REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ppp w praktyce – kolejna odsłona w Toruniu!

Ppp w praktyce
Ppp w praktyce
Bloomberg

REKLAMA

REKLAMA

Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Urząd Miasta Torunia zapraszają na bezpłatną konferencję poświęconą praktycznym aspektom realizacji projektów ppp w zakresie termomodernizacji, rewitalizacji, efektywności energetycznej, infrastruktury sportowej oraz budowy i modernizacji dróg lokalnych.

O wydarzeniu

Konferencja odbędzie się 25 czerwca br. w Hotelu Filmar, przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu. Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli sektora publicznego, samorządowców oraz osób odpowiedzialnych za realizację projektów ppp. Celem sympozjum jest zmiana spojrzenia na poruszaną problematykę, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony teoretycznej.

REKLAMA

Na spotkaniu zaprezentowane oraz omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z praktyką wdrażania przedsięwzięć typu ppp w wymienionych sektorach.

Wszystkie prelekcje będą zawierały case study, zaś uczestnicy będą mieli okazję do zadania pytań ekspertom oraz wymiany dotychczasowych spostrzeżeń i doświadczeń.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczyć będzie współpracy i relacji pomiędzy podmiotami prywatnymi i publicznymi. Druga i trzecia część kręgiem tematycznym będzie obejmować case study.

REKLAMA

Rozpoczynającą prezentację pn. „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Toruniu” wygłosi Adam Zakrzewski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Torunia. Następnie Bartosz Korbus, dyrektor ds. rozwoju i strategii w Instytucie Partnerstwa Publiczno – Prywatnego przedstawi prezentację pn. „Ppp jako efektywne narzędzie zarządzania zadaniami publicznymi” kończąc tym samym pierwszy panel.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Koniec przerwy kawowej będzie początkiem drugiej części spotkania – formę współpracy i rozwiązań z jakich może skorzystać samorząd w kontekście dróg lokalnych omówi Michał Misterski, Dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w Cemex Polska. Igor Kowalczyk, ICT project manager, wskaże sposoby wykonywania zadań publicznych przez podmioty prywatne z branży ICT ramach umowy ppp.

Trzecia część spotkania rozpocznie się od prezentacji dotyczącej budowy domów komunalnych, którą przedstawi Gerard Dębski, adwokat i wspólnik w kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Następnie Marek Tobiacelli, dyrektor działu efektywności energetycznej Siemens Polska omówi przykłady realizacji projektów termomodernizacyjnych w ppp. Warto dodać, iż po omówieniu korzyści wynikających z ppp w projektach termomodernizacyjnych zostanie wylosowana nagroda dla szczęśliwego uczestnika.

Moderatorem konferencji będzie Dawid Zalewski z Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Szczegółowy harmonogram wystąpień oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie konferencji - www.ippp.pl.

Autopromocja

Zobacz również: Ochrona środowiska już po raz trzeci

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Cząstkowy raport komisji ds. rosyjskich wpływów: W czasie rządów D.Tuska Służba Kontrwywiadu Wojskowego uległa wpływom Rosji

    Służba Kontrwywiadu Wojskowego uległa wpływom Rosji. Zaistniał rosyjski wpływ na polski kontrwywiad. Korzystając ze zgody premiera D. Tuska na współpracę podpisano porozumienie między SKW i FSB - to główne tezy cząstkowego raportu Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022 przedstawione przez jej członków w środę 29 listopada 2023 r. na konferencji prasowej.

    Rząd Tuska już 11 grudnia? Marszałek Hołownia: tego dnia M. Morawiecki wygłosi expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania

    W dniu 11 grudnia o godzinie 10 premier M. Morawiecki wygłosi expose; ok. godz. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu - powiedział 29 listopada 2023 r. marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Następnie, jak wyjaśnił, ogłosi przerwę, w której będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

    Rząd ostrzega przed "zaświadczeniami na druku MEN/MEiN". Ministerstwo nie wydaje takich dokumentów na potwierdzenie kwalifikacji po kursach

    Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane przez organizatora kursu i potwierdza wyłącznie uczestnictwo w danym kursie, nie zaświadcza o uzyskanych efektach kształcenia i kwalifikacjach - informuje MEiN. 

    Zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła do połowy 2024 roku na koszt Orlenu? D.Obajtek: dziś opozycja powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł

    29 listopada 2023 r. na platformie X prezes Orlenu Daniel Obajtek napisał: - Najpierw opozycja atakowała fuzje, potem zapowiadała rozbijanie koncernu, a dziś powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych do połowy 2024 roku odbędzie się na koszt Orlenu.

    REKLAMA

    Jak przechowywać leki? Jak je prawidłowo przyjmować? Czym jest wielolekowość?

    W ramach "Środy z Profilaktyką" NFZ przypomniał, jak prawidłowo przechowywać i przyjmować leki oraz przybliżył temat wielolekowości. Co trzeci Polak po 65. roku życia przyjmuje wiele leków oraz suplementów diety jednocześnie.

    Przyznanie świadczenia wspierającego – 32 obszary codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej [rozporządzenie, test 32 czynności]

    Ocena 32 czynności związanych z obszarami codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej.

    Jest rozporządzenie w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia. Dz.U. poz. 2581 [świadczenie wspierające, osoby niepełnosprawne, PDF]

    Rozporządzenie reguluje szczegóły przyznawania punktów osobom niepełnosprawnym przez wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.

    Czy umowa o dożywocie wyklucza świadczenie pielęgnacyjne?

    Fakt istnienia umowy o dożywocie zawartej między osobą wymagającą opieki a jedną z osób wskazanych przez ustawodawcę jako ta, której potencjalnie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, nie ma wpływu na ocenę spełniania przez inną z tych osób przesłanek uprawniających do świadczenia pielęgnacyjnego. Taką tezę postawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. 

    REKLAMA

    MRiRW: lista firm importujących zboże z Ukrainy

    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępnia listę firm importujących zboże z Ukrainy.

    Antysemityzm w Europie Zachodniej. Tysiące przypadków od 7 października 2023 r. Francja, Niemcy, Belgia

    Mnożą się doniesienia o wzroście liczby zdarzeń antysemickich we Francji, Niemczech, Belgii i innych państwach Europy Zachodniej po 7 października 2023 r., czyli od ostatniego ataku Hamasu na Izrael.

    REKLAMA