| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Zmiany w OFE – możliwość wyboru, likwidacja czy dobrowolność ubezpieczeń?

Aktualizacja: 03.04.2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje raport dotyczący funkcjonowania OFE, w związku z czym apeluje o wstrzymanie się z wnioskami do czasu wydania dokumentu. Partie jednak już wyraziły swoje opinie na temat funkcjonowania OFE i zmian jakie ich zdaniem resort pracy powinien wprowadzić. »

Likwidacja OFE - rząd nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązanie!

Aktualizacja: 02.04.2013

Wcześniej lub później dojdzie do likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych, uważa Józef Oleksy. Były premier mówił w radiowej Trójce, że politycy raczej szybko na ten krok się nie zdecydują. »

Zmiany w rentach dla służb mundurowych!

Aktualizacja: 02.04.2013

Do jutra potrwają konsultacje międzyresortowe w sprawie zmian w rentach dla służb mundurowych. Projekt ustawy przygotowało MSW. Propozycje resortu zakładają nową organizację komisji lekarskich, zmiany w systemie rentowym oraz rozwiązania z zakresu aktywizacji zawodowej byłych mundurowych. »

Nowa wersja systemu BeSTi@ (3.02.008.04) - opis zmian!

Aktualizacja: 02.04.2013

Nowa wersja systemu BeSTi@ (3.02.008.04) jest już dostępna. Zawiera ona liczne poprawki dotyczące wieloletniej prognozy finansowej. »

Marszałkowie województw znowu zapłacą za powroty polskich turystów

Aktualizacja: 02.04.2013

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu turystycznego miał powstać specjalny fundusz gwarancyjny. To z niego miano pokrywać koszty sprowadzania turystów do kraju. Powstanie funduszu, na który składać miały się biura podróży zapowiadała już w zeszłym roku minister sportu Joanna Mucha. Jednak nic z tego. »

Dekret Bieruta - trwają prace nad regulacją przepisów

Aktualizacja: 28.03.2013

Platforma Obywatelska pracuje nad stosownym projektem ustawy w sprawie rekompensat za nieruchomości odebrane na mocy dekretu Bieruta. Nad załatwieniem sprawy pracuje też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. »

TK: Przepisy regulujące zmianę sądów konstytucyjne

Aktualizacja: 28.03.2013

Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodne z prawem przepisy, regulujące zmianę sądów. Orzekł, że reorganizacja 79 sądów rejonowych przeprowadzona przez Ministerstwo Sprawiedliwości jest zgodna z Konstytucją. »

Umowy na wywóz śmieci z firmami komunalnymi należy wypowiedzieć!

Aktualizacja: 28.03.2013

Od 1 lipca obowiązek wywozu śmieci od mieszkańców przejmują samorządy i to one podpiszą nowe umowy z firmami komunalnymi. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe umowy, które mieszkańcy podpisywali wcześniej z firmami tracą moc. Trzeba je wypowiedzieć, bo inaczej może się zdarzyć, że mieszkaniec otrzyma dwa rachunki za to samo. »

GAZELA - sposób na dotacje na ekologiczny transport

Aktualizacja: 27.03.2013

2 kwietnia 2013 r. mija termin składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach I konkursu programu priorytetowego p.n.: System zielonych inwestycji - Część 7: GAZELA – Niskoemisyjny transport miejski. »

Ocena okresowa pracowników w urzędzie

Aktualizacja: 27.03.2013

„Przeprowadźmy proces oceny okresowej tak, by przyniósł jak najwięcej korzyści dla Urzędu…” Jak to osiągnąć? »

Likwidacja sądów rejonowych pod lupą Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 27.03.2013

Trybunał Konstytucyjny ma dziś wydać orzeczenie w sprawie reformy sądów rejonowych. Reorganizacja małych sądów prowadzi bowiem zdaniem PiS do degradacji powiatów. »

Podwyżka świadczeń pielęgnacyjnych przyjęta przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Aktualizacja: 26.03.2013

Od 1 kwietnia 2013 r. zasiłek pielęgnacyjny będzie wynosił 820 złotych. Zdaniem Ministra Pracy, to pierwsze z działań, jakie rząd planuje dla rodziców, którzy po latach opieki nad dziećmi będą chcieli wrócić na rynek pracy. »

Uelastycznienie czasu pracy - pogorszy zamiast poprawić sytuację pracowników!

Aktualizacja: 26.03.2013

Związkowcy próbują zmusić rząd do wycofania się ze zmian dotyczących rozliczania czasu pracy. Według OPZZ wpłynie to na zmniejszenie zarobków pracowników przy jednoczesnym zwiększeniu ilości godzin pracy. »

Wytyczne RIO w sprawie uchwał śmieciowych!

Aktualizacja: 26.03.2013

Deklaracje w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą być składane w formie elektronicznej, ale tylko po określeniu przez gminę w uchwale ściśle określonych informacji. »

Projekt zmian w Karcie Nauczyciela trafił do konsultacji!

Aktualizacja: 25.03.2013

21 marca 2013 r. projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »