reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiany w systemie przyznawania rent dla policjantów od 2014 r.

Zmiany w systemie przyznawania rent dla policjantów od 2014 r.

Policyjne związki zawodowe nie zgadzają się z propozycjami zmian w systemie przyznawania rent. Po wprowadzeniu proponowanych przez rząd zmian od 2014 r. policjantom będzie trudniej uzyskiwać renty.

Proponowane zmiany wykluczą też możliwość podniesienia emerytury z powodu uszczerbku na zdrowiu. Nowe przepisy mają wejść w życie od 2014 r. Zdaniem Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów, Tomasza Krzemieńskiego, część policjantów może w tej sytuacji chcieć przejść na rentę jeszcze w tym roku, aby skorzystać z lepszych warunków.

Policyjne związki zawodowe uważają, że funkcjonariusze powinni korzystać ze swych uprawnień na dotychczasowych zasadach. Związki mają do 18 kwietnia 2013 r. czas na wydanie opinii o proponowanych zmianach. Krzemieński wyraził nadzieję, że rząd weźmie tę opinię pod uwagę i uwzględni postulaty związkowców. Dodał, że związki dostały tylko projekty zmian, ale nie było rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Krzemieński podkreślił, że jeśli nie uwzględni ono opinii związków, to powinno przedstawić na piśmie swoje stanowisko z uzasadnieniem. Wyraził też nadzieję, że dojdzie do spotkania z przedstawicielami resortu.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama