reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Porozumienie komunikacyjne Berlina i Szczecina

Aktualizacja: 30.04.2010

Bilety kolejowe VBB (Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia) będą uprawniały do poruszania się środkami komunikacji miejskiej na terenie Szczecina, Berlina oraz Brandenburgii. Porozumienie w tej sprawie podpisali w zeszłym tygodniu w Berlinie burmistrz tego miasta Klaus Wowereit i prezydent Szczecina Piotr Krzystek. »

Podlaskie liczy na dodatkowe fundusze unijne

Aktualizacja: 30.04.2010

Władze samorządowe województwa podlaskiego liczą na dodatkowe 40-50 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania za sprawne wykorzystywanie funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). »

Podpisana nowelizacja ustawy antynikotynowej

Aktualizacja: 30.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelę tzw. ustawy antynikotynowej, która wprowadza zakaz palenia papierosów m.in. w środkach transportu publicznego, w miejscach zabawy dzieci, w szkołach i placówkach zdrowotnych. »

34 mln zł unijnego wsparcia dla świętokrzyskiego biznesu

Aktualizacja: 30.04.2010

34 mln zł unijnego dofinansowania trafi do 29 średnich przedsiębiorstw i czterech instytucji otoczenia biznesu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 30.04.2010

Przepisy wprowadzające możliwość zakupu broni i amunicji za pośrednictwem koncesjonowanych sklepów internetowych, a także nowy wzór wniosku, który uprości ubieganie się o dane z bazy PESEL i Ewidencji Wydanych i Unieważnionych Dowodów Osobistych przyjęła na kwietniowym posiedzeniu Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. »

Laur Gospodarności – ostatnie dni na zgłoszenie samorządów

Aktualizacja: 29.04.2010

Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich. »

Sawicki o ułatwieniach w ubieganiu się o unijne środki

Aktualizacja: 29.04.2010

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała kilkadziesiąt zmian dotyczących zasad ubiegania się o unijne pieniądze w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki. »

Rusza budowa Kieleckiego Parku Technologicznego

Aktualizacja: 29.04.2010

Rozpoczęła się budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. »

Sejm znowelizował ustawę o dozorze elektronicznym

Aktualizacja: 30.04.2010

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o odbywaniu kary w systemie dozoru elektronicznego, dzięki której więcej skazanych będzie mogło ubiegać się o ten rodzaj kary. »

Marszałek Sejmu podpisał nowelizację ustawy o IPN

Aktualizacja: 29.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która zmienia zasady wyboru władz Instytutu i poszerza dostęp do jego akt. Komorowski ogłosił swoją decyzję w czwartek. »

W nadchodzącym numerze Gazety Samorządu i Administracji

Aktualizacja: 28.04.2010

1 maja ukaże się dziewiąty numer Gazety Samorządu i Administracji a w nim m.in.: »

Sejmowa komisja zgadza się na rządową propozycję oddłużenia PKP

Aktualizacja: 28.04.2010

Sejmowa komisja infrastruktury przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu rządowy projekt ustawy, który ma się przyczynić do zmniejszenia zadłużenia PKP. Obecnie wynosi ono ponad 5,5 mld zł, a koszty obsługi długu polskiej kolei to ok. 300 mln zł rocznie. »

Biały niedźwiadek będzie maskotką Suwałk

Aktualizacja: 28.04.2010

Biały niedźwiadek będzie maskotką promującą Suwałki (Podlaskie) - zdecydowali w środę radni Suwałk. Miasto to od lat kojarzone jest z tzw. polskim biegunem zimna. »

Muzeum Bursztynu i hotel na gdańskiej Wyspie Spichrzów

Aktualizacja: 28.04.2010

Jeden z najcenniejszych inwestycyjnie terenów w polskich miastach, północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku, do 2014 r. zostanie zagospodarowany. W środę ogłoszono zwycięzcę konkursu na koncepcję zabudowy terenu o powierzchni 2,6 ha. »

Informacje o utrudnieniach w ruchu SMS-em

Aktualizacja: 28.04.2010

Informacje o utrudnieniach na warszawskich drogach, związane z prowadzonymi remontami, można już otrzymać SMS-em - poinformował we wtorek Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu m.st. Warszawy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama