REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ppp w praktyce – kolejna odsłona w Toruniu!

Subskrybuj nas na Youtube
Ppp w praktyce
Ppp w praktyce
Bloomberg

REKLAMA

REKLAMA

Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Urząd Miasta Torunia zapraszają na bezpłatną konferencję poświęconą praktycznym aspektom realizacji projektów ppp w zakresie termomodernizacji, rewitalizacji, efektywności energetycznej, infrastruktury sportowej oraz budowy i modernizacji dróg lokalnych.

O wydarzeniu

Konferencja odbędzie się 25 czerwca br. w Hotelu Filmar, przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu. Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli sektora publicznego, samorządowców oraz osób odpowiedzialnych za realizację projektów ppp. Celem sympozjum jest zmiana spojrzenia na poruszaną problematykę, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony teoretycznej.

REKLAMA

Na spotkaniu zaprezentowane oraz omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z praktyką wdrażania przedsięwzięć typu ppp w wymienionych sektorach.

Wszystkie prelekcje będą zawierały case study, zaś uczestnicy będą mieli okazję do zadania pytań ekspertom oraz wymiany dotychczasowych spostrzeżeń i doświadczeń.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczyć będzie współpracy i relacji pomiędzy podmiotami prywatnymi i publicznymi. Druga i trzecia część kręgiem tematycznym będzie obejmować case study.

REKLAMA

Rozpoczynającą prezentację pn. „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Toruniu” wygłosi Adam Zakrzewski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Torunia. Następnie Bartosz Korbus, dyrektor ds. rozwoju i strategii w Instytucie Partnerstwa Publiczno – Prywatnego przedstawi prezentację pn. „Ppp jako efektywne narzędzie zarządzania zadaniami publicznymi” kończąc tym samym pierwszy panel.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Koniec przerwy kawowej będzie początkiem drugiej części spotkania – formę współpracy i rozwiązań z jakich może skorzystać samorząd w kontekście dróg lokalnych omówi Michał Misterski, Dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w Cemex Polska. Igor Kowalczyk, ICT project manager, wskaże sposoby wykonywania zadań publicznych przez podmioty prywatne z branży ICT ramach umowy ppp.

Trzecia część spotkania rozpocznie się od prezentacji dotyczącej budowy domów komunalnych, którą przedstawi Gerard Dębski, adwokat i wspólnik w kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Następnie Marek Tobiacelli, dyrektor działu efektywności energetycznej Siemens Polska omówi przykłady realizacji projektów termomodernizacyjnych w ppp. Warto dodać, iż po omówieniu korzyści wynikających z ppp w projektach termomodernizacyjnych zostanie wylosowana nagroda dla szczęśliwego uczestnika.

Moderatorem konferencji będzie Dawid Zalewski z Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Szczegółowy harmonogram wystąpień oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie konferencji - www.ippp.pl.

Zobacz również: Ochrona środowiska już po raz trzeci

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe dotacje na modernizację energetyczną dla instytucji publicznych ze Śląska od czerwca 2025 r.

W województwie śląskim planowany jest nabór na dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. Jak można wyczytać z harmonogramu już od 30 czerwca 2025 r. samorządy, szkoły, przychodnie, domy kultury i inne jednostki realizujące cele publiczne będą mogły ubiegać się o wsparcie sięgające nawet 85% kosztów kwalifikowanych. To realna szansa na zmniejszenie zużycia energii, obniżenie rachunków i podniesienie standardu obiektów.

Rządowy program "Moc Małych Społeczności". Do podziału 70 mln zł. Nabór wniosków do 9 czerwca 2025 r.

W piątek, 16 maja 2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu wsparcia organizacji pozarządowych Moc Małych Społeczności”. Adresowany jest do NGOsów działających w mniejszych miastach oraz na terenach wiejskich.

Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

REKLAMA

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

REKLAMA

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

REKLAMA