reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

Każdy polski samorząd ma potencjalne szanse na dobrą współpracę z regionami UE czy np. z krajami Partnerstwa Wschodniego (m.in. z Ukrainą i Białorusią). Część polskich samorządów efektywnie współpracuje z miastami partnerskimi. Nie zawsze fakt ten daje możliwość rozwoju i udziału np. w międzynarodowych projektach biznesowych, finansowanych z funduszy UE. Nawiązanie i utrzymanie biznesowej współpracy jest szansą na szybszy rozwój i poprawę sytuacji ekonomicznej i społecznej gminy czy nawet regionu.

Jedną z możliwości nawiązania atrakcyjnych kontaktów biznesowych, z myślą o rozwoju lokalnych firm, jest udział w prestiżowych, międzynarodowych targach branżowych. Przykładowo, pod koniec września br. w Gdańsku odbyły się targi rynku kolejowego TRAKO. Wzięły w nich udział setki wystawców z krajów Europy, ale także m.in. z Chin. Targi to nie tylko szansa dla kolejowego sektora, ale również możliwość nawiązania efektywnej współpracy dla samorządów zainteresowanych np. nowymi rozwiązaniami w zakresie transportu szynowego wykorzystywanego na obszarach miast i metropolii. Wspomniane już TRAKO zgromadziły wystawców z szeroko pojętego sektora transportowego. Dlatego udział przedstawicieli samorządów w biznesowych rozmowach z producentami np. autobusów czy tramwajów, producentami trakcji kolejowej i stosowanej w transporcie miejskim, jest jak najbardziej pożądany.

Jednym z miast, które efektywnie korzysta z możliwości nawiązywania współpracy z firmami z branży transportowej jest Wrocław. Przedstawiciele miejskiej spółki transportowej spotykali się m.in. z producentami konkretnych rozwiązań infrastrukturalnych, stosowanych w ruchu tramwajowym w belgijskiej Walonii.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł:

Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

W artykule omówiono również kilka innych sposobów nawiązania współpracy gospodarczej.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama