reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

210,3 mln zł na inwestycje w linie kolejowe w 2011 r.

Aktualizacja: 24.11.2010

210,3 mln zł z Funduszu Kolejowego będzie w przyszłym roku przeznaczone na inwestycje w linie kolejowe - poinformowało we wtorek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. W sumie w 2011 roku Fundusz ma wydać 955,3 mln zł. »

MSWiA: w 28 gminach można załatwić sprawy w urzędzie w dwóch językach

Aktualizacja: 24.11.2010

W dwóch językach można załatwiać sprawy w 28 urzędach gmin na terenie kraju. Najczęściej używany jest: język niemiecki - w 22 gminach, język białoruski - w 3, w dwóch - kaszubski, a w jednej - litewski. »

"Dziennik Gazeta Prawna": NFZ zapłaci za prywatne leczenie

Aktualizacja: 23.11.2010

Polską służbę zdrowia czeka rewolucja, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Pacjent będzie się mógł leczyć w prywatnym szpitalu lub za granicą, a NFZ za to zapłaci. »

Nowa ustawa o ewidencji ludności

Aktualizacja: 22.11.2010

Likwidacja obowiązku meldunkowego, rejestrów mieszkańców i rejestrów zamieszkania cudzoziemców, nowe zasady dotyczące prowadzenia rejestru PESEL – to niektóre zmiany jakie wprowadza nowa ustawa o ewidencji ludności – opublikowana właśnie w Dzienniku Ustaw. »

Od 2011 r. likwidacja NIP dla tych, którzy nie prowadzą firm

Aktualizacja: 22.11.2010

Od przyszłego roku zostanie zlikwidowany obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, natomiast firmy będą mogły uzyskać ten numer od ręki - poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. »

Szkolenia z e-administracji dla 12,5 tys. urzędników

Aktualizacja: 22.11.2010

12,5 tys. urzędników różnych szczebli i instytucji chce przeszkolić resort gospodarki. Mają oni nauczyć się m.in. posługiwać się formularzami elektronicznymi czy podpisem elektronicznym. Szkolenia te będą elementem tworzenia e-administracji. »

Łączenie szkół – odpowiedzią na niż demograficzny

Aktualizacja: 22.11.2010

O pół miliona zmniejszy się ilość uczniów w liceach i gimnazjach w ciągu następnej dekady – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Resort edukacji proponuje w tej sytuacji łączenie szkół. »

Galeria Marketingu Miejsc - Pierwsze w Polsce Targi Marketingu Miejsc

Aktualizacja: 23.11.2010

Druga edycja Galerii Marketingu Miejsc, organizowana w Łodzi, 24-25 listopada 2010 r. przez Brief for Poland w ramach Festiwalu Reklamy Ad Days i we współpracy z Urzędem Miasta będzie wyjątkowym spotkaniem samorządowców i usługodawców branży marketingowej. »

"Rzeczpospolita": Samorządowcy chcą przyznawać ulgi inwestorom

Aktualizacja: 22.11.2010

Miasta i gminy chcą same decydować o przyznawaniu ulg w podatkach CIT i PIT - ujawnia "Rzeczpospolita". »

Święto Trzech Króli dniem wolnym - prezydent podpisał ustawę

Aktualizacja: 19.11.2010

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, która ustanawia 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli, dniem wolnym od pracy. Nowelizacja wejdzie w życie od 1 stycznia 2011 r. »

Strażnicy miejscy mogą karać palaczy mandatami

Aktualizacja: 21.11.2010

Strażnicy miejscy mogą karać mandatami osoby palące w niedozwolonych miejscach - rozporządzenie, regulujące tę kwestię opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny do 500 zł. »

Będą środki na termomodernizację obiektów policji i straży

Aktualizacja: 21.11.2010

Termomodernizacja obiektów publicznych, wspierana ze środków uzyskiwanych ze sprzedaży praw do emisji CO2, obejmie budynki służb państwowych - m.in. policji i straży pożarnej - zapowiedział w piątek w rozmowie z wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. »

MSWiA pracuje nad zmianą ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 21.11.2010

MSWiA pracuje nad zmianami w ustawie o dostępie do informacji publicznej. Chodzi o regulację dot. ponownego wykorzystania danych na cele komercyjne i niekomercyjne, np. do tworzenia map czy prognoz pogody. W UE rynek związany z tym zagadnieniem wart jest 27 mld euro. »

"Dziennik Polski" Nauczyciele boją się uczniów i rodziców

Aktualizacja: 19.11.2010

Nauczyciele w Krakowie masowo ruszyli na zorganizowane przez kuratorium szkolenie o bezpieczeństwie - informuje "Dziennik Polski". Coraz częściej spotykają się z agresją uczniów i rodziców. »

MRR: w styczniu lista regionów, które dostaną dalsze środki z UE

Aktualizacja: 19.11.2010

W styczniu 2011 r. zostanie ogłoszona lista regionów, które dostaną dodatkowe środki z UE w ramach podziału tzw. krajowej rezerwy wykonania - zapowiedziała w czwartek w Białymstoku minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama