REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Utracone świadczenia pielęgnacyjne przedmiotem skarg do RPO

Świadczenia pielęgnacyjne - 820 złotych bez względu na dochód - otrzymują tylko rezygnujący z pracy rodzice niepełnosprawnych dzieci oraz osób, które stały się niepełnosprawne w dzieciństwie. Z tego powodu liczba skarg do RPO rośnie.

Zmiana sposobu logowania do eWUŚ od 1 sierpnia 2013 r.

Od 1 sierpnia logujący się do systemu eWUŚ lekarze muszą podawać dodatkowy unikalny identyfikator lekarza. Zmiany dotyczą lekarzy z ośmiu oddziałów.

Wynagrodzenia w sektorze publicznym - raport

System wynagrodzeń sektora publicznego potrzebuje reform. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Bank Światowy we Współpracy z Ministerstwem Finansów.

E-zmiany w postępowaniu administracyjnym

Planowane przez ustawę o informatyzacji zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego ułatwią czynności w postępowaniu administracyjnym. Forma dokumentu elektronicznego zostanie dopuszczona m. in. przy wezwaniu na rozprawę.

REKLAMA

Ustawa sześciolatkowa przyjęta przez Sejm

Komisje sejmowe przyjęły tzw. ustawę sześciolatkową. Zgodnie z projektem data wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków jest 1 września 2014 r.

Budowa domu jednorodzinnego bez pozwolenia

Rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji prawa budowlanego. Zbudowanie domu jednorodzinnego nie będzie wymagać uzyskania pozwolenia na budowę - przekonuje rząd.

Nowelizacja w sprawie progów ostrożnościowych w Sejmie

Projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych będzie przedmiotem prac komisji finansów publicznych. Nowelizacja przewiduje zawieszenie obowiązku stosowania w 2013 r. ograniczeń związanych z przekroczeniem tzw. pierwszego progu ostrożnościowego.

Pracownicy samorządowi - ocena NIK

Samorządy nie stosują odpowiednio przepisów Ustawy o pracownikach samorządowych. NIK przyjrzała się bliżej 45 urzędom samorządowym na szczeblu powiatu, gminy i województwa.

REKLAMA

Dodatki wyrównawcze dla nauczycieli - wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Nauczyciele nadal będą dostawać dodatki wyrównawcze do pensji. Trybunał konstytucyjny orzekł, iż obowiązek wyzłacania jednorazowych dodatków przez samorządy jest zgodny z Konstytucją.

Bezrobocie w 2014 r.

Bezrobocie pod koniec 2014 roku w strefie euro wyniesie 12,3 procent. To szacunki Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Ustawa śmieciowa - rozpoczęły się kontrole gmin

Czy gminy wdrażają ustawę śmieciową? Sprawdzają to kontrolerzy inspekcji środowiska. Kontrole samorządów ruszyły w całej Polsce.

Sprawozdania budżetowe za II kwartał 2013 r.

Sprawozdania budżetowe za II kwartał 2013 r. jednostki budżetowe muszą złożyć do 22 i 28 lipca 2013 r.

Kontrole w zakresie wyboru podręczników - informacja MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej zleciło w kwietniu br. kuratorom oświaty przeprowadzenie kontroli doraźnych w związku otrzymanymi sygnałami, z których wynikało, że dyrektorzy niektórych szkół podejmują zobowiązania do korzystania z publikacji danego wydawnictwa w zamian za przekazanie szkole różnego rodzaju sprzętu dydaktycznego. Kontrole doraźne zostały przeprowadzone przez większość kuratorów oświaty w okresie maj-czerwiec br., w dwóch kuratoriach (podlaskie i śląskie) kontrole były prowadzone w marcu br.

Pierwsza Królowa Mleka w Polsce

31 października 2013 odbędzie się elekcja polskiej Królowej Mleka, odpowiednika instytucji, która jest szeroko znana w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i USA. Królowe Mleka są tam ustanawiane zarówno przez władze landów i regionów, jak i organizacje branżowe. Królowa Mleka jest z założenia symbolem, który uosabia zdrowie, a w efekcie urodę i intelekt dzięki właściwemu odżywianiu się.

Nowe opłaty za usuwanie drzew

Wprowadzenie nowego systemu opłat za usuwanie drzew przewiduje propozycja Ministerstwa Środowiska. Zmiany dotyczą też przypadków, w których uzyskanie zezwolenia nie będzie wymagane.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych w podkomisji

Posłowie są jednomyślni w kwestii ułatwiania nabycia pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Nie ma jedynie porozumienia, czy projekt ma dotyczyć tylko rynku pierwotnego, czy też wtórnego. PSL proponuje włączyć w projekt także domy jednorodzinne. Czy sytuacja budżetu pozwala na rozszerzenie programu?

Referendum edukacyjne - wniosek trafi do Sejmu

Referendum edukacyjne poparte zostało blisko milionem podpisów.Marszałek Sejmu zapewnia, że wniosek w tej sprawie zostanie rozpatrzony bez zwłoki.

Dodatkowe wynagrodzenie roczne - ustawa weszła w życie

Nowelizacja ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników sfery budżetowej weszła w życie 29 czerwca 2013 r.

Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Ślub poza urzędem stanu cywilnego oraz elektroniczna rejestracja aktów stanu cywilnego to główne założenia do nowelizacji ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów.

Energia z odpadów. Inwestycje, paliwa technologie - seminarium

W imieniu własnym i Organizatora – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowym seminarium „Energia z odpadów. Inwestycje, paliwa technologie”, które odbędzie się 3 października 2013 roku w Warszawie.

Większość gmin przygotowała nowy system "śmieciowy"

Zdecydowana większość samorządów – 99% przygotowała nowy system „śmieciowy”. Od 16 lipca w całym kraju inspektoraty ochrony środowiska rozpoczną kontrolę realizacji ustawy przez gminy.

Niezłożenie deklaracji śmieciowej bez kary

Przepisy ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nie przewidują kar za niezłożenie „deklaracji śmieciowej” przez obywateli. W takiej sytuacji gmina sama ustali naszą stawkę opłaty za odbiór śmieci.

Żłobki - mniejszy wkład gmin

W żłobkach wkład własny gminy zmniejszy się z 50 do 20%. Ustawę żłobkową podpisał Prezydent.

Trzynastki za 2012 r. - ustawa podpisana przez Prezydenta

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.

Przedszkola za złotówkę przyjęte przez Senat

Od 1 września 2013 r. każda dodatkowa godzina dziecka w przedszkolu będzie kosztować nie więcej niż 1 zł.Senat bez poprawek przyjął nowelizacjstawy o systemie oświaty.

Ppp w praktyce – kolejna odsłona w Toruniu!

Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Urząd Miasta Torunia zapraszają na bezpłatną konferencję poświęconą praktycznym aspektom realizacji projektów ppp w zakresie termomodernizacji, rewitalizacji, efektywności energetycznej, infrastruktury sportowej oraz budowy i modernizacji dróg lokalnych.

Znowelizowana ustawa o izbach lekarskich

Nowelizacja ustawy o izbach lekarskich ujednolica postępowanie odwoławcze od orzeczeń sądów dyscyplinarnych kończących postępowanie w sprawie. Ustawa została podpisana przez Prezydenta.

Co z opłatami za parkowanie?

Premier zapowiedział, że jest przeciwny podwyżkom opłat za parkowanie w miastach. Założenia do ustawy w tym zakresie przygotowuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Mieszkanie dla Młodych w Sejmie

Pomoc w ramach programu Mieszkanie dla Młodych otrzymają osoby, które między innymi nie mają więcej niż 35 lat i nie są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości.

Powodzianie składają wnioski o odszkodowania

Na terenach podtopionych trwają prace porządkowe. O sytuacji powodziowej informuje MAC.

Elektroniczny system ochrony zdrowia - będzie opóźnienie

NIK ostrzega, że elektroniczny system ochrony zdrowia nie zacznie działać w terminie. Do końca 2012 r. nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę kluczowego podsystemu.

Ochrona środowiska już po raz trzeci

W dniach 7–8 października br. w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów POLEKO, odbędzie się trzeci już Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON.

Czas pracy nauczycieli - raport

Czas pracy nauczycieli był sprawdzany dwuetapowo. Dziś poznamy wyniki badania.

Europejski spis rolników

Europejski Spis Rolników odbywa się na podobnych zasadach jak Narodowy Spis Powszechny. Co dziesiąte gospodarstwo rolne w kraju zostanie objęte badaniem.

In vitro: znamy kliniki wykonujące program refundowanych zabiegów

In vitro będą realizowały 23 szpitale i przychodnie z całej Polski. Listę opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Ustawa śmieciowa wchodzi w życie 1 lipca 2013 r.

Ustawa śmieciowa wejdzie w życie 1 lipca 2013 roku. Nowe rozwiązania nie mogą zatem zbyć przeniesione na późniejszy termin.

Śmieci w Warszawie - będzie porozumienie

Śmieci w Warszawie po pierwszym lipca będą nadal odbierane od mieszkańców. Władze miasta są po pierwszych rozmowach z przedsiębiorcami.

Ministerstwo sportu odpiera zarzuty NIK-u

Ministerstwo Sportu podtrzymuje, że miało prawo dofinansować koncert Madonny. Według NIK-u, ze środków ministerstwa na organizację imprezy, która odbyła się 1 sierpnia ubiegłego roku wydano około 5 milionów złotych.

Uwaga na ulewy!

MAC ostrzega przed ulewami i wysoką wodą. W siedmiu województwach woda w rzekach może przekroczyć stany alarmowe, w sześciu powyżej stanów ostrzegawczych - wynika z danych Ministerstwa administracji i cyfryzacji

Niegospodarność ministerstwa sportu w raporcie NIK

Minister Sportu i Turystyki wydała publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Likwidacja sądów rejonowych w Senacie

Ustawę likwidującą reformę Gowina dotyczącą sądów rejonowych przyjął w maju Sejm. Teraz reformą sądów zajmą się senatorowie.

Koniec roku szkolnego 2013

Koniec roku szkolnego 2012/2013 nastąpi w piątek 28 czerwca. Od 29 czerwca uczniowie rozpoczynają wakacje.

Świadczenie kompensacyjne w Trybuale Konstytucyjnym

Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę konstytucyjną, dotyczącą wymaganego stażu pracy do otrzymania nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych.

Gaz łupkowy: przyspieszenie procedur

Przyspieszenie procedur związanych z wydobyciem w Polsce gazu łupkowego zapowiada resort środowiska. Zmiany maja przyciągnąć inwestorów.

Oferta usług w sanatoriach ujednolicona

Oferta usług świadczonych przez sanatoria powinna zostać ujednolicona. Zdaniem gmin uzdrowiskowych ułatwiłoby to korzystanie z obiektów zagranicznym kuracjuszom.

Zakupy w Boże Ciało - tylko w niektórych małych sklepach

Zakupy w Boże Ciało zrobimy jedynie w osiedlowych sklepikach, w których sprzedawcą będzie właściciel. Stacje benzynowe i apteki mogą handlować bez przeszkód.

Urlopy rodzicielskie - jeszcze w 2013 r.

Urlopy rodzicielskie jednomyślnie przyjęte przez Sejm. Zmiany w Kodeksie pracy mają wejść w życie 17 czerwca 2013 r.

Deklaracje śmieciowe do sprawdzenia

Deklaracje śmieciowe czeka przegląd. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zlecił przegląd podjętych przez gminy uchwał.

Dzień Samorządu Terytorialnego 2013

27 maja 2013 r. obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Samorządowcy świętują corocznie począwszy od 2000 r.

Minimalne wynagrodzenie w 2014 r.

Minimalne wynagrodzenie w 2014 roku powinno wzrosnąć o co najmniej 80 zł- szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Prace nad ustaleniem wysokości płacy minimalnej wciąż trwają.

REKLAMA