reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dotacje dla samorządów na lokalne drogi

Dotacje dla samorządów na lokalne drogi

Samorządy otrzymają dotacje na przebudowę dróg gminnych i powiatowych. Chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Rząd przeznaczy w 2018 roku 1,3 mld złotych na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln zł więcej niż dotychczas planowano. 19 marca Rada Ministrów przyjęła „Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.

Głównym celem nowego programu rządowego jest wsparcie rozwoju mniejszych miast i obszarów wiejskich oraz wyrównanie różnic między regionami w zakresie rozwoju infrastruktury drogowej.

Program będzie realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Kluczową rolę w nim będą pełnić Wojewodowie, którzy do 15 kwietnia br. mają zebrać od samorządów propozycje zadań do realizacji w jego ramach. Podpisanie umów dotacji nastąpi po 31 maja br. 

"Mówi się, że drogi to krwioobieg gospodarki. Tam, gdzie jest on niedrożny - rozwój nie dotrze. Dodatkowe 500 mln złotych to pieniądze na udrożnienie tego krwioobiegu "  – powiedział minister Jerzy Kwieciński.

Zobacz: Bezpieczeństwo

Program wpisuje się w założenia rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

"Zła jakość dróg w mniejszych miastach i na wsiach wpływa negatywnie na jakość życia ich mieszkańców, ograniczając ich mobilność na rynku pracy. Stan lokalnych dróg ma realny wpływ na rozwój danego obszaru "  – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. 

W ramach programu samorządy będą mogły liczyć na dotacje na przebudowę dróg gminnych i powiatowych, węzłów łączących te drogi z drogami wojewódzkimi i krajowymi oraz inwestycje w skrzyżowania, sygnalizację świetlną, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej (PDF 355 KB)

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magda Słomska

Kancelaria zajmująca się kompleksową obsługą przedsiębiorców i pracodawców oraz prowadzeniem postępowań sądowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama