reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Postanowienie ws. wyborów uzupełniających do Senatu

Aktualizacja: 23.04.2010

Oto pełna treść postanowienia ws. zarządzenia wyborów uzupełniających do Senatu w dwóch okręgach, opublikowanego na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej w brzmieniu przekazanym do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Postanowienie wydał pełniący obowiązki Prezydenta RP Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. »

Województwo przejęło teren lotniska

Aktualizacja: 23.04.2010

Wojewoda Warmińsko-Mazurski przekazał teren lotniska w Szymanach pod Szczytnem samorządowi województwa, co ma ułatwić uruchomienie w tym miejscu regionalnego portu pasażerskiego. Akt notarialny darowizny podpisano w piątek w Olsztynie. »

Prezydent Lublina bez absolutorium

Aktualizacja: 23.04.2010

Radni Lublina nie udzielili w czwartek prezydentowi miasta Adamowi Wasilewskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku. »

Fundusze unijne na renowację zabytków

Aktualizacja: 23.04.2010

15 mln zł z funduszy unijnych otrzyma Szydłowiec na renowację zabytków. W mieście odnowiony zostanie m.in. wczesnorenesansowy zamek oraz XVII-wieczny ratusz miejski. Dokumenty w tej sprawie zostały podpisane w czwartek. »

Powstanie 40 akademickich inkubatorów przedsiębiorczości

Aktualizacja: 23.04.2010

40 akademickich inkubatorów przedsiębiorczości powstanie do końca tego roku w całej Polsce w ramach projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Pierwszy taki inkubator otwarto w czwartek w Białymstoku. »

Nowy most na drodze krajowej w Małopolsce

Aktualizacja: 23.04.2010

6 mln zł będzie kosztował nowy, żelbetowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu do Starego Sącza w Ostrowsku w pow. nowotarskim. Nowa przeprawa ma być gotowa w listopadzie. »

Kolejny ważny dworzec będzie remontowany

Aktualizacja: 23.04.2010

Kosztem 30 mln zł do 2013 r. dworzec kolejowy w Gliwicach ma zyskać nowe oblicze. Budynek będzie miał m.in. odnowioną elewację i poczekalnię oraz zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. »

Wybory uzupełniające do Senatu w Katowicach i w Płocku

Aktualizacja: 23.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który pełni obowiązki prezydenta, zarządził w czwartek wybory uzupełniające do Senatu w okręgach katowickim i płockim na 20 czerwca. »

Urzędy skarbowe czynne w najbliższą sobotę

Aktualizacja: 23.04.2010

Urzędy skarbowe będą czynne w najbliższą sobotę, 24 kwietnia. Tego dnia od godz. 9 do 14 będą przyjmować deklaracje podatników za 2009 r. - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie. »

Kolejowy paradoks przewozowy

Aktualizacja: 23.04.2010

Jeżeli dwóch największych przewoźników pasażerskich - Przewozy Regionalne i PKP Intercity - nie ureguluje zadłużenia wobec PKP Polskie Linie Kolejowe, to zarządzającej torami spółce grozi utrata płynności - poinformował rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. »

Łódzkie MPK ogłasza przetarg na zakup autobusów

Aktualizacja: 22.04.2010

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi ogłosiło przetarg na dostawę 25 autobusów niskopodłogowych. Wszystkie pojazdy mają być tej samej marki - poinformował w czwartek PAP rzecznik MPK-Łódź Bogumił Makowski. »

BGK wypłacił wnioskodawcom programów unijnych ok. 5,5 mld zł

Aktualizacja: 22.04.2010

Od początku roku Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił wnioskodawcom programów unijnych ok. 5,5 mld zł - poinformował w czwartek rzecznik banku Piotr Stalęga. BGK realizuje część płatności ze środków przyznanych Polsce przez Brukselę na lata 2007 - 2013. »

Przewozy Regionalne muszą zapłacić karę

Aktualizacja: 22.04.2010

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Przewozy Regionalne ograniczały prawa swoich klientów - poinformowała w czwartek rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Cieloch. Przewoźnik będzie musiał zapłacić karę 100 tys. zł. »

II Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach

Aktualizacja: 22.04.2010

Między 31 maja a 2 czerwca odbędzie się w Katowicach II Europejski Kongres Gospodarczy. Impreza w pierwotnym terminie, 14-16 kwietnia, została odwołana w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu. »

Zarząd Województwa Śląskiego uzyskał absolutorium za 2009 r.

Aktualizacja: 22.04.2010

Zarząd Województwa Śląskiego uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu - zdecydowali w środę radni na sesji Sejmiku Województwa Śląskiego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama