reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Mimo zalecenia premiera urzędy nie będą zwalniać

Mimo zalecenia premiera urzędy nie będą zwalniać

Od jutra liczba urzędników w ministerstwach i urzędach wojewódzkich powinna być taka jak w 2007 r. Tak byłoby gdyby dyrektorzy urzędów zastosowali się do zalecenia premiera i zredukowali zatrudnienie. Urzędnicy mogą jednak czuć się bezpieczni, ich szefowie nie zamierzają słuchać premiera i zwolnień nie będzie – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”

Kolejna próba redukcji zatrudnienia w administracji zakończyła się fiaskiem. W czerwcu bieżącego roku Trybunał Konstytucyjny uznał owoc wielomiesięcznej pracy rządu i parlamentu – ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w administracji – za niezgodna z konstytucją.

Tuż po tym jak prezydent skierował wymienioną ustawę do TK rząd wypracował plan zwolnień w administracji centralnej, który miał pozbawić pracy ok. 20 tys. osób. Założeniem był powrót do stanu zatrudnienia z 2007 r. i dziś mija termin wykonania tego rządowego zalecenia.

W urzędach wojewódzkich ich szefowie całkowicie zapomnieli o zmniejszaniu liczby urzędników – napisał DGP. Ministerstwa okazały się bardziej posłuszne – kilka wdrożyło polecenie premiera, inne przygotowują się do zwolnień i przeprowadzają audyty.

Chociaż masowe zwolnienia w administracji okazały się nierealne do przeprowadzenia, nie jest już tak łatwo zatrudniać  - pisze DGP. Wprowadzono szczegółowy nadzór nad stanem zatrudnienia. Urzędy co miesiąc sporządzają raporty, w których oprócz wskazania liczby pracowników wyjaśniać muszą także przyczyny zmian poziomu zatrudnienia. Urzędnicy mogą jednak czuć się bezpieczni. Lawiny zwolnień nie będzie.

Czytaj także: Rząd zwalnia po cichu>>

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama