| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Porady ekspertów INFORLEX.pl > Jakie świadectwo pracy wystawić nauczycielowi

Jakie świadectwo pracy wystawić nauczycielowi

Zasadą jest, że świadectwo pracy wydaje się w dniu upływu 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia pierwszej z umów terminowych nie dotyczy to jednak sytuacji, w której rozwiązanie terminowej umowy o pracę następuje przed upływem 24 miesięcy tak jak to ma miejsce w przedstawionym stanie faktycznym. Wówczas świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania ostatniej umowy terminowej a przerwy w zatrudnieniu nie mają w tym przypadku znaczenia.

Nauczyciel zatrudniony na czas nieobecności nauczyciela w okresie: 6.03.2014 do 31.08.2014 w wymiarze 8/18 nauczyciel języka, 4/26 nauczyciel wychowawca świetlicy;

1.09.2014-30.01.2015 (zmiana arkusz org. - ANEKS do umowy) w wymiarze 13/18 - nauczyciel języka, 4/26 nauczyciel wychowawca świetlicy;

02.02.2015 -12.05.2015 w wymiarze 11/18 nauczyciel języka 4/26 nauczyciel świetlicy.

Wypisując świadectwo pracy, jaki okres zatrudnienia wstawić? Czy rozbijać w świadectwie pracy okres zatrudnienia na 3, podając poszczególne okresy i wymiar zatrudnienia? Czy wystawiać dwa świadectwa z uwagi na 1-dniową przerwę?

* wykorzystał urlop wypoczynkowy: za poprzedni rok szkolny - w okresie wakacyjnym

Za bieżący rok szkolny do wyliczenia ekwiwalentu biorę: 5,6x 9 (czy 8 miesięcy i pozostałe dni) Jak to wyliczyć?

Czy w punkcie: wykorzystał dodatkowy urlop albo inne uprawnienia do świadczenia przewidziane przepisami prawa - wpisuję 2 dni z powodu zgonu męża?

Zobacz również: Zatrudnianie asystenta nauczyciela

Pracownikowi należy wystawić jedno zbiorcze świadectwo pracy obejmujące zatrudnienie na podstawie trzech umów na czas określony. Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy należy ustalić proporcjonalnie to okresu zatrudnienia a więc za okres 9 miesięcy co daje w zaokrągleniu 51 dni. Mając na uwadze, że nauczyciel w okresie ferii zimowych wykorzystał 14 dni urlopu wypoczynkowego należy od 51 dni urlopu odjąć 14 dni wykorzystanego urlopu co daje 37 dni. W przypadku, gdy pracownik, który pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na czas określony pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie tych umów, zawartych w okresie 24 miesięcy od zawarcia pierwszej umowy, Zasadą jest, że świadectwo pracy wydaje się w dniu upływu 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia pierwszej z umów terminowych nie dotyczy to jednak sytuacji, w której rozwiązanie terminowej umowy o pracę następuje przed upływem 24 miesięcy tak jak to ma miejsce w przedstawionym stanie faktycznym. Wówczas świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania ostatniej umowy terminowej a przerwy w zatrudnieniu nie mają w tym przypadku znaczenia.

Ponadto w świadectwie pracy nie zamieszcza się informacji dotyczących wykorzystania urlopu okolicznościowego udzielonego w związku ze zgonem męża.

Podstawa prawna:

Art. 97 ustawy Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502)

Joanna Skrobisz, prawnik, specjalista prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Polecamy serwis: Oświata

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »