| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Wielkie koncerny blokują dostęp do tanich leków

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzięki tańszym zamiennikom leków pacjenci i budżet oszczędzają rocznie około 7 mld zł. Oszczędności byłyby wyższe, gdyby duże firmy farmaceutyczne nie broniły rynku za wszelką cenę. »

Senat o audycie w NIK oraz wybieraniu wiceprezesów

Aktualizacja: 17.01.2010

Wprowadzenie audytu zewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli oraz wybór wiceprezesa NIK przez Sejm w sytuacji, gdy nie zostanie przez marszałka powołany kandydat zgłoszony przez prezesa Izby budziły duże kontrowersje podczas wtorkowej debaty w Senacie nad nowelizacją ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Prezes NIK Jacek Jezierski jest przeciwny tym zapisom. »

Kopalnie walczą z gminami o 60 mln zł

Aktualizacja: 17.01.2010

Gminy górnicze obawiają się, że nowelizacja prawa górniczego pozbawi je kilkudziesięciu milionów złotych przychodów rocznie z tytułu taksy pobieranej od kopalni za podziemne wyrobiska. »

Fundusz Rozwoju Inwestycji Komunalnych - nowe możliwości

Aktualizacja: 17.01.2010

Kolejny szczebel samorządu terytorialnego może zostać objęty dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych. W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego trwają prace nad nowelizacją obowiązujących przepisów. »

Niecały miesiąc na przygotowanie budżetów

Aktualizacja: 17.01.2010

Najpóźniej do 15-go listopada br. organy wykonawcze jednostek samorządu terytorialnego muszą przedstawić projekty budżetów na 2010 r. »

Powstaje wirtualny ZUS

Aktualizacja: 17.01.2010

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przystępuje do budowy Platformy Usług Elektronicznych. Nowy projekt umożliwi klientom dokonywanie formalności za pośrednictwem internetu lub telefonu. »

Urzędy bez pieniędzy, bezrobotni bez składek

Aktualizacja: 17.01.2010

Kolejne urzędy pracy zawiadamiają ZUS, że nie mogą opłacić bezrobotnym ubezpieczenia zdrowotnego - ujawnia "Rzeczpospolita". »

Znajomość języka rosyjskiego umożliwi mianowanie

Aktualizacja: 17.01.2010

Zmiana prawa Kancelaria premiera przygotowała już projekt rozporządzenia wskazujący m.in. certyfikaty językowe uprawniające do przystąpienia do egzaminu na urzędnika mianowanego. »

Polacy w tym roku wydadzą 15 mld zł na leczenie

Aktualizacja: 17.01.2010

Polacy coraz więcej płacą za usługi medyczne z własnej kieszeni. W tym roku ta kwota wzrośnie o 15 proc. – to aż 2 mld zł więcej, niż wydaliśmy w zeszłym roku. »

Urzędy mogą zapłacić za dyskryminację niepełnosprawnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Niepełnosprawni będą mogli żądać odszkodowań za brak dostępu do usług czy obiektów administracji publicznej. Obejmą one też utracone z tego powodu korzyści. »

Rządowa pomoc dla szkół

Aktualizacja: 17.01.2010

W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”, w latach 2009 - 2014 placówki oświatowe mogą otrzymać kwotę prawie 2,5 mld zł. »

Wręczono samorządowe Oskary

Aktualizacja: 17.01.2010

Po raz dwunasty wręczono w niedzielę w Warszawie nagrody im. Grzegorza Palki, zwane Samorządowymi Oskarami. Są one przyznawane za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. »

Będzie więcej etatów w Policji

Aktualizacja: 17.01.2010

W 2010 roku do 102 tys. zwiększy się liczba policjantów. Związki zawodowe ostrzegają, że nadal etatów tych będzie o tysiąc mniej niż w poprzednich latach. »

Rząd wycofuje się z ustawowego zwalniania urzędników

Aktualizacja: 17.01.2010

Kancelaria Premiera nie przedstawiła kolejnego projektu ustawy o racjonalizacji zatrudnienia. Zwolnienia ustawowe mają być zastąpione grupowymi. »

Elektroniczna karta metropolitalna

Aktualizacja: 17.01.2010

Ważna w ponad dwudziestu gminach Śląska Karta Usług Publicznych zastąpi mieszkańcom aglomeracji katowickiej bilet miesięczny, kartę parkingową i biblioteczną. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »