych kwot na listach wyborczych. »

53 poprawki do ustawy o transporcie zbiorowym

Aktualizacja: 16.12.2010

Senat zaproponował 53 poprawki do ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Ustawa przekazuje samorządom organizowanie przewozu osób, niezbędnego z punktu widzenia interesu społecznego. Pozostałe przewozy będą wykonywały na zasadach rynkowych komercyjne firmy. »

Związki zawodowe krytykują propozycje zmian w Karcie Nauczyciela

Aktualizacja: 16.12.2010

Związki zawodowe działające w oświacie krytykują propozycje zmian w Karcie Nauczyciela dotyczące m.in. objęcia tą ustawą tylko części nauczycieli, czy określania pensum przez samorządy lokalne. Pomysły chwali zaś zespół doradców strategicznych premiera. »

MSP chce się pozbyć udziałów w PKS-ach do połowy 2011 r.

Aktualizacja: 15.12.2010

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział w środę w Sejmie, że do połowy 2011 r. resort chce się pozbyć udziałów we wszystkich Przedsiębiorstwach Komunikacji Samochodowej. Mają one zostać sprywatyzowane lub skomunalizowane. »

Zmiany w opiniowaniu służbowym policjantów

Aktualizacja: 15.12.2010

Nowy wzór formularza opinii służbowej oraz szczegółowe zasady i tryb okresowego opiniowania służbowego policjantów to zawartość nowego rozporządzenia szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji. »

Wojewoda jako organ administracji architektoniczno–budowlanej pierwszej instancji

Aktualizacja: 15.12.2010

Rada Ministrów rozbudowała zakres spraw przekazanych do kompetencji wojewody - jako organu administracji architektoniczno-budowlanej pierwszej instancji. »

W Senacie bez poprawek do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym

Aktualizacja: 15.12.2010

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Przyjęte 3 grudnia przez Sejm zmiany zakładają, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego. »

Wynagrodzenie rachmistrza spisu powszechnego 2011

Aktualizacja: 15.12.2010

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych z narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r., przedłożone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. »

W przyszłym roku szkolnym nowe zadania dla nauczycieli

Aktualizacja: 15.12.2010

Do końca roku szkolnego dyrekcje przedszkoli, gimnazjów i szkół specjalnych mają czas na przygotowanie nauczycieli do realizacji nowych zadań mających na celu wyrównanie szans uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - poinformowała we wtorek w Zakopanem Emilia Wojdyła z MEN. »

W kodeksie karnym przestępstwa przeciwko środowisku

Aktualizacja: 15.12.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra środowiska. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama