| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Kto skorzysta na redukcji zatrudnienia w urzędach

Aktualizacja: 26.10.2010

Redukcja etatów w urzędach przyniesie 1 mld zł oszczędności. Urzędy chcą te pieniądze zatrzymać dla siebie ale resort finansów ma inne plany – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. »

11 miast zawiązało "Obywatelskie Partnerstwo dla Kultury 2016"

Aktualizacja: 26.10.2010

11 polskich miast, które się starały, i te, które nadal walczą o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zawiązało w Szczecinie "Obywatelskie Partnerstwo dla Kultury 2016" - porozumienie, które ma wspólnie realizować projekty z dziedziny kultury. »

"Metro": Dwulatki do przedszkola

Aktualizacja: 26.10.2010

Przedszkola dla dwulatków proponuje Związek Nauczycielstwa Polskiego - informuje "Metro". Pod projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty podpisało się blisko 150 tys. Polaków, a za kilka dni zajmą się nią posłowie. »

LOKALNI GLOBALNI: Przekształcenie szpitali wymaga debaty publicznej

Aktualizacja: 25.10.2010

Tak jak w przypadku szkół jest subwencja oświatowa, tak w przypadku szpitali powinna być subwencja zdrowotna - mówi w rozmowie z serwisem "Lokalni Globalni" Jan Kowalczyk, starosta powiatu tomaszowskiego. »

Rząd o obniżeniu długu publicznego

Aktualizacja: 25.10.2010

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych, którego celem jest obniżenie długu publicznego oraz kosztów jego obsługi. W projekcie wprowadzona zostaje m.in. tzw. reguła wydatkowa. »

Spis rolny dobiega końca

Aktualizacja: 25.10.2010

Dobiega końca spis rolny. Dotychczas spisano ponad 1 mln 760 tys. gospodarstw (91 proc.) . Przez internet ankiety wypełniło 38 tys. osób - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. »

GIS: piasek w przedszkolnych piaskownicach ma być czysty, nie sterylny

Aktualizacja: 25.10.2010

Wymiana piasku na początku sezonu i 2-3 razy w ciągu roku, zakrywanie piaskownic na noc - to zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które pozwolą na utrzymanie czystości na placach zabaw. »

Radny nie wynajmie gminnego terenu pod tablicę reklamową

Aktualizacja: 20.10.2010

Mandat radnego, który wynajął od gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji plac na ustawienie tablic reklamujących jego prywatną działalność gospodarczą – wygasł – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. »

Skarga na przewlekłość postępowania administracyjnego

Aktualizacja: 21.10.2010

Skarga na przewlekłe prowadzenie postępowania, sprecyzowane prawo strony do kopiowania dokumentów zawartych w aktach sprawy, ocena załatwiania skarg i wniosków dokonywana nie rzadziej niż raz na dwa lata – to zmiany jakie przyniesie nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego nad którą już pracuje Sejm. »

Wpływy z CIT i PIT w 2011 r. będą rosły szybciej niż PKB

Aktualizacja: 21.10.2010

Dochody budżetu państwa z CIT i PIT od działalności gospodarczej są związane z cyklem koniunktury i rosną szybciej niż PKB. Tak będzie w 2011 r. - zapewnił resort finansów podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia sejmowej komisji finansów. »

W 2011 r. pojawi się konkurencja dla NFZ

Aktualizacja: 20.10.2010

W 2011 r. w dwóch województwach ruszy program pilotażowy, mający na celu wprowadzenie dodatkowych ubezpieczycieli, którzy będą konkurencją dla NFZ - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Prace nad projektem ustawy ws. odpowiedzialności urzędników

Aktualizacja: 21.10.2010

Ponad rok trwały prace sejmowej podkomisji nad projektem ustawy, która ma doprowadzić do tego, aby funkcjonariusze publiczni płacili odszkodowania za "rażące przekroczenie prawa". W środę sprawozdanie z jej prac przyjęły sejmowe komisje. »

Senacka debata nad ustawą o fotoradarach

Aktualizacja: 21.10.2010

Senatorowie zgłosili w środę poprawki do noweli przepisów o ruchu drogowym. Jedna z nich zakłada, by stosować tolerancję do 10 km/h w stosunku do przekraczających obowiązujące ograniczenia prędkości. Ustawa uchwalona przez Sejm ten limit ogranicza do 5 km/h. »

Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów

Aktualizacja: 20.10.2010

Tylko do 22 października terytorialne komisje wyborcze przyjmują listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy. »

Komisja finansów poparła podwyżkę VAT i obniżenie zasiłku pogrzebowego

Aktualizacja: 20.10.2010

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za uchwaleniem ustawy okołobudżetowej. Posłowie wprowadzili do projektu dodatkowe ograniczenia dotyczące możliwości nieodpłatnego przekazywania nieruchomości przez Agencję Nieruchomości Rolnych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »