Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wzór wniosku o dodatek osłonowy

Michalina Topolewska
Michalina Topolewska
2022 r. - dodatek osłonowy
2022 r. - dodatek osłonowy
Shutterstock
Cztery części liczy wniosek, za pomocą którego osoby samotne i rodziny będą mogły ubiegać się o dodatek osłonowy. To, czy wszystkie trzeba będzie wypełnić, ma zależeć od rodzaju dochodów, które uzyskiwały.

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej skierowanej do jedno- i wieloosobowych gospodarstw domowych o dochodach nieprzekraczających odpowiednio 2100 zł oraz 1500 zł. Aby otrzymać pomoc finansową, konieczne jest złożenie w gminie wniosku, a jego wzór określa rozporządzenie ministra klimatu i środowiska.

WAŻNE! - 11 stycznia 2022 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyjaśniło, że to gmina ma ustalić opodatkowany dochód osoby ubiegającej się o dodatek osłonowy korzystając z usług platformy informatycznej CSIZS Emp@tia.

kalkulator dodatek osłonowy

Przygotowany przez resort formularz liczy 12 stron i składa się z czterech części.

 Poniżej wniosek o wypłatę dodatku osłonowego w formacie Word doc.

wzór wniosku o dodatek osłonowy - doc

 Poniżej wniosek o wypłatę dodatku osłonowego w formacie Word docx

wzór wniosku o dodatek osłonowy - docx

Pierwsza część formularza

W pierwszej należy podać podstawowe dane wnioskodawcy: imię, nazwisko, obywatelstwo, numer PESEL (lub serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, jeśli wnioskujący go nie posiada), adres zamieszkania, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.

W tej części należy też wpisać informacje (imię, nazwisko, numer PESEL) o członkach rodziny wchodzących w skład gospodarstwa domowego oraz potwierdzić lub zaprzeczyć, że głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest np. kocioł na paliwo stałe, piec kaflowy, kominek, które są wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To ostatnie wskazanie jest niezbędne, aby rodzina mogła otrzymać podwyższoną kwotę wsparcia zgodnie z art. 2 ust. 6 ustawy z 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym.

W pierwszej części należy też zaznaczyć, do którego organu były opłacane składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2020 r. (w przypadku wniosków składanych od 1 stycznia do 31 lipca 2022 r.) lub w 2021 r. (gdy wniosek będzie złożony po 1 sierpnia przyszłego roku).

Kolejna ważna rzecz to informacje dotyczące kwoty ewentualnych alimentów płaconych przez osobę składającą wniosek lub członka jego gospodarstwa domowego oraz tego, czy osiągali oni dochody nieopodatkowane albo z gospodarstwa rolnego. Jeśli dochody te były uzyskiwane, konieczne jest uzupełnienie części trzeciej i czwartej wniosku. Jest to niezbędne, bo ich wysokości gmina nie może ustalić samodzielnie z baz danych Ministerstwa Finansów (w przeciwieństwie do dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych lub ryczałtowo). Jeszcze raz podkreślamy, że to gmina ma ustalić opodatkowany dochód osoby ubiegającej się o dodatek osłonowy korzystając z usług platformy informatycznej CSIZS Emp@tia.

Druga część formularza

Druga część wniosku zawiera oświadczenia. W tym miejscu osoba ubiegająca się o dodatek potwierdza, że podane przez nią dane są prawdziwe i jest świadoma odpowiedzialności karnej grożącej za złożenie fałszywego oświadczenia.

– We wzorze wniosku brakuje mi pouczenia, że przyznanie dodatku nie wymaga decyzji, a informacja w tej sprawie zostanie przesłana na adres e-mail lub będzie ją można odebrać w siedzibie urzędu. Tak było w przypadku wniosków o 500+ i 300+, gdy ich obsługą zajmowały się gminy. Tam również nie była wydawana decyzja – mówi Magdalena Rynkiewicz-Stępień, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu.

źródło: Gazeta Prawna

artykuł opracował Tomasz Król

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Komplet: Polski Ład w wynagrodzeniach i dochodach, Kodeks pracy 2022 i Czas pracy 2022
Komplet: Polski Ład w wynagrodzeniach i dochodach, Kodeks pracy 2022 i Czas pracy 2022
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(249)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Zarabiający
    2022-01-04 15:19:32
    Zamiast czekać na wniosek, do roboty niech "biedni" się wezmą. Przez "biedotę" i pijaków większość uczciwie zarabiającego społeczeństwa zmuszonych jest o wiele większe podatki płacić!!!! Chodzi mi o nierobów a nie osoby mało zarabiające czy niepełnosprawne. Proszę czytać ze zrozumieniem. Państwo powinno mieć jakąś kontrolę nad monitorowaniem osób, które nie chcą pracować, bo tak im wygodniej (czyt. za małe zarobki, za daleko do pracy) i zabierać wszelkie dodatki, aby ich mobilizować. Lepsza jest wędka a nie marchewka. Marchewką nie załatwi się sprawy biednych z wyboru. Skoro i tak podatki trzeba płacić, to jestem za tym, aby zabrać zapomogi nierobom i pijakom a przekazać je tym zarabiającym za mało, by mogli godnie żyć. A do pracy można dojeżdżać środkami lokomocji. Ja nie mam samochodu, dojeżdżam codziennie do pracy ponad 20 km (znam ludzi, którzy jeszcze większą trasę pokonują). Utrzymuję sam moją 5 osobową rodzinę (żonę i 3 dzieci), nie mam zbyt dużych dochodów, bo jestem na działalności gospodarczej, ale jakoś dajemy radę. Można, można, tylko trzeba chcieć. I nie zgadzam , abym musiał utrzymywać z podatków ani w ogóle ludzi, którzy pracować nie zamierzają min. z wygody, a łapę wyciągają do Państwa, bo im się niby "należy".
    284
    pokażodpowiedzi (21)
  • jalka
    2022-01-03 11:30:37
    gdzie jest ten wzór wniosku
    46
    pokażodpowiedzi (4)
  • hela
    2022-01-03 11:37:40
    No i gdzie ten wniosek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    25
    pokażodpowiedzi (2)
  • Lena
    2022-01-03 12:09:04
    A gdzie ten wzór? A i na stronie ePUAP nie ma nic
    25
    pokażodpowiedzi (4)
  • gosc
    2022-01-03 14:17:33
    Nie ma jeszcze wzoru wniosku,bo dopiero uzgadniają?!Jak zwykle w państwie pis wszystko po terminie. Trzeba czekać ,bo może się okazać,że będzie wielokrotnie poprawiany /np.jak ustawy/. ŻENADA,to Państwo już nawet z nie jest z papieru.
    157
    pokażodpowiedzi (13)
  • MarkX
    2022-01-04 00:35:37
    Ludzie, czy was już kompletnie wyprano z umiejętności myślenia? WZÓR WNIOSKU JEST NA SAMYM POCZĄTKU ARTYKUŁU, POD IKONĄ W KSZTAŁCIE KARTKI! Przecież to jest wyraźnie napisane. Nie kompromitujcie się!
    22
    pokażodpowiedzi (5)
  • Trewq
    2022-01-03 12:55:42
    Czy chodzi o dochód brutto, czy o to, co dostaję naprawdę? Skąd wziąć ten formularz?
    19
    pokażodpowiedzi (2)
  • Tadeusz
    2022-01-04 21:58:31
    To jakas masakra..Czyli samotny emeryt palacy gazem nie ma prawie nic do wpisywania w tym formularzu na 12 stron?????? Czy nie mozna bylo zrobic 1 stronicowego podania dla samotnej osoby na emeryturze gdzie nie trzeba wpisywac rodziny, alimentow i innych dochodow?????
    3
    pokażodpowiedzi (2)
  • iwona
    2022-01-03 12:33:52
    nie ma na e-puap ani do pobrania ze stron gmin
    15
    pokażodpowiedzi (2)
  • bbbb
    2022-01-04 21:50:52
    Tym co pracują, starają się aby w miarę normalnie żyć nic się nie należy. To prawda, że tylko nieroby i pijaki mają się dobrze. Niczym się nie martwią, talerz zupy od księdza, opał z MOPS-u, dach nad głową w przytulisku lub na działce ogrodowej, a daj 2,00 zł będzie winko. I co zrobisz. Dzisiaj setki nierobów utrzymują ci co ciężko pracują i martwią się każdego dnia co zrobić aby zarobić. Sprawiedliwość tylko na cmentarzu. Pracujący musi na pochówek zarobić, a nieroba państwo pochowa za płacących podatki.
    26
    pokażodpowiedzi (3)
  • Yoyo
    2022-01-03 15:28:44
    A może by obniżyć podatki a nie tak wgrać w chu*a
    19
    pokażodpowiedzi (1)
  • Sen
    2022-01-03 16:29:07
    Te kwoty 2100 oraz1500 to brutto czy netto?
    24
    pokażodpowiedzi (7)
  • PEPE
    2022-01-04 20:52:45
    No i macie ludziska dodatek ! Ciekawe jak mają wypełnić to osoby samotne w wieku 70+ !????
    5
    pokażodpowiedzi (3)
  • Michel
    2022-01-03 12:35:45
    Wzor wniosku z informacji udostepnionej w radiu ma byc dzis odstepny na stronie ministerstwa klimatu.
    5
  • henk
    2022-01-04 21:54:21
    NIE RÓBCIE JAJ to najlepiej napisać od razu powieść z życiorysem całej rodziny i takiwniose12 stronn chcecue dać złodzie je starym ludziom do wypelniania ? lepiej za te pieniądze kupcie młotki gumwe żeby każdy madry co to wymyślił walnął się w ten durny łeb
    4
  • xxx
    2022-01-03 14:03:54
    Czytajcie ze zrozumieniem, to jest dopiero projekt!!!!
    12
    pokażodpowiedzi (1)
  • Kaska
    2022-01-04 19:06:52
    No przecież jest wniosek, trzeba kliknąć w obazek i się otworzy. Tępe dzidy
    20
    pokażodpowiedzi (3)
  • Wsciekly
    2022-01-04 21:08:01
    12 stron papieru gdzie dla 1 emeryta wystarczyloby maksimum 6 stron.Po co dawac razem podania dla 1 osobowych i wieloosobowych gospodarstw??? To jest totalna strata papieru,czasu i kasy na ludzi ktorzy beda to musieli weryfikowac.Znow PIS znajdzie robote kolesiom na caly rok albo i dluzej!!
    7
    pokażodpowiedzi (2)
  • Iza
    2022-01-03 15:18:56
    Gmina czyli mops czy gdzie a jakie te wnioski gdzie ludzie otrzymać informację czy to tylko do osób co mają piece oto dlatego jest niedokladna do informacja
    17
  • Roman
    2022-01-04 13:00:30
    Sami namawiają aby kłamać bo mam podać dochody z 2020r tylko że w 2020r pracowałem i zarabiałem 3500 na rękę a od stycznia 2021r już nie pracowałem i bylem na zasiłku 1000 zł. Obecnie już nie pobieram zasiłku i nadal jestem zarejestrowany, dochody mam zero oprucz dodatku mieszkaniowego ale wyliczą że mam dochód, drugi przykład muj znajomy w 2020r nie pracował natomiast w 2021 poszedł do prcy na budowę i zarabia prawie 5 tys ale wpisze zerowy dochód bo tak było w 2020r czyli zgodnie z ich wytycznymi we wniosku nożna legalnie skłamać? to cały pis wszystko o kant d rozbić
    12
    pokażodpowiedzi (11)
  • Zainteresowana
    2022-01-03 14:03:51
    Wnioski bede dostępne od 15 stycznia
    15
    pokażodpowiedzi (2)
  • Xxx xxx
    2022-01-04 06:00:41
    Nie dotyczy mieszkań z centrally ogrzewaniem w bloke, chyba, ze w bloku jest kocioł.
    12
    pokażodpowiedzi (3)
  • CZAS LECI A TU KONSULTACJE
    2022-01-03 17:22:02
    "Aby otrzymać pomoc finansową, konieczne będzie złożenie w gminie wniosku, a jego wzór określa projekt rozporządzenia ministra klimatu i środowiska, który jest obecnie konsultowany."
    1
  • Ewa
    2022-01-06 19:52:27
    Po intensywnej lekturze rozporządzenia i różnych opisów w necie wydumałam, że we wniosku nie wpisuje się wysokości dochodu opodatkowanego pod. doch [w moim przyp. z emerytury], bo sobie go gmina sama "może ustalić samodzielnie z baz danych Ministerstwa Finansów". A można było w jakimś podtytule wniosku dopisać. Za prosto by było, czy źle zrozumiałam? Opisy są mało czytelne, wniosek jest fatalnie skonstruowany, a w sumie temat jest prosty i można go było wyłożyć prosto i po ludzku. Pomijam fakt, że radosna twórczość autorów tegoż i jego obsługa, będzie nas kosztowała bez mała miliony. A my co odczujemy w kieszeni? Do końca jeszcze nie jestem pewna czy faktycznie będzie mi dane zachłysnąć się tymi czterema stówkami, bo o emerytach nijak tam nie piszą, że dostaną, ale też nie piszą że nie dostaną. Wiem że dostanie sąsiad, który pali pod kotłem dywanami, nie pracuje i 5 dzieci kształci jak nic nie robić i żyć. Oczywiście jego rodzina wie jak zagłosować na dobroczyńców,. Tylko to my wszyscy jesteśmy nimi.
    8
    pokażodpowiedzi (2)
  • Jaro
    2022-01-04 20:51:57
    Zna ktoś link do formy elektronicznej wniosku?
    10
  • biurokrata
    2022-01-03 18:10:59
    Ten wniosek jakiś wirtualny,ciężko go odnaleźć
    5
    pokażodpowiedzi (1)
  • nicek
    2022-01-03 14:55:00
    Gdzie on line pobrać ten wniosek ?
    11
    pokażodpowiedzi (2)
  • Mona
    2022-01-03 14:55:27
    Ciekawe, czy 500 plus tez się wlicza w dochód?
    10
    pokażodpowiedzi (8)
  • formularz
    2022-01-03 18:42:59
    Nie artykuł nie jest przydatny bo nie ma wzoru wniosku
    11
    pokażodpowiedzi (4)
  • Kasia
    2022-01-05 04:14:02
    Wniosek jest, tylko trzeba nacisnąć ten rysunek z kartką
    5
    pokażodpowiedzi (1)
  • Hologram
    2022-01-03 18:13:35
    Gdzie mogę dostać ten wzór ??!???!?
    11
    pokażodpowiedzi (1)
  • Aras
    2022-01-03 17:34:39
    Czytajcie ludzie ze zrozumieniem. Wniosek jest jeszcze konsultowany. Nie ma go jeszcze
    9
    pokażodpowiedzi (1)
  • tadek
    2022-01-04 11:57:59
    Mam2ha pola i jestem emerytem czy z pola policzą dochód
    8
    pokażodpowiedzi (1)
  • Aga
    2022-01-04 16:41:30
    Wie ktoś może czy dodatek będzie przysługiwał tylko właścicielowi nieruchomości czy wynajmującemu też?
    1
    pokażodpowiedzi (2)
  • RolnikBezZiemi
    2022-01-10 19:14:21
    Piszą informacje , że przez Epuap np. można składać...Ale to np. jak by był jakiś wybór online bo na obecną chwile go nie ma...Przynajmniej nie znalazłem w portalu.
    0
  • hetman
    2022-01-04 12:16:24
    wszystko jest napisane niezbyt dokladnie po pierwsze gdzie mam skladać wniosek piszecie ze do gminy ale gdzie mieszkam w miescie /jak nie wiesz gdzie pisz na Berdyczów/ kwoty nie wiadomo brutto czy netto ,nie wiadomo czy tylko dla tych co mają piece a w blokach juz nie znowu namąciliście ludziom w głowach
    7
    pokażodpowiedzi (2)
  • Pracuś
    2022-01-11 20:26:39
    Wniosek osłonowy wg wzoru ma 12 stron! Jeśli chodzi o "nierobów" to nawet dobrze - miejmy nadzieję, że nie będzie się im chciało go czytać i wypełniać. Ale co ma zrobić samotny i niedowidzący emeryt?
    0
  • Ddddt
    2022-01-04 08:59:48
    Bzdury straszą odpowiedzialnością karna a sami powinnini być ściągani za zastraszanie ludzi to się godzi w człowieka jego wolność swobodę urzędnik też karnie powinien odpowiadać za samo przyjęcie wniosku bo wiedział co robi
    7
  • ewa
    2022-01-04 01:37:11
    Ja biore rente.a moj partner nie ma zadnego dochodu,czym to udokumentowac.W tamtym roku byl zarejestrowany w biurze pracy,ale w tym jest bardzo chory i nie ma sily chodzic do biura pracy.
    5
    pokażodpowiedzi (1)
  • zyga
    2022-01-05 10:36:41
    czy jeśli wynamuję mieszkanie należy się dodatek
    5
    pokażodpowiedzi (2)
  • Ja
    2022-01-06 19:43:43
    Wniosek można składać online na ePuap ale go tam nie mogę znaleźć,składał ktoś tam ?
    2
    pokażodpowiedzi (2)
  • hela
    2022-01-05 14:27:09
    Ściągnęłam wzór wniosku, wypełniłam, poszłam do Urzędu Miasta, poinformowano mnie, że nie przyjmują wzorów, trzeba pobrać oryginalny formularz 11.01.22 w Opiece Społecznej, gdzie mam szukać oryginalnego formularza przed 11.01.22 ?
    1
    pokażodpowiedzi (2)
  • Antoni
    2022-01-05 13:04:43
    Kartka z zagiętym prawym górnym rogiem to właśnie ten wzór wniosku. Artykuł jest kompletny. Należy czytać ze zrozumieniem. Dodatek solidarnościowy kosztował Niemcy ok 3 bln euro i nadal istnieje Na złote łańcuchy i markowe ciuchy bezrobotnych imigrantów składają się również Polacy pracujący w Niemczech Zastępowalność pokoleń to minn praca młodszych na starsze pokolenie.A co do sprawiedliwości to był i jest taki resort z nazwy.
    2
  • ptok
    2022-01-05 19:15:56
    A gdzie wpisać dochód, skoro część III poczynając od strony 6 jest tylko dla dochodów nieopodatkowanych? Nie wypełnia jej podatnik, który nie osiąga takich dochodów. Gdy na stronie 5 zaznaczy kratkę "nie" to strony nr 6 nie wypełnia wcale.
    0
    pokażodpowiedzi (2)
  • Pracująca
    2022-01-13 16:51:23
    Ja też pracuje za najniższą krajową jako wychowuje sama 3 dzieci nie należy mi się rodzinne ,czy zasiłki z mops ,stypendia ,na zasiłku na opał .Samych rachunków mam ponad 1500 złoty a trzeba jeszcze dzieci ubrać wykarmić wyjść czasem z dziećmi .Też dochodzę do wniosku ,że nieda się żyć unas w kraju zgodnie z prawem .Albo praca bez umowy albo na bezrobociu człowiek może normalnie żyć .Uważam , że pomoc się należy ale nie tym co ja ciągną latami .Bo jak słyszę dwójka rodziców z dwojgiem dzieci są biedni potrzebują pomocy to krew mnie zalewa . Dali by pracę żeby można było godnie żyć a nie pracujący zarabiają na tych co im pracować się niechce .
    0
  • Aga
    2022-01-04 16:32:56
    Wie ktoś czy dodatek będzie przysługiwał tylko właścicielowi nieruchomości czy wynajmującemu też?
    7
    pokażodpowiedzi (1)
  • Torun
    2022-01-07 20:01:49
    Trzon kuchenny, czy można było to napisać prościej lub z rozwiazaniem tej zagadki. Kto mówi w domu - trzon kuchenny?!
    0
    pokażodpowiedzi (1)
  • Wkurzona
    2022-01-12 13:10:18
    Do zarabiającego :) W pełni popieram. Mieszkam w środowisku, gdzie wielu jest takich, którzy się urodzili z ręką do przodu. Rządowi łaskawcy "dbają" o swoich wyborców naszym kosztem. Nierobom coraz więcej, a pracującym i chcącym godnie żyć coraz mniej. W taki sposób uczą i utwierdzają ich w tym, że nie warto pracować. Jak pójdą do pracy, to zarobią mniej, niż dostają siedząc w domu.
    0
  • Ddd
    2022-01-06 12:55:02
    Czy dzieci zamieszkujące z rodzicami wlicza się do dodatku osłonowego.
    1
    pokażodpowiedzi (1)
  • kiki
    2022-01-19 11:51:46
    Podobno można złożyć on-line, ale nie widzę takiej możliwości na epuap czy gdziekolwiek? Jak to można zrobić?
    0
  • Siwa2020
    2022-01-08 13:58:37
    Tak przydatny. Wiem że nic niewiem!
    0
  • solysylv
    2022-01-04 09:13:40
    wyżej w rozporządzeniu ludzie :-/
    0
  • Kiki
    2022-01-03 14:41:40
    Od wtorku ma być ogłoszone a wnioski niby mają być w gminach powiatach
    9
    pokażodpowiedzi (1)
  • Niedoinformowana
    2022-01-12 13:02:03
    Przeglądałam ten wniosek kilkakrotnie i nie znalazłam informacji, jak udokumentować dochód opodatkowany. Jest tylko miejsce na nieopodatkowany. Rozumiem, że urzędnik sam będzie uzupełniał te dane i wyliczał mój dochód. Niejasne jest również, czy ogrzewając dom gazem mogę składać ten wniosek.
    1
    pokażodpowiedzi (1)
  • Pracownik
    2022-01-05 19:24:50
    I zaś nieroba pomagają a ci co uczciwie pracują to nic nie dostają tak samo jak z frankowiczami a ci co wzięli kredyty w złotówkach to ich olali po prostu rozdawnictwo jestem ciekaw kto spłaci te długi PiS
    2
  • J23
    2022-01-12 14:35:15
    Czy sympatycy Tfuska też mogą składać ?
    2
    pokażodpowiedzi (3)
  • Bina
    2022-01-04 12:52:31
    Gawne granie w uja co z tym wzorem łajzy
    3
    pokażodpowiedzi (1)
  • 123
    2022-01-04 11:09:20
    w rozporządzeniu jest druk :-)
    1
    pokażodpowiedzi (1)
  • ihr Marek
    2022-01-04 19:22:19
    gdzie jest ten wzór wniosku
    10
  • kk
    2022-01-14 20:43:53
    Niestety nie ma żadnych wniosków,,a projekt juz wszedł w życie.
    0
  • JAK ŻYĆ?
    2022-01-13 18:30:06
    Widać używanie czystej propagandy i populizmu. Mieszkam na wsi palę węglem było 3tx 900zł=2700zł na rok teraz 3tx1600zł=4800 na rok czyli 4800-2700=2100zł więcej płacę .Jestem starszą osobą schorowaną samotną 400 zł osłony trochę mało a skąd wziąć 2100-400=-1700 zł? o prądzie wodzie i innych kosztach nawet nie wspomnę .Panie premierze JAK ŻYĆ ?
    1
    pokażodpowiedzi (1)
  • dziadek5
    2022-01-04 19:16:48
    szukam druku do wypelnienia i wydrukowania dodatek oslonowy tarczy inflacyjnej.
    6
  • siwy
    2022-01-05 14:02:33
    ta wersja do druku to o kant h.. naciąganie na zużycie tuszu i kartek
    0
  • esio
    2022-01-13 10:50:50
    Mam zone nie pracujaca i jedno dziecko 7-letnie. Nie potrafie zmusic zony do podjecia pracy, a zarabiam niewiele i musze sie dzielic, Jestem na emeryturze.
    1
  • zcdzxf
    2022-01-09 20:45:58
    11 stron?????
    0
    pokażodpowiedzi (1)
  • Czytelnik
    2022-01-11 17:19:16
    Wzor wniosku jest na poczatku artykulu.Klakier z lorawagen nie umie czytac a rwie sie do rzadzenia.
    0
  • Hilda
    2022-01-05 23:24:22
    Już się wszelkiej maści "deje" rzucili na wniosek. Nic dziwnego, że żyją z jałmużny jak tacy bystrzy, że nawet wniosku znaleźć nie potrafią.
    4
    pokażodpowiedzi (2)
  • proste
    2022-01-12 11:56:47
    Dochód to kwota na rękę czyli netto.
    4
  • Ula68
    2022-01-10 21:24:02
    Wniosek jest w pdf /szara kartka z zagiętym rogiem/
    1
  • ewa
    2022-01-05 01:23:39
    czy do dochodu liczy sie dadatek dla sierot zupelnych
    0
  • Tehwelk
    2022-01-18 09:15:34
    Gdzie ja mam wpisac dochod z pracy (opodatkowany)
    0
  • Edyta
    2022-01-12 09:13:38
    Czy jeśli mieszkam z dziećmi w mieszkaniu które wynajmuję czy należy mi się taki dodatek osłonowy
    3
    pokażodpowiedzi (1)
  • rencistka
    2022-01-23 10:16:09
    Rente z krus wpisuje sie w tym punkie 5.2? Czy jak sie zaznaczy tylko w 4 pkt ze składki były odprowadzane do krus, to Gmina sama to wyliczy?
    0
  • ana
    2022-01-18 22:38:14
    12 stron szok
    0
QR Code