| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Nowe środki bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Aktualizacja: 07.05.2010

Do połowy roku w kabinach wszystkich autobusów i trolejbusów w Tychach (Śląskie) pojawią się osłony, oddzielające kierowcę od pasażerów. Powstanie też specjalny system łączności kierowców z policją. To efekt niedawnej napaści na kierowcę autobusu. »

Elektroniczny wniosek o prawo jazdy na platformie ePUAP

Aktualizacja: 07.05.2010

MSWiA udostępniło na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe mogą bezpłatnie umożliwić mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez internet. »

Nieodpłatna komunalizacja PKS-ów

Aktualizacja: 07.05.2010

Ministerstwo Skarbu Państwa przekazało nieodpłatnie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łukowie i Raciborzu na rzecz tamtejszych powiatów. Pod nadzorem resortu pozostaje 61 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa z sektora transportu samochodowego. »

Rektorzy przyjęli strategię rozwoju szkolnictwa wyższego

Aktualizacja: 07.05.2010

Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich przyjęło w czwartek (6.05) w Kielcach środowiskowy projekt "Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego na lata 2010-2020". »

Ustawa o wspieraniu rozwoju internetu - krok naprzód

Aktualizacja: 07.05.2010

Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Ma ona pozwolić na szybsze pozyskiwanie pieniędzy z UE na budowę sieci szybkiego internetu oraz umożliwić obniżenie cen za korzystanie z sieci. »

Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 07.05.2010

Posłowie uchwalili w czwartek wieczorem ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie nacisk na profilaktykę. »

Minister Infrastruktury poinformował Sejm o sytuacji na kolei

Aktualizacja: 07.05.2010

Państwo powinno mieć większy nadzór nad rynkiem kolejowym - uważa minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Zapowiedział, że odpowiedni projekt ustawy jest już gotowy. »

Kierowca miejskiego autobusu odznaczony za odwagę

Aktualizacja: 07.05.2010

Marian Pałyga, kierowca warszawskiego autobusu komunikacji miejskiej, który w ubiegłym roku stanął w obronie bitego pasażera i sam odniósł obrażenia, został w piątek odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę. »

Rozbudowa świętokrzyskiego Parku Etnograficznego

Aktualizacja: 07.05.2010

Rozpoczyna się pierwszy etap rozbudowy infrastruktury Parku Etnograficznego w Tokarni, należącego do Muzeum Wsi Kieleckiej. Powstanie m.in. Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne z karczmą oferującą potrawy tradycyjnej kuchni świętokrzyskiej. »

W Katowicach przybędzie miejsc parkingowych

Aktualizacja: 06.05.2010

Kilka tysięcy miejsc parkingowych ma przybyć w najbliższych latach w śródmieściu Katowic, głównie dzięki wspieranym przez miasto prywatnym inwestycjom. Samorządowcy pracują też nad kompleksowym systemem zarządzania ruchem w mieście. »

Od przyszłego tygodnia konsultacje ws. prezesa NBP

Aktualizacja: 06.05.2010

Marszałek Sejmu, wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że od przyszłego tygodnia rozpocznie konsultacje "zarówno z osobami, jak i ze środowiskami politycznymi" ws. kandydatury na nowego prezesa NBP. »

NIK krytykuje zakłady opiekuńczo-lecznicze

Aktualizacja: 06.05.2010

Przepełnienie, niskie stawki żywieniowe, bałagan w dokumentacji - Najwyższa Izba Kontroli zbadała 48 z 427 funkcjonujących w Polsce zakładów opiekuńczo-leczniczych. Skontrolowane placówki muszą zwrócić NFZ ponad 1,5 mln zł i zapłacić blisko 0,5 mln kar. »

Odrzucony projekt nowelizacji ustawy o odpadach

Aktualizacja: 06.05.2010

Sejmowa komisja ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa odrzuciła w środę projekt zmian w ustawie o odpadach, przygotowany przez grupę posłów. Chcieli oni uchylić obowiązek przekazywania zakaźnych odpadów medycznych i weterynaryjnych do spalarni. »

Zajęcia komputerowe już od I klasy szkoły podstawowej

Aktualizacja: 06.05.2010

Nowa podstawa programowa nauczania zawiera zapis o obowiązku kształcenia uczniów w zakresie pracy z komputerem i stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych od I klasy szkoły podstawowej - przypomniała w czwartek w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. »

Propozycja dwudniowego głosowania w wyborach do Sejmu

Aktualizacja: 06.05.2010

Komisja nadzwyczajna zajmująca się prawem wyborczym przyjęła na czwartkowym posiedzeniu zgłoszoną przez PO poprawkę do projektu kodeksu wyborczego, zgodnie z którą wybory do Sejmu będą się odbywać przez dwa dni. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »