reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiany w systemie przyznawania rent dla policjantów od 2014 r.

Zmiany w systemie przyznawania rent dla policjantów od 2014 r.

Policyjne związki zawodowe nie zgadzają się z propozycjami zmian w systemie przyznawania rent. Po wprowadzeniu proponowanych przez rząd zmian od 2014 r. policjantom będzie trudniej uzyskiwać renty.

Proponowane zmiany wykluczą też możliwość podniesienia emerytury z powodu uszczerbku na zdrowiu. Nowe przepisy mają wejść w życie od 2014 r. Zdaniem Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów, Tomasza Krzemieńskiego, część policjantów może w tej sytuacji chcieć przejść na rentę jeszcze w tym roku, aby skorzystać z lepszych warunków.

Policyjne związki zawodowe uważają, że funkcjonariusze powinni korzystać ze swych uprawnień na dotychczasowych zasadach. Związki mają do 18 kwietnia 2013 r. czas na wydanie opinii o proponowanych zmianach. Krzemieński wyraził nadzieję, że rząd weźmie tę opinię pod uwagę i uwzględni postulaty związkowców. Dodał, że związki dostały tylko projekty zmian, ale nie było rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Krzemieński podkreślił, że jeśli nie uwzględni ono opinii związków, to powinno przedstawić na piśmie swoje stanowisko z uzasadnieniem. Wyraził też nadzieję, że dojdzie do spotkania z przedstawicielami resortu.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Smoleńska

Dziennikarka, redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama