| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

Każdy polski samorząd ma potencjalne szanse na dobrą współpracę z regionami UE czy np. z krajami Partnerstwa Wschodniego (m.in. z Ukrainą i Białorusią). Część polskich samorządów efektywnie współpracuje z miastami partnerskimi. Nie zawsze fakt ten daje możliwość rozwoju i udziału np. w międzynarodowych projektach biznesowych, finansowanych z funduszy UE. Nawiązanie i utrzymanie biznesowej współpracy jest szansą na szybszy rozwój i poprawę sytuacji ekonomicznej i społecznej gminy czy nawet regionu.

Jedną z możliwości nawiązania atrakcyjnych kontaktów biznesowych, z myślą o rozwoju lokalnych firm, jest udział w prestiżowych, międzynarodowych targach branżowych. Przykładowo, pod koniec września br. w Gdańsku odbyły się targi rynku kolejowego TRAKO. Wzięły w nich udział setki wystawców z krajów Europy, ale także m.in. z Chin. Targi to nie tylko szansa dla kolejowego sektora, ale również możliwość nawiązania efektywnej współpracy dla samorządów zainteresowanych np. nowymi rozwiązaniami w zakresie transportu szynowego wykorzystywanego na obszarach miast i metropolii. Wspomniane już TRAKO zgromadziły wystawców z szeroko pojętego sektora transportowego. Dlatego udział przedstawicieli samorządów w biznesowych rozmowach z producentami np. autobusów czy tramwajów, producentami trakcji kolejowej i stosowanej w transporcie miejskim, jest jak najbardziej pożądany.

Jednym z miast, które efektywnie korzysta z możliwości nawiązywania współpracy z firmami z branży transportowej jest Wrocław. Przedstawiciele miejskiej spółki transportowej spotykali się m.in. z producentami konkretnych rozwiązań infrastrukturalnych, stosowanych w ruchu tramwajowym w belgijskiej Walonii.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł:

Jak efektywnie nawiązywać międzynarodową współpracę gospodarczą

W artykule omówiono również kilka innych sposobów nawiązania współpracy gospodarczej.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »