| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Ostrzejsze kary za ataki na policjantów

Aktualizacja: 31.03.2010

Sprawca napaści z użyciem broni palnej czy noża na funkcjonariusza publicznego lub osobę, która mu pomaga, będzie podlegał karze więzienia od roku do 10 lat - takie są założenia projektu nowelizacji Kodeksu karnego i ustawy o policji, które w tym tygodniu przyjął rząd. »

Rząd przyjął projekt założeń "ustawy żłobkowej"

Aktualizacja: 31.03.2010

Żłobek, klub dziecięcy, dzienny opiekun i niania - to formy opieki dla najmłodszych dzieci, które przewiduje przyjęty przez Radę Ministrów projekt założeń do ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. Zachęcić ma on także do tworzenia żłobków przy zakładach pracy i uczelniach. »

Komornicy i kuratorzy apelują o bezpieczne warunki pracy

Aktualizacja: 31.03.2010

O bezpieczne i godziwe warunki wykonywanej pracy zaapelowali w środę w Warszawie przedstawiciele komorników, kuratorów oraz policyjni związkowcy. Konferencję w tej sprawie zorganizowano po ostatnich głośnych napaściach na funkcjonariuszy publicznych. »

Narodowy Plan Wprowadzenia Euro

Aktualizacja: 31.03.2010

W drugim kwartale br. zostaną przedstawione Ramy Strategiczne Narodowego Planu Wprowadzenia Euro, natomiast w 2011 roku Narodowy Plan Wprowadzenia Euro - poinformował we wtorek podczas konferencji "Polska droga do euro" wiceminister finansów Ludwik Kotecki. »

Polska nie wykorzystuje w pełni funduszy unijnych

Aktualizacja: 31.03.2010

Polska powinna przyspieszyć wykorzystanie funduszy spójności z puli na lata 2007-13, a zwłaszcza na projekty kolejowe, energetyczne i technologii cyfrowej - zaapelował w środę nowy komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn. »

Ostrzejsze regulacje ws. domów pomocy społecznej

Aktualizacja: 31.03.2010

W środę wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, która przewiduje zaostrzenie kar za prowadzenie domów pomocy społecznej bez wymaganych zezwoleń. Na prowadzących takie placówki wojewoda będzie mógł nałożyć do 40 tys. zł kary. »

Od środy prokuratura oddzielona od rządu

Aktualizacja: 31.03.2010

Od środy rozpoczyna urzędowanie Prokurator Generalny Andrzej Seremet - pierwszy od 20 lat szef prokuratury niebędący ministrem sprawiedliwości. Przed nim: powołanie członków Prokuratury Generalnej oraz wystąpienie do prezydenta o nominację czterech zastępców. »

Modernizacja infrastruktury tramwajowej w Gdańsku

Aktualizacja: 30.03.2010

Gdański Zakład Komunikacji Miejskiej kupi 35 niskopodłogowych tramwajów i zmodernizuje zajezdnię we Wrzeszczu. ZKM sfinansuje inwestycje z emisji obligacji o wartości 220 mln zł. Umowę w sprawie emisji zakład podpisał z bankiem PKO SA. »

Małopolska atrakcyjna dla inwestorów

Aktualizacja: 30.03.2010

O połowę zwiększyła się od początku tego roku liczba zagranicznych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swoich biznesów w Małopolsce - wynika z analizy przeprowadzonej przez instytucje wspierające inwestorów w regionie. »

Mija termin składania oświadczeń majątkowych przez wojskowych

Aktualizacja: 30.03.2010

W środę mija termin składania oświadczeń majątkowych przez wojskowych. Obowiązek ten obejmuje wszystkich oficerów zawodowych, z wyjątkiem sędziów i prokuratorów. Podlegają mu też podoficerowie zajmujący się finansami i logistyką. »

Radom pożyczy 200 mln zł od EBI

Aktualizacja: 30.03.2010

Kredyt w wysokości 200 mln zł chce zaciągnąć miasto Radom w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Z pieniędzy tych dofinansowane zostaną m.in. inwestycje drogowe oraz oświatowe. Zgodę na zaciągnięcie pożyczki wyrazili w tym tygodniu radomscy radni. »

Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich - ocena działania

Aktualizacja: 30.03.2010

Resort rozwoju regionalnego dobrze ocenia działające w Polsce Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich. Osoby ubiegające się o środki unijne chwalą m.in. łatwość uzyskania w PIFE konsultacji bezpośredniej lub przez telefon. »

Mniejsze zanieczyszczenie środowiska dzięki buspasom

Aktualizacja: 30.03.2010

Autobusy kursujące buspasami na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej emitują dziesięciokrotnie mniej dwutlenku węgla niż poruszające się tą samą trasą prywatne samochody osobowe - policzył stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. »

Resort nauki ogłosił projekty ustaw reformujące polskie uczelnie

Aktualizacja: 30.03.2010

Wprowadzenie konkurencji pomiędzy wydziałami polskich uczelni, utrzymanie pomysłu o odpłatności za drugi kierunek studiów i zwiększenie uczelnianej autonomii zapowiada Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przedstawiło gotowe projekty ustaw. »

Rada Ministrów o żłobkach i gospodarce odpadami

Aktualizacja: 30.03.2010

Rząd na rozpoczętym we wtorek posiedzeniu zajmie się m.in. projektem założeń do ustawy o formach opieki nad małymi dziećmi. Zmiany mają zracjonalizować zasady tworzenia i działania żłobków oraz wprowadzić alternatywne formy opieki nad najmłodszymi. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »