| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Pokaż wreszcie, co masz w mieście

Aktualizacja: 25.04.2013

Do 31 maja br. potrwa rywalizacja w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż wreszcie, co masz w mieście”. »

Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?

Aktualizacja: 24.04.2013

"Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?" - zdania na ten temat są podzielone. Dziś dyskutowano o tym podczas debaty zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą i Fundację Schumana. »

Różnicowanie świadczeń na dzieci w rodzinach zastępczych

Aktualizacja: 23.04.2013

Różnicowanie świadczeń na dzieci w rodzinach zastępczych jest zgodne z Konstytucją. Tak orzekli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Rozpatrywali oni wniosek grupy posłów, którzy nie zgadzają się z artykułem 80 znowelizowanej ustawy o wspieraniu rodziny. »

Telewizja cyfrowa dociera do kolejnych gmin

Aktualizacja: 22.04.2013

Cyfryzacja dociera do kolejnych gmin w Polsce. Rozpoczął się czwarty etap przełączania sygnału telewizyjnego. »

Informatyzacja urzędów - projekt ustawy o informatyzacji przyjęty przez KRMC

Aktualizacja: 22.04.2013

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji przyjął projekt ustawy nowelizującej ustawę o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Zgodnie z jego założeniami podmioty publiczne będą musiały m.in. przygotować odpowiednie elektroniczne wzory pism i formularze. Wprowadzony ma zostać również obowiązek udostępniania i wykorzystywania przez podmioty publiczne elektronicznej skrzynki podawczej. »

Ruch tramwajowy zostanie wyłączony

Aktualizacja: 22.04.2013

Od 27 kwietnia do 5 maja 2013 r. wyłączony zostanie ruch tramwajów na Alejach Jerozolimskich na dwóch głównych trasach północ-południe i wschód-zachód. Ta operacja spowoduje duże zmiany w komunikacji miejskiej. Aż 9 linii tramwajowych będzie zawieszonych, a następne 9 zmieni swoje dotychczasowe trasy. »

Audyt w PKP - czas na walkę z nieuczciwymi praktykami

Aktualizacja: 19.04.2013

Kilkadziesiąt milionów złotych strat, nieuczciwe praktyki, nepotyzm, wpływ na przebieg przetargów - takie informacje ujawnił audyt przeprowadzony w PKP. »

Raport o ubezpieczeniach wkrótce będzie gotowy!

Aktualizacja: 18.04.2013

Raport o systemie zabezpieczenia społecznego ma być gotowy za kilka tygodni. Ma omawiać wszystkie trzy filary systemu. Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby, aby raport wywołał szeroką dyskusję o systemie zabezpieczeń społecznych. »

Założenia do projektu dotyczącego działalności urzędów pracy - prace trwają

Aktualizacja: 16.04.2013

Urzędy pracy mają być bardziej skuteczne - zapowiada rząd. O bezrobociu rozmawiali w centrum Dialog w Warszawie eksperci, pracodawcy oraz przedstawiciele resortu pracy. »

Zmiany w organizacji nauczania - nowelizacja gotowa do podpisu

Aktualizacja: 16.04.2013

W kwietniu 2013 r. zostanie podpisana nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, określający nowe zasady przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu maturalnego począwszy od 2015 r. Obecnie trwają końcowe prace redakcyjne nad projektem nowelizacji, który 21 stycznia 2013 r. trafił do konsultacji społecznych. »

Tańsze przedszkola najwcześniej w 2014 r.!

Aktualizacja: 16.04.2013

Wszystkie dodatkowe godziny w przedszkolu ponad pięć bezpłatnych, będą kosztować maksymalnie jeden złoty. Dodatkowe dopłaty do przedszkoli możliwe będą jednak dopiero od 1 września 2014 r. »

Zatrudnianie na próbę bez wynagrodzenia stanowi naruszenie prawa!

Aktualizacja: 15.04.2013

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed zatrudnianiem na próbę bez wynagrodzenia. Z kontroli Inspekcji wynika, że takie praktyki nieuczciwych pracodawcówzdarzają się częściej w okresie kiedy trwają prace sezonowe. »

Czy nowoczesne technologie w Sejmie są potrzebne?

Aktualizacja: 15.04.2013

Nowoczesność wkracza do Sejmu. Od maja posłowie będą mogli głosować przy użyciu tabletów, ale tylko na posiedzeniach komisji. Ma w tym pomóc specjalna aplikacja, nad którą już kończą się testy. »

Prace nad projektem zmian przepisów regulujących sztuczne zapłodnienie trwają

Aktualizacja: 17.04.2013

Jak twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna" brakuje przepisów, które dokładnie uregulowałyby kwestię sztucznego zapłodnienia. Ministerstwo Zdrowia zdaniem Gazety, w dalszym ciągu jednak lekceważy problem sztucznego zapłodnienia. Resort Bartosza Arłukowicza odpowiada natomiast, że obecnie procedowany jest projekt o zmianie ustaw o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów »

Rozprawa w sprawie dodatku uzupełniającego dla nauczycieli odroczona!

Aktualizacja: 12.04.2013

Rozprawa w sprawie dodatku uzupełniającego dla nauczycieli została odroczona. Trybunał Konstytucyjny nie orzekł wczoraj, tj. 11 kwietnia 2013 r., czy dodatek dla nauczycieli jest zgodny z ustawą zasadniczą. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »