REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aktywny wzór. Jak zamrozić cenę prądu w Tauronie? [2600 kWh, 3000 kWh]

Aktywny wzór. Jak zamrozić cenę prądu w Tauronie? [2600 kWh, 3000 kWh]
Aktywny wzór. Jak zamrozić cenę prądu w Tauronie? [2600 kWh, 3000 kWh]

REKLAMA

REKLAMA

Wzór. Jak zamrozić prąd w Tauronie? Rodziny wielodzietne (Karta Dużej Rodziny), osoby niepełnosprawne, rolnicy [2600 kWh, 3000 kWh].

Zamrożenie prądu w Tauronie

Jak złożyć przez Internet oświadczenie o tanim prądzie [Profil zaufany, 79 groszy/kWh, Tauron, ENEA]

Wzór: Jak wypełnić oświadczenie o maksymalnej cenie prądu do 785 zł MWh [do 30 listopada 2022 r.]

79 groszy za 1 kWh: Wzór oświadczenia o maksymalnej cenie za prąd od 1 grudnia 2022 r. Termin złożenia do 30 listopada 2022 r. [PDF]

Przedsiębiorcy nie wiedzą o terminie 30 listopada 2022 r. na złożenie oświadczenia o tanim prądzie od 1 grudnia 2022 r. [wzór]

Tauron opublikował na swojej stronie internetowej wzór oświadczenia, które muszą do końca czerwca 2023 r. złożyć osoby uprawnione do taniego prądu w limicie 2600 kWh i 3000 kWh. Są to:

 1. osoby niepełnosprawne (limit 2600 kWh),
 2. rolnicy (limit 3000 kWh),
 3. rodziny wielodzietne (limit 3000 kWh).

Niezłożenie oświadczenia do końca czerwca 2023 r. odbierze możliwość korzystania z taniego prądu, czyli wycenionego według stawek z początku 2022 r. (sprzed kryzysu). Rachunek za prąd w 2023 r. trzeba będzie zapłacić według stawek dla 2023 r. od pierwszej kWh, a nie dopiero po przekroczeniu limitu 2600 kWh albo 3000 kWh.

Wzór: aktywny druk oświadczenia odbiorcy uprawnionego i instrukcja [Tauron]

Najemcy wyrzuceni z systemu "taniego prądu". Wraz z wynajętymi mieszkaniami, biurami i sklepami

Aktywny druk oświadczenia z Tauronu [zamrożenie cen prądu

Ministerstwo Klimatu usuwa błędy z wzoru oświadczenia o tanim prądzie 79 groszy/kWh [Nowy wzór]

Jest poprawiony wzór oświadczenia o tanim prądzie 79 groszy za 1/kWh [wzór]

Poniżej aktywny druk oświadczenia dla limitu 3000 kWh i 2600 kWh w formacie PDF (do ściągnięcia)

Oświadczenie uprawnionego odbiorcy końcowego [1] energii elektrycznej w celu umożliwienia stosowania wobec niego limitu zużycia energii elektrycznej wynoszącego maksymalnie 3000 kwh albo 2600 kwh.

Mrożenie cen prądu – Pytania i odpowiedzi [Wszystko o]

Tauron przygotował też odpowiedzi na częste pytania:
 

Zużywam energię w gospodarstwie domowym, ale nie spełniam warunków wskazanych na str. 2 Oświadczenia. Czy mam je złożyć? Nie składaj Oświadczenia, odbiorcy w gospodarstwie domowym w grupie taryfowej G w 2023 r. są uprawnieni do limitu zużycia 2000 kWh bez konieczności składania Oświadczenia.

Gdzie mam złożyć Oświadczenie? Oświadczenie możesz wydrukować i podpisać własnoręcznie, a następnie wysłać tradycyjnie, pocztą, na adres: TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. ul. Lwowska 23, 40-389 Katowice lub złożyć w wybranym punkcie obsługi klienta (ich listę znajdziesz na tauron.pl/pok.

Możesz też Oświadczenie przesłać elektronicznie, jednak pod warunkiem, że będzie ono opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (certyfikat z e-Dowodu). Adres e-mail: dom@tauron.pl. Zgodnie z ustawą [1] nie możesz złożyć Oświadczenia w formie skanu ani zdjęcia.
 

Kiedy mogę złożyć Oświadczenie? Jeśli w dniu wejścia ustawy [1] w życie przysługuje Ci limit 2600 kWh lub 3000 kWh lub nabędziesz prawo do zwiększonego limitu do 31.12.2022 r. to złóż Oświadczenie do 30.06.2023 r.
 

REKLAMA

REKLAMA

Co w przypadku kiedy nabędę uprawnienia w trakcie 2023 r.? Jeśli nabędziesz uprawnienia do zwiększonego limitu w trakcie 2023 r., to złóż Oświadczenie do 30 dni od dnia nabycia uprawnień. W takim przypadku limit zużycia prądu wyliczymy proporcjonalnie do liczby miesięcy w 2023 r., i rozpoczniemy rozliczanie od miesiąca nabycia uprawnień, a jeśli złożysz Oświadczenie później niż 30 dni od daty nabycia uprawnienia to rozpoczniemy rozliczanie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono Oświadczenie.
 

Co w sytuacji gdy podpiszę nową umowę w trakcie 2023 r. nowe PPE? Jeśli w 2023 r. podpiszesz z nami umowę na nowy punkt poboru prądu, to limit zużycia wyliczymy proporcjonalnie do liczby dni, w których będziesz z niego korzystać.
 

Co w sytuacji gdy w trakcie 2023 r. przepiszę na siebie licznik? Jeśli w 2023 r. podpiszesz z nami umowę po przejęciu licznika od innego odbiorcy limit zużycia w takim PPE będziemy naliczać od początku 2023 r. Jeśli poprzedni użytkownik przed przekazaniem licznika zużył część lub cały limit dla PPE to pomniejszymy Twój limit o zużycie poprzedniego użytkownika.
 

REKLAMA

Co w sytuacji gdy zmienię sprzedawcę energii elektrycznej? Jeśli w trakcie 2023 r. zmienisz sprzedawcę energii elektrycznej Twój limit zużycia liczony będzie od początku 2023 r. niezależnie od tego, które przedsiębiorstwo energetyczne realizuje umowę dla danego PPE. Jeśli w trakcie obowiązywania umowy z danym sprzedawcą zużyjesz cały limit, do którego masz uprawnienia, to po zawarciu umowy z nowym sprzedawcą nie skorzystasz ponownie z limitu zużycia w tym PPE.
 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jestem prosumentem, jak będzie obliczony przysługujący mi limit? Jeśli jesteś prosumentem, to zużycie prądu w ramach limitu naliczymy po rozliczeniu ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci.
 

Ustawa z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. 2022 r. poz. 2127).

Jak złożyć oświadczenie o tanim prądzie przez Internet?

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, w postaci elektronicznej opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym i składa za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).

Jak podpisać oświadczenie o tanim prądzie profilem zaufanym?

Do złożenia podpisu można wykorzystać narzędzie mObywatel.

profil zaufany

Infor.pl

Co musisz zrobić, aby podpisać podpisem zaufanym dokument PDF, który nie ma podpisu

Dokument elektroniczny w formacie PDF możesz teraz podpisać podpisem zaufanym w formacie dedykowanym dla plików pdf. 

mObywatel:

 1. Przygotuj dokument PDF (plik), który chcesz podpisać. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować.
 2. Kliknij przycisk Podpisz lub sprawdź dokument PDF.
 3. Dodaj z dysku lokalnego dokument PDF (plik) – kliknij Wybierz dokument z dysku albo przeciągnij plik myszką.
 4. Po poprawnym dodaniu dokumentu, kliknij przycisk Podpisz.
 5. Gdy otworzy się strona profilu zaufanego, zaloguj się na swoje konto (jeżeli twój profil zaufany był założony przez bankowość elektroniczną, przy logowaniu wybierz logotyp swojego banku).
 6. Kliknij Podpisz podpisem zaufanym i postępuj zgodnie z komunikatami na ekranie.
 7. Wskaż miejsce, w którym chcesz przystawić stempel (to jest graficzne odwzorowanie twojego podpisu).
 8. System wygeneruje nowy plik PDF, w którym zawarty będzie twój podpis.
 9. Kliknij Pobierz, aby zapisać podpisany dokument PDF na dysku lokalnym.

Możesz podpisać tylko jeden plik za jednym razem. Jeśli chcesz podpisać kolejny dokument, kliknij przycisk Wróć do początku.

Składanie elektronicznie oświadczenia w Tauronie

Klienci Taurona muszą złożyć Oświadczenie.

Oświadczenie mogą wysłać:

Na adres ceny@tauron.pl – pod warunkiem, że będzie ono opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (certyfikat z e-Dowodu). Przed podpisaniem dokumentu w pierwszej kolejności trzeba zapisać go w formacie pdf, a następnie złożyć podpis elektroniczny i przesłać na wskazany adres e-mail.

Zgodnie z Ustawą nie można złożyć Oświadczenia w formie skanu ani zdjęcia.

Składanie elektronicznie oświadczenia w ENEA

Komunikat ze strony internetowej ENEA

Odbiorca uprawniony może złożyć Oświadczenie w następującej formie:

 • papierowej: 
  - osobiście w BOK (nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja wizyty) albo,
  - drogą pocztową z dopiskiem na kopercie "Oświadczenie" na adres korespondencyjny: Enea S.A., ul. Górecka 1, 60-201 Poznań albo,
  - drogą pocztową z dopiskiem na kopercie "Oświadczenie" na adres korespondencyjny zawarty w umowie,
 • elektronicznej: 
  Najprostszym sposobem jest przesłanie wypełnionego i podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym (z wykorzystaniem podpisywarki dostępnej na stronie https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany) Oświadczenia na adres mailowy: ustawa@enea.pl

Skan Oświadczenia podpisanego własnoręcznie nie będzie honorowany

Zalecamy skorzystanie z wzoru Oświadczenia, który jest dostępny na stronie enea.pl zgodny z rozporządzeniem ministra właściwego do spraw energii.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Ponad 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki wynagrodzeń dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Większe ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

REKLAMA

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

REKLAMA